Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
2003-11-12  Pensijų skaičiuokle skaičiuota per 150 tūkst. kartų
Pensijų skaičiuokle skaičiuota per 150 tūkst. kartų
 
Per du oficialios pensijų skaičiuoklės veikimo internete mėnesius ja pasinaudota daugiau nei 150 tūkst. kartų.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės teigimu, skaičiuoklės populiarumas rodo, kad žmonės ieško informacijos apie naują pensijų kaupimo sistemą ir savo apsisprendimui dėl dalyvavimo pasitelkia įvairius instrumentus.
 
Rugsėjo mėnesį, pristatant skaičiuoklę visuomenei, buvo prašoma vartotojų kuo aktyviau pateikti savo komentarus, pastabas apie skaičiuoklę. Pasibaigus pirmajam sutarčių pasirašymo etapui, ministerijos specialistai, atsižvelgdami į gautus vartotojų bei specialistų atsiliepimus, tobulins skaičiuoklę.
 
“Norime, kad skaičiuokle būtų kuo paprasčiau naudotis. Per visą šios skaičiuoklės veikimo laikotarpį registravome vartotojų pasiūlymus ir iki naujo kaupiamųjų sutarčių pasirašymo etapo stengsimės kuo daugiau jų įgyvendinti”, - sako Vilija Blinkevičiūtė.
Apsispręsti dėl dalyvavimo naujoje pensijų kaupimo sistemoje bus galima kasmet nuo sausio 1 dienos iki liepos1 dienos.
 
Pensijų skaičiuoklės sukūrimas buvo finansuojamas iš tikslinės Japonijos vyriausybės piniginės paramos pasiruošimui pensijų sistemos reformai. Pagal taisykles, taikomas tokios paramos panaudojimui, buvo paskelbtas tarptautinis konkursas, kurį laimėjo ir skaičiuoklę kūrė Patrick Wiesse – žinomas pensijų sistemų aktuarijus. Skaičiuoklės projekto algoritmą ir programos kodą analizavo ministerijos, valstybinių priežiūros institucijų, pensijų kaupimo bendrovių specialistai, kiti šios srities ekspertai.
Pensijų skaičiuoklę galima rasti specialiai naujajai pensijų kaupimo sistemai sukurtoje interneto svetainėje www.pensijusistema.lt, ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt, “Sodros” interneto svetainėje www.sodra.lt. Nemokamos prieigos prie skaičiuoklės užtikrintos  69 “Langas į ateitį” viešuose interneto centruose, teritoriniuose “Sodros” ir Darbo biržos skyriuose, Jaunimo darbo centruose. Visos šios vietos pažymėtos specialiu pensijų kaupimo sistemos plakatu.
 
Atgal   Spausdinti  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS