Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Apie dalyvavimą pensijų kaupime

 
paklausė: Martynas
2006-12-12
Kiek zinau, po Nauju metu jau bus galima peretiti i kita pensiju kaupimo bendrove, jei sutarti pasirasei pirmame etape. Bet niekur nepavyksta rasti informacijos apie sia procedura. Ar reikia pranesti senajai bendrovei apie nutraukiama sutarti, ar viska sutvarko naujoji bendrove, ka dar reikia padaryti?

 

Dalyvis,  norintis  pereiti  į  kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą  pensijų  fondą,  turi  sudaryti  naują  pensijų  kaupimo sutartį  su  kita  pensijų  kaupimo bendrove bei pateikti pensijų kaupimo  bendrovei,  kurios  valdomame  pensijų  fonde jis kaupia pensijų   įmokas,  prašymą  nutraukti  pensijų  kaupimo  sutartį. Pensijų  kaupimo  bendrovė,  gavusi  dalyvio prašymą, per pensijų fondo,  iš  kurio  pereina  dalyvis, taisyklėse nurodytą įspėjimo apie  pensijų  kaupimo  sutarties  nutraukimą  laikotarpį, bet ne ilgesnį kaip 14 kalendorinių dienų, turi, suderinusi informacijos pateikimo  tvarką  su  VSDF valdyba, elektroniniu būdu informuoti apie tai VSDF valdybą.

Spausdinti
 
paklausė: Migle
2006-12-07
Koks pensijos dydis dirbant kirpykloje pagal patenta ir kaip apsakiciuojams?

 

Pagal verslo liudijimą (anksčiau – patentas) dirbantys asmenys „SoDroje” privalomai draudžiami bazinei socialinio draudimo pensijai. Įmokos dydis – pusė bazinės pensijos dydžio per mėnesį. 

2007 m. vasario mėn. bazinės pensijos dydis yra 266 litai.

Spausdinti
 
paklausė: Aušrinė
2006-08-15
Ar pasirasius sutarti su pensiju fondo valdytoju kinta mokslininko pensijos dydis ar jos gavimo salygos? Aciu.

Dalyvaujantiems pensijų kaupime mokslininkų pensijos dydis ir jos gavimo sąlygos nesikeičia
Spausdinti
 
paklausė: egidijus
2006-08-10
laba diena.penkius metus dirbau airijoje(su pertraukom)ar galiu pretenduoti i minimalia pensija.ar reiktu isdirbti daugiau.aciu uz atsakyma.

 

Norint gauti senatvės pensiją Lietuvoje turite turėti socialinio draudimo stažą  ne mažesnį nei 15 metų.

Spausdinti
 
paklausė: Virginija
2006-07-28
Keleriu metu vyrai iseina i pansija?

 

Senatvės pensijos amžius vyrams - 62 m. 6 mėn., moterims - 60 m.

Spausdinti
 
paklausė: Juozas
2006-06-28
Dirbu su verslo liudijimu.Iki pilno darbo stazo, t.y.30m ,truksta 3 metu.Ar darbas pagal verslo liudijima neieina i darbo staza?.Jei neieina tai kokias imokas mokedamas galiu panaikinti tu triju metu trukuma? Aciu

 

Dirbdamas pagal verslo liudijimą, Jūs buvote draudžiamas pagrindinei pensijos daliai,  taigi darbo stažas Jums bus skaičiuojamas už tuos trejus metus. Tačiau papildoma pensijos dalis už tuos metus neaugs, nes neturėjote draudžiamųjų pajamų.

Spausdinti
 
paklausė: Anicetas
2006-06-27
Ar gali sauktiniai kareiviai(privalomos tarnybos)dalyvauti antros pakopos pensiju kaupime?Ar jie draudziami SODROS? Jei taip,tai pagal koki istatyma ar straipsni?Kur apie tai paskaityti? Aciu.

 

Lietuvos Respublikos kariuomenės privalomosios pradinės karo tarnybos  kariai  ir asmenys, atliekantys alternatyviąją   krašto apsaugos tarnybą, yra privalomai draudžiami valstybiniu socialiniu pensijų draudimu (Valstybinio socialinio pensijų draudimo įstatymo 2 str. 1 dalies 7 punktas - Žin., 2005, Nr. 71-2555).  Pagal Pensijų kaupimo įstatymą  teisę tapti pensijų kaupimo dalyviu turi  asmenys, privalomai  draudžiami  valstybiniu socialiniu pensijų   draudimu pagrindinei  ir  papildomai  pensijos  daliai  gauti.

Spausdinti
 
paklausė: Arvydas
2006-06-22
Jei dirbau nuo 2005-05-02 iki 2006-02-08 ir nutraukiau DS( ir po to nedirbau), artimiausiu metu vel planuoju dirbti, ar galiu pasirasyti pensiju kaupimo sutarti iki liepos 1, kad neprarasti dar metu, ar turi praeiti kazkoks terminas nuo isidirbinimo ar pan.

 

Teisę pasirašyti pensijų kaupimo sutartį turi tik asmenys,
privalomai  draudžiami  valstybiniu socialiniu pensijų   draudimu
pagrindinei  ir  papildomai  pensijos  daliai  gauti. Terminas nuo įsidarbinimo nenustatytas.

Spausdinti
 
paklausė: Laima
2006-06-05
Pradėjau dirbti 1981 m., su visom dekretinėm atostogom dirbau iki 1993 m. Po to išėjau iš darbo ir grįžau tik 2001 m., dirbau iki 2002 m., vėl išėjau, kitur įsidarbinau 2003 m. Ar tos pertraukos labai atsilieps mano darbo stažui?

 

Jūsų darbo stažas bus tiesiog mažesnis. Perėjimas iš vienos darbovietės į kitą stažui įtakos nedaro, jei per metus Jūs įmokate socialinio draudimo įmokas nuo atlyginimo, ne mažesnio kaip 12 minimalių mėnesinių algų.

Spausdinti
 
paklausė: Laima
2006-05-31
Ar nuo 2006 m. liepos 1 d. pakils invalidumo pensijų išmokos II grupės invalidams. Ačiū

 

Taip nuo 2006 m. liepos 1 d. pakils invalidumo pensijų įšmokos II grupės invalidams dėl bazinės pensijos  padidėjimo  iki 230 litų, o draudžiamųjų pajamų -  iki 1212 litų.

Spausdinti
 
paklausė: Sandra
2006-05-30
Laba diena, man 31 metai, atlyginimas 800 Lt, kadangi dar labai daug privačių įmonių moka algas vokeliuose ir net nežada didinti popierinio atlyginimo, tai norėjau paklausti, jei ir ateityje išliks toks pat mažas atlyginimas, tai ar verta dalyvauti pensijų kaupimo reformoje, ar tik nebus taip, kad sukaupsiu mažiau, negu, kad būčiau gavusi iš Sodros? Dėkoju už atsakymą. Sandra

 

Jums liko dar 30 metų darbo stažo ir tikrai dar gali pasikeisti tiek Jūsų atlyginimo, tiek vokelių sistemos situacija . 2005 m. didžiausia grupė dalyvių (34 proc.) buvo gaunančiųjų darbo užmokestį nuo 500 iki 1000  litų.

Spausdinti
 
paklausė: julija
2006-05-29
kiek pasirašė žmonių iš viso per keturis metus visuose bankuose ir draudimo bendrovėse? ir koks bankas pirmauja??

 

Iki 2006 m. liepos 1 d. apie 777 tūkstančius žmonių pasirašė pensijų kaupimo sutartis. Pagal dalyvių skaičių pirmauja UAB "Hansa investicijų valdymas".

Spausdinti
 
paklausė: julija
2006-05-29
kur galima internete rasti statistiką kiek vyrų kokio amžiaus pasirašė sutartį su Vilniaus banku ir kitais bankais?

 

Informaciją apie pasirašiusius pensijų kaupimo sutartis 2003-2005 metais galite rasti šio puslapio Publikacijų rubrikoje. Netrukus bus paskelbti ir 2006 metų duomenys.

Spausdinti
 
paklausė: Irmina
2006-05-29
sveiki, norėjau paklausti, pasirašiau PKS, bet mano konsultantas teigė jog galiu bet kada per tuos metus nutraukti šią sutartį, nes ji įsigalios tik nuo 2007m. sausio. Bet kaip dabar suprantu mane blogai informavo - ar įmanoma PKS nutrauti, ar yra koks juridinis būdas ją nutraukti? ačiū

 

Sutartį nutraukti galite tik per vieną mėnesį nuo jos pasirašymo.

Spausdinti
 
paklausė: rasa
2006-05-26
ar daugiavaikė šeima gauna papildomą pensiją?

 

Antojo laipsnio valstybinė pensija mokama motinoms , pagimdžiusioms ir išauginusioms iki 8 metų bei gerai išauklėjusioms  7  ir  daugiau  vaikų.

Spausdinti
 
paklausė: Dalia
2006-05-16
Ar pasirašius pensijų kaupimo sutartį , nesumažės pareigūnų (prokurorų)pensija ir kaip bus mokama Sodros pensija. Kokie įstatymai tai reglamentuoja.

 

Pareigūnų pensija dėl dalyvavimo kaupime nesikeičia.  Tuo tarpu pareigūnams,  dalyvavusiems  pensijų  kaupime,    valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų dydis Valstybinių socialinio draudimo   pensijų   įstatymo  nustatyta  tvarka     proporcingai mažinamas.

Spausdinti
 
paklausė: rasa
2006-04-13
kaip ten yra su pareigunais ar jiems verta draustis jie juk iseina i pensija anksciau?

 

Jeigu pareigūnas jaunas, jam dalyvauti verta.

Spausdinti
 
paklausė: edita
2006-04-12
Du metus dirbu anglijoje.Mokescius visus moku.Gal patartumete kur kreiptis jei noreciau dali savo uzmokescio skirti pencijos kaupimui Lietuvoje?

 

Jūsų atveju lieka tik papildomas  savanoriškas   (III pakopos)  kaupimas
pensijų  fonduose.  Kreiptis galite į bet kurią Lietuvoje veikiančią pensijų fondų valdymo įmonę ar draudimo bendrovę.

Spausdinti
 
paklausė: galina
2006-04-08
Laba diena. Sakykite prašau,ar skaičiuojamas į darbo stažą mokslas institute,apie tai yra įrašas darbo knygelėje ir prieš tai yra stažas Ačiū

 

Ne, mokslas institute į darbo stažą neįskaitomas.

Spausdinti
 
paklausė: Nijole
2006-04-06
LABA DIENA.Esu 33-ju metu gyvenu kaime nedirbanti auginu 3vaikucius .Ar man neturint stazo bus mokama bazine pencija .DEKUI.

 

Pagal šalpos išmokų įstatymą nuo 2006 m. liepos 1 d. sukakusiems senatvės pensijos amžių ir neturintiems teisės gauti didesnių  arba tokio pat dydžio pensijų  ir   (ar) pensijų išmokų mokama 0,9 bazinės pensijos dydžio šalpos pensija.

Spausdinti
 
paklausė: mantas
2006-03-31
laba diena noreciau paklausti ar dalyvavimas tures itakos pvz.: imant paskola bustui ar panasias paskolas

 

Neigiamos įtakos neturės, nes Jūsų gaunamos pajamos dėl dalyvavimo kaupime nesikeičia.

Spausdinti
 
paklausė: asta
2006-03-27
Man 45 metai. turiu 23,5 metų darbo stažą. Ketinu išvykti gyventi į Latviją ir būti vyro išlaikoma. Kokias įmokas man reikėtų mokėti Sodari, kad man būtų suteikiamos medicinės paslaugos ir užsidirbčiau pensiją.

 

Pensiją Jūs jau užsidirbote, nes turite didesnį nei minimalų (15 m.) dabo stažą.O sveikatos darudimas Jums bus reikalingas Latvijoje pagal ten galiojančius sveikatos socialinio draudimo įstatymus.

Spausdinti
 
paklausė: Zina
2006-03-16
Aš negaunu jokios informacijos apie sukauptą pensiją nei laišku, nei el.paštu, kodėl?

 

Gaila, kad neparašėte, kada pasirašėte sutartį su pensijų kaupimo bendrove. Nepamirškite, kas pensijų įmokos  pradedamos  pervedinėti tik nuo sekančių metų po sutarties pasirašymo sausio 1 d. Ir tik dar po metų turėtumėte gauti ataskaitą apie savo sukauptą sumą.

Spausdinti
 
paklausė: ramutė
2006-03-15
Ar nesumažės VRM pensija, jei pasirašysiu pensijų kaupimo sutartį? Kokie teisės aktai tai reglamentuoja? Ačiū.

 

Sumažės tik socialinio draudimo pensija, nes tik socialinio draudimo pensijai mokamų mokesčių dalis yra skiriama pensijų kaupimui.

Spausdinti
 
paklausė: Vytautas boreika
2006-03-08
Gimimo metai 1956 m atlyginimas 2400 lt. Ar verta pradėti dalyvauti ?

 

Jums liko pakankamai nedaug metų iki pensijos, o paskutiniuosius metus patartina kaupti tik konservatyviuose pensijų fonduose, kurių fondų grąža maža. Tuo tarpu socialinio draudimo pensijos dabartiniu laikotarpiu auga sparčiais tempais. Taigi Jūsų valia rinktis, ar verta rizikuoti.

Spausdinti
 
paklausė: Sonata
2006-03-04
Mano tėvui 55 metai, jis buvęs tremtinys. Dabar gyvena vienas, negauna jokių išmokų, neturi pajamų. Ar jis gali gauti dalinę (išankstinę) pensiją ir priedą už tremtį?Kiek žinau, darbo stažas turi būti 30 metų, o jam trūksta kelių mėnesių. Galbūt kaip tremtiniui yra išlygų? Dėkoju už atsakymą.

 

Metai praleisti tremtyje yra įskaitomi į darbo stažą. Tik sukakęs 57metus ir 6 mėn.  jis turės teisę gauti išankstinę senatvės pensiją. Specialių išlygų tremtiniams dėl išankstinės senatvės pensijos įstatymas nenumato.

Spausdinti
 
paklausė: sandra
2006-03-02
Prašome atsakyti, į kokią instituciją reikėtų kreiptis su prašymu, kad būtų pratęstas laikas grįžimui į Sodrą iš pensijų kaupimo fondo, nes dabar, pagal galiojančius įstatymus grįžimas į Sodra neįmanomas, nors tai akivaizdus žmogaus teisių pažeidimas.

 

Reikia pažymėti, kad Lietuvos pensijų sistemos reforma liberalesnė, nei kitų panašią reformą įvykdžiusių šalių, kuriose buvo numatytas privalomas dalyvavimas priklausomai nuo amžiaus. Tuo tarpu Lietuvoje dalyvavimas laisvanoriškas. Asmenys yra įspėjami dėl galimų pasekmių., duodama galimybė apsispręsti, net skirtas mėnesio laikotarpis persigalvoti. Bet jeigu Jūsų nuomone to nepakanka, galite kreiptis į seimo narius, ar Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kurie turi įstatymų pakeitimo iniciatyvos teisę. 

Spausdinti
 
paklausė: Inga
2006-02-22
2003m pasirasiau pensiju kaupimo sutarti. 2004m. geguzes men. pagimdziau antra vaika, kuris 2005m. sunkiai susirgo, ir jam buvo pripazinta visiska negalia. Taigi, nebegaliu ir artimiausiu metu negalesiu dirbti, taigi ir moketi imokas Sodrai. Ar nenumatoma tokiu atveju isimtis, leidzianti nutraukti pensiju kaupimo sutarti?

 

Jeigu Jūs nedirbsite, tai pensijos kaupimas nevyks. Pensijų kaupimo sutarties nutraukimas nenumatomas.

Spausdinti
 
paklausė: JURGITA
2006-02-15
Labadiena, Ar gali pasirašyti pensiju kaupimo sutartiir kaupti lėšas privaciame fonde,asmuo dirbantis su verslo liudijimu. Ačiu

 

Asmenys, besiverčiantys individualia veikla, turintys verslo liudijimą, kaupiant pensijas dalyvauti negali, nes jie  nedraudžiami papildomai pensijos daliai. Jie gali dalyvauti savanoriškame ( III pakopos ) pensijų kaupime, savarankiškai mokėdami įmokas į pensijų fondus.

Spausdinti
 
paklausė: ingrida
2006-02-09
noreciau nutraukti sutarti ir grizti i sodra.kaip ir kur tai galeciau padaryti?nuo sutaries sudarymo dar nepraejo 30 dienu.

 

Kreipkitės į savo pensijų kaupimo bendrovę.

Spausdinti
 
paklausė: janina
2006-02-07
kur kreiptis SODROje kad sužinoti kokia suma pinigu jau pervesta pensiju kaupimo bendrovei su kuria esu sudariusi sutarti ar yra išduodamos kokios pažymos.Ar šita informacija yra žinoma teritoriniuose skyriuose. ar šiuo klausimu kreiptis i pensijų kaupimo bendroves.

 

Pažymą apie Jūsų sukauptą socialinio draudimo mokesčio dalies sumą turi išduoti pensijų kaupimo bendrovė.

Spausdinti
 
paklausė: Eglė
2006-01-30
Noreciau paklauseti , ar galeciau siuo metu nutraukti savanoriska pensiju kaupima ir grizti i SoDra ?

 

Jei Jūs pradėjote kaupti dalį SoDros įmokų privačiame pensijų fonde, grįžti atgal į SoDrą neleidžiama. Tam yra skiriama tik 30 dienų nuo sutarties pasirašymo dienos, kai dar galite pakeisti savo sprendimą.

Spausdinti
 
paklausė: Genute
2006-01-18
Esu gimusi 1954m tremtyje. Dirbu nuo 1976m. Ar teisybė, kad darbo stažas tokiu atveju skaičiuojamas nuo gimimo dienos? Ar turi įtakos tai pensijos dydžiui.Ar turi įtakos pensijos dydžiui, jei dirbta papildomai dar ir antraeilėse pareigose kelis metus?Ar išėjimo į pensiją laikas 2014m?

 

Jei gimėte tremtyje, tai jūsų stažas skaičiuojamas nuo gimimo dienos. Tai turi tiesioginę įtaką pensijos dydžiui. Antraeilės pareigos irgi duoda didesnes draudžiamąsias pajamas, nuo kurių skaičiuojama pensija. 

Spausdinti
 
paklausė: MARIUS
2006-01-17
SVEIKI, ESU SUDARES SU JUMIS PENSIJU KAUO FONDA,JAU 2METAI BET JOKIO LAISKO AR KO NORS APIE SUKAUPTAS LESAS NEGAUNU, GAL TAI AFERS?????????????

 

Kreipkitės į pensijų kaupimo bendrovę, su kuria sudarėte sutartį , ir iš jų reikalaukite pažymos apie sukauptas lėšas.

Spausdinti
 
paklausė: Virginija
2006-01-16
Ar, dirbant individualiai pagal verslo liudijimą, galima draustis laisvanorišku draudimu papildomos pensijos dalims kaupti ir kokio dydžio tai būtų mėnesinis mokestis sodrai?

 

Teisę tapti pensijų kaupimo dalyviu šio bei Pensijų sistemos reformos  įstatymo  numatytame  pensijų  kaupime  turi   asmenys, privalomai  draudžiami  valstybiniu socialiniu pensijų   draudimu pagrindinei  ir  papildomai  pensijos  daliai  gauti,    išskyrus asmenis, kurie jau yra sukakę senatvės pensijos amžių.

Spausdinti
 
paklausė: Virginija
2006-01-16
Ar, dirbant individualiai su verslo liudijimu, galioja nemokamos medicininės paslaugos?

 

Fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia veikla,  kaip apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, įskaitant  asmenis, gaunančius pajamų už honorarus ir (ar) pagal autorines  sutartis, moka  privalomojo  sveikatos  draudimo  įmokas,  sudarančias   30 procentų  apskaičiuotos gyventojų pajamų mokesčio sumos, bet  per mėnesį  ne mažiau kaip 1/12 metinės valstybės biudžeto įmokos  už valstybės  lėšomis draudžiamus asmenis einamaisiais  mokestiniais metais.  Ši nuostata taikoma neatsižvelgiant į tai, ar   įstatymų nustatyta  tvarka  yra  sumažintas  pajamų  (verslo    liudijimo) mokestis, ar konkretus fizinis asmuo nuo šio mokesčio atleistas.

Spausdinti
 
paklausė: ausreja
2005-12-30
Žinau, kad kartojuosi, tačiau ar vis dar neįmanoma nutraukti sutarties su PF, grįžtant į Sodrą? Sutartis pasirašyta daugiau negu prieš 30 dienų.

 

Tokiu atveju grįžti į „Sodrą“ jau nebegalima.

Spausdinti
 
paklausė: Violeta
2005-12-03
Auginu sunu su visiska negalia.Ar numato istatimas iseiti i pencija ankciau laiko?

 

Jūs turite teisę į išankstinę pensiją  iki senatvės pensijos amžiaus likus 5 metams. Tačiau jei neįgalų vaiką slaugėte namuose ne mažiau kaip
15  metų, Jums galioja sumažintas 15 metų stažo reikalavimas. 

Spausdinti
 
paklausė: Regina
2005-11-25
Prasyciau paaiskinti, ar isejusi i pensija galesiu pasiimti visa pensijų fonde sukaupta suma is karto ir ilga laika atstatineti sveikata sanatorijose uz savo pacios sukauptus pinigelius? Aciu.

 

Atsiimti visą sumą Jūs galėsite tik tuo atveju, jei bazinis ( pats pigiausias)anuitetas, kurį Jūs galėtumėte nupirkti už sukauptus pinigus  būtų per mažas, t.y. mažesnis už pusę bazinės pensijos. Taip pat jei sukaupsitumėte tokia didelę sumą, kad nupirkus 3 -ų bazinių pensijų dydžio anuitetą, dar liktų , neišnaudotą sumą galėtumėte atsiimti iš karto.

Spausdinti
 
paklausė: Regina
2005-11-25
Prasyciau paaiskinti, ar isejusi i pensija galesiu pasiimti visa pensijų fonde sukaupta suma is karto ir ilga laika atstatineti sveikata sanatorijose uz savo pacios sukauptus pinigelius? Aciu.

 

Atsiimti visą sumą Jūs galėsite tik tuo atveju, jei bazinis ( pats pigiausias)anuitetas, kurį Jūs galėtumėte nupirkti už sukauptus pinigus  būtų per mažas, t.y. mažesnis už pusę bazinės pensijos. Taip pat jei sukaupsitumėte tokia didelę sumą, kad nupirkus 3 -ų bazinių pensijų dydžio anuitetą, dar liktų , neišnaudotą sumą galėtumėte atsiimti iš karto.

Spausdinti
 
paklausė: JOANA
2005-10-25
zmogus i darbo rinka atejo dirbti 20051010.Kada jis gali pasirasyti pensiju kaupimo sutarti ir nuo kada ji isigalio.aciu

 

2005 metais sudaryti sutartį jau vėlu (naujai atėjusiems į darbo rinką – iki spalio 1 d.), todėl pasirašyti sutartį galės nuo 2006 m . sausio 1 d., o sutartis įsigalios  nuo 2007 m. sausio 1 d.

Spausdinti
 
paklausė: kazyte
2005-10-23
Gimusi 1949.03.04. m. kada išeisiu i pensija? dirbu med. slaugytoja 35 m.?

 

Į pensiją galėsite išeiti sukakus 60 m.

Spausdinti
 
paklausė: valentinas
2005-10-14
Esu 67 metu dirbantis pensininkas nes mano gaunama pensija apie 385 litai neuztenka buto komunaliniam mokesciam ir maistui nekalbant apie kokius vaistus. Mano darbdavys sako man kad jis man ir uz mane mokesciu pavidale valstybei moka apie 800 litu , menesiui , as i rankas gaunu 426 litus , nejaugi musu valstybeje taip gali buti, jegu man sako moka minimuma 550 litus menesiui . Atsakykite jeigu Jums nesunku. Pagarbiai Valentinas

 

Darbdavys už jus turi sumokėti valstybei 31% socialinio draudimo mokesčio nuo jūsų minimalaus atlyginimo (550 Lt), t. y. 170,5 Lt.

Spausdinti
 
paklausė: Brigita
2005-09-09
Aš dirbu Anglijoje ir moku JK visus reikiamus moksčius.Norėčiau sužinoti,ar galėčiau sukauptas pencijos lėšas persivešti ir įregistruoti Lietuvoje.
To daryti jau nebereikia, nes, pateikus dokumentus pensijai gauti Lietuvoje, Jums bus išmokama kartu ir JK uždirbta pensija, jei bendras abiejose šalyse įgytas socialinio draudimo stažas bus ne mažesnis už Lietuvos minimalų stažą pensijai gauti, t.y. 15 metų.
Spausdinti
 
paklausė: Liuda
2005-09-08
Laba diena. Ar kareiviai, atliekantys privalomą karinę tarnybą(šio pavasario/rudens šauktiniai), yra naujai atėję į darbo rinką asmenys? O gal jie negali tokiais būti dėl tos priežasties, kas nėra įdarbinami, o gauna soc. draudimo pažymėjimą tik todėl, tak yra draudžiami valstybės lėšomis? Ačiū
 
Teisingas antras variantas.
Spausdinti
 
paklausė: Aureja
2005-08-09
Dirbu nuo 1980 metu ir visa laika mokejau imokas Sodrai. 2003 metais pasirasau pensiju kaupimo sutarti, o siemet man tapus invalide bus skaiciuojama invalidumo pensija. Ar mano invalidumo pensijos dydi itakos tai kad 1.5 metu dalis mano imoketu imoku Sodrai buvo pervedama i Pensiju fondus ?

Ne, dalyvavimas valstybinio socialinio draudimo įmokos dalies kaupimo sistemoje invalidumo pensijos dydžiui įtakos neturės.
Spausdinti
 
paklausė: Gediminas
2005-07-26
Norejau paklausti jei sudariau sutarti su privaciu fondu ar galiu ja nutraukti ir grysti i sodra? Aciu uz sugaista laika.
 
 
Ne, sudarytos sutaries nutraukti negalima. Ji bus galiojanti, iki sulauksite senatvės pensijos amžiaus.
Yra galimybė pensijų kaupimo sutartį vienašališkai nutraukti  per 30 dienų nuo sutarties sudarymo.
Nutraukus sutartį, naują sutartį galima pasirašyti tik kitais metais.
Spausdinti
 
paklausė: odeta
2005-07-03
Noriu paklausti, esu idarbinta ir pasirasiusi pensiju kaupimo sutarti su Hansa banku, papildomai dirbu pagal individualia veikla. Kitais metais mokesiu Sodrai papildomai pensijos daliai apie 2000,- Lt, ar sumoketi pinigai atsispindes ir Hansa pensijoje ar liks tik Sodroje?
Aciu uz atsakyyma.
 
Į pesijų fondą bus pervedama dalis visų jūsų sumokėtų įmokų Sodrai.
Spausdinti
 
paklausė: Vytas
2005-06-29
Vis dar lieku "ištikimas" Sodrai, tiesiog nepatiko audringas pensijų fondų atstovų puolimas,
štai ir šiandien turėjau progą išklausyti,kad esu skeptikas,priešiškas tiesiog ir panašiai.....:)).
Apie privalumus PF sužinojau daug,bet daug turiu pažįstamų,kurie jau pririšti"" prie PF,o taip ir
nesupranta,kaip pasinaudoti teigiamom privilegijom ir nepanašu,kad pasinaudos greitu laiku.......kažin kokių privalumų turi mano užsispyrimas likti Sodroje ?:) Ačiū.
 
Dalyvavimo pensijų kaupime rezultatai išaiškės ne taip greitai, o jūsų konkrečiu atveju reikia žiūrėti į jūsų amžių, gaunamą atlyginimą ir ateities perspektyvas.
Spausdinti
 
paklausė: Renata
2005-06-29
Esu pasirasiusi PKS norejau pasiteirauti ar man nesulaukus pensijinio amžiaus mano artimieji gaus pinigus grynais ar jiems pinigai bus pervesti į jų pensijinį fondą?Ačiū
 
Tai priklausys tik nuo jų pasirinkimo.
Spausdinti
<< 1 2 3 4 >> 
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS