Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
2007-04-06   Naujoje rubrikoje „Argumentų forumas“ – klausimai tiesiogiai pensijų kaupimo bendrovių atstovams
„Argumentų forume“ – klausimai tiesiogiai pensijų kaupimo bendrovių atstovams

 
       Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siekdama suteikti šalies gyventojams kuo daugiau informacijos apie atsiradusią galimybę keisti pensijų fondo valdytoją, specialioje interneto svetainėje www.pensijusistema.lt sukūrė naują rubriką „Argumentų forumas“. Joje galima užduoti klausimus tiesiogiai pensijų kaupimo bendrovių atstovams. Jų atsakymai į klausimus bus pateikiami šiame forume arba asmeniškai.

        Šiuo metu „Argumentų forume“ dalyvauja UAB „Finasta investicijų valdymas“ direktorius Andrius Barštys, UAB „SEB VB investicijų valdymas“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Vaiva Tylienė, UAB „Hansa investicijų valdymas“ direktorius Aurimas Maždžierius, UAB „SAMPO pensijų fondų valdymas“ projektų vadovė Aistė Rudžinskytė. Tikimasi, jog netrukus prisijungs ir kitų pensijų kaupimo bendrovių atstovai.
       Per pirmąjį šių metų ketvirtį pensijų kaupimo bendrovę pakeitė per 2200 asmenų, t. y. apie 0,5 proc. tokią teisę turinčių asmenų.
       Daugiau kaip 440 tūkstančių privačiuose pensijų fonduose lėšas senatvei kaupiančių Lietuvos gyventojų, prieš trejus metus pasirašiusių pensijų kaupimo sutartis, nuo šių metų sausio 1-osios įgijo teisę pakeisti pensijų fondo valdytoją (pensijų kaupimo bendrovę). Tik praėjus 3 metams po pensijų kaupimo sutarties įsigaliojimo, asmuo gali pasirinkti kitą pensijų kaupimo bendrovę, t. y. pakeisti savo pensijų valdytoją. 
       Ministerija primena, jog skubėti priimti sprendimą dėl valdytojo keitimo tikrai nevertėtų, nes šią teisę įgijęs asmuo jos nepraras ir pensijų fondų valdytoją galės pakeisti bet kada. Sprendimą pakeisti pensijų fondo valdytoją priėmęs asmuo turėtų prisiminti, kad nei vienas valdytojas negarantuoja pelno, taip pat kad geri fondo praeities rezultatai nereiškia tokių pačių rezultatų ateityje.
       Kriterijų, kuriais remiantis būtų galima pasakyti, verta ar ne keisti pensijų valdytoją, gali būti daugybė, tačiau išskiriami šie svarbiausi: netenkina pasirinkto pensijų fondo rezultatai; per dideli pensijų fondo mokesčiai; pernelyg aukštas ar žemas pensijų fondo rizikos lygis, o valdytojas nesiūlo tenkinančios rizikos pensijų fondo; netenkina pensijų valdytojo aptarnavimo kokybė. Visais išvardintais atvejais galima palyginti dabartinio valdytojo ir kitų pensijų kaupimo bendrovių siūlomas sąlygas. 
       Taip pat reikia žinoti, kad valdytojo keitimas kainuoja. Bendrovės taiko pensijų kaupimo bendrovės keitimo mokesčius. Pirmą kartą per metus keičiant pensijų kaupimo bendrovę, toks mokestis negali viršyti 0,2 proc. asmens pensijų fonde sukauptų lėšų. Keičiant valdytoją jau antrą kartą per tuos pačius metus, pensijų kaupimo bendrovės turi teisę išskaičiuoti iki 4 proc. asmens sukauptos sumos.
       Be to, pensijų kaupimo sistemos dalyviai, norėdami pakeisti kaupiamų lėšų investavimo kryptį, nebūtinai turi keisti pensijų fondo valdytoją: senatvei kaupiamų lėšų investavimo kryptį galima pakeisti pereinant į kitą tos pačios pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą. Jei asmuo tai daro ne dažniau kaip vieną kartą per metus, pensijų kaupimo bendrovė už tai mokesčių neims.
       Visi šie pagrindiniai dalykai trumpai ir aiškiai išdėstyti elektroninėje skrajutėje „Keičiant pensijų fondo valdytoją, svarbu žinoti“.
       Sausio mėn.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bendradarbiaudama su pensijų kaupimo bendrovių priežiūros institucijomis, pradėjo informavimo kampaniją, kurios šūkis – „Ar verta keisti savo pasirinkimą? Prieš keisdami – pagalvokite!“. Jos metu buvo transliuojamas vaizdo klipas, kuris atspindėjo pagrindinę kampanijos idėją – prieš apsispręsdamas – pagalvok. Taip pat gyventojai galėjo skambinti nemokama telefono linija ir teirautis apie pensijų kaupimo naujoves. 
       Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sekretorės Audronės Morkūnienės, ir nemokama telefono linija, ir interneto svetainėje www.pensijusistema.lt užduotų klausimų pobūdis byloja, jog Lietuvos žmonės vis aktyviau pradeda domėtis savo būsima pensija. Žmonės nori žinoti savo galimybes, pensijų kaupimo bendrovių įsipareigojimus, pensijų kaupimo naudą ir riziką.
       
       Šiuo metu pensijų kaupimo sistemoje jau dalyvauja 834 500 dalyvių, iš kurių 449 414 prie sistemos prisijungė šiemet. 163 asmenys jau gavo kaupiamąsias pensijų išmokas.
 
Atgal   Spausdinti  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS