Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
2013-01-01  2013–2014 m. kaupiamosios įmokos

2013 m. patvirtintas kaupiamosios įmokos dydis – 2,5 proc. asmens draudžiamųjų pajamų. Kadangi asmuo, dalyvaudamas pensijų kaupime, dalį socialinio draudimo įmokų kaupia privačiame pensijų fonde, todėl sumažės dalyvavimo pensijų kaupime laikotarpio  socialinio draudimo pensijos papildoma dalis, priklausanti nuo iš „Sodros“ mokamų įmokų dydžio.

2013 m. ir vėliau pirmą kartą sudarę pensijų kaupimo sutartį asmenys pensijų kaupime dalyvaus naujomis sąlygomis. Įmokos į dalyvio asmeninę pensijų sąskaitą bus mokamos iš trijų šaltinių: iš „Sodrai“ sumokėtos įmokos, papildomos dalyvio lėšomis mokamos pensijų įmokos ir valstybės biudžeto lėšų.

Nuo 2014 m. pensijų įmokos dydis susidarys iš 2 proc. „Sodros“ įmokos, papildomos 1 proc. dalyvio pajamų įmokos ir 1 proc. iš valstybės biudžeto lėšų mokamos pensijų įmokos(Lietuvos statistikos departamento paskelbto užpraeitų metų keturių ketvirčių šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio vidurkio dydžio). Nuo 2016 m. papildomos dalyvio lėšomis mokamos įmokos dydis yra 2 proc. dalyvio pajamų, o iš valstybės biudžeto už dalyvį mokamos įmokos dydis – 2 proc. Nuo 2020 m. pensijų įmokos dydis susidės iš 3,5 proc. „Sodros“ įmokos, papildomos 2 proc. dalyvio pajamų jo lėšomis mokamos įmokos, papildomos iš valstybės biudžeto už dalyvį mokamos įmokos, kurios dydis – 2 proc.

Esamiems pensijų kaupimo dalyviams, sudariusiems pensijų kaupimo sutartis iki 2013 m., suteikiama teisė apsispręsti dėl dalyvavimo pensijų kaupime naujomis sąlygomis. Asmuo nuo 2013 m. balandžio 1 d. iki rugsėjo 1 d. gali raštu kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę dėl sutikimo mokėti papildomą įmoką savo lėšomis arba raštu vienašališkai sustabdyti pensijų įmokų pervedimą į pensijų fondą. Sustabdžius dalyvavimą pensijų kaupime, sukaupta suma lieka pensijų fonde, iki asmuo įstatymų nustatyta tvarka įgyja teisę į išmoką (pavyzdžiui, sukanka senatvės pensijos amžių). Asmenys, kurie nurodytu laikotarpiu raštu nesikreips  į savo pensijų fondą, pensijas kaups ankstesnėmis sąlygomis – bus pervedama tik nustatyta „Sodros“ įmoka.

 
Atgal   Spausdinti  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS