Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
2007-03-20   Sprendimą keisti pensijų kaupimo bendrovę daugiausiai lėmė prasti investavimo rezultatai
    
    Praėjus trejiems metams nuo dalyvavimo pensijų sistemos reformoje pradžios, pensijų fondo dalyvis gali keisti ne tik tos pačios pensijų kaupimo bendrovės valdomus pensijų fondus, bet ir pačią pensijų kaupimo bendrovę. Atsižvelgdamos į tai, Draudimo priežiūros komisija,  Vertybinių popierių komisija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nutarė pasidomėti, kokie motyvai lemia dalyvių apsisprendimą keisti pensijų kaupimo bendroves, ir pakvietė dalyvius dalyvauti apklausoje, kurios pagrindu siekiama išsiaiškinti šaltinį, iš kurio sužinota apie galimybę keisti pensijų kaupimo bendrovę, bei priežastis, dėl kurių keičiama pensijų kaupimo bendrovė. Pateikiame pradinius apklausos rezultatus (2007 metų vasario 14–kovo 6 dienomis užpildytų anketų duomenų pagrindu).
 
    Į anketos klausimus atsakė 87 respondentai.
 
    Daugiau kaip penktadalis respondentų (23%) apie galimybę pakeisti pensijų kaupimo bendrovę teigė sužinoję iš teisės aktų (įstatymų, pensijų fondo taisyklių ir kt.), 22% respondentų apie tai sužinojo iš spaudos, kitus asmenis su tokia galimybe supažindino pažįstami, kitos pensijų kaupimo bendrovės ar interneto puslapiai.
 
    Net 63% respondentų nurodė, kad jų sprendimą keisti pensijų kaupimo bendrovę lėmė prasti investavimo rezultatai, taip pat šiam sprendimui turėjo įtakos ir dideli atskaitymai – šią priežastį nurodė 41% respondentų (apklausoje dalyvavusieji galėjo pasirinkti kelis jų apsisprendimą lėmusius motyvus). Apklausos duomenimis, net 18% respondentų nurodė, kad pasirinko kitą bendrovę dėl pirmojoje jų pensijų kaupimo bendrovėje neteikiamų individualių konsultacijų ar net nedraugiško kolektyvo, 5% – dėl siauro kitų paslaugų spektro. Įdomu tai, kad pažįstamo, dirbančio pensijų kaupimo bendrovėje, prašymas nelėmė nė vieno respondento apsisprendimo. Ir tik 6% respondentų, prieš pakeisdami bendrovę, tarėsi su ekspertais.
 
Atgal   Spausdinti  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS