Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
2005-07-18   Vyriausybė pritarė Lietuvos 2005 metų nacionaliniam pranešimui dėl pakankamų ir stabilių pensijų strategijos

Praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė Lietuvos 2005 metų nacionaliniam pranešimui dėl pakankamų ir stabilių pensijų strategijos.

Šio Nacionalinio pranešimo pagrindinis tikslas – pateikti informaciją ES institucijoms bei ES valstybėms narėms, kaip Lietuvos Respublika, atsižvelgdama į šalies dabartinius ir numatomus demografinius bei socialinius iššūkius, ketina plėtoti pensijų sistemą. Nacionaliniame pranešime įvertinta, kaip Lietuvos Respublika pasiekė ir kokių strateginių veiksmų planuoja imtis, kad pasiektų 2001 metų gruodžio mėnesį Lekeno Tarybos suformuluotus tikslus, suskirstytus į tris pagrindines grupes – pensijų pakankamumas, pensijų sistemos finansinis stabilumas, pensijų sistemos modernizavimas, atsižvelgiant į šalyje vykstančius ekonominius ir demografinius pokyčius.

Pranešime aptarta dabartinė bei numatoma artimiausios ateities Lietuvos pensijų sistemos padėtis, įvertintas pensijų sistemos pakankamumas ir stabilumas ilgalaikėje perspektyvoje (iki 2050 metų imtinai). Lietuvos pensijų sistema įvertinta pagal minėtus tikslus – kaip Lietuvos Respublika numato užtikrinti skurdo prevenciją, pakankamą pajamų pakeitimą, kartų solidarumą, aukštą užimtumo lygį, paskatas vyresnio amžiaus žmonėms kuo ilgiau likti darbo rinkoje, pakankamą finansavimą reformuojant pensijų sistemas, tinkamą santykį tarp dirbančių bei mokančių įmokas ir gaunančių išmokas, pensijų schemų valdymą, suderinamumą su darbo rinkos lankstumu, lygias moterų ir vyrų galimybes, pensijų sistemų skaidrumą bei pritaikomumą. Aptariamos priemonės šiems tikslams pasiekti, aprašomos galimos rizikos, priemonės joms išvengti ar sumažinti jų poveikį.

Nacionalinį pranešimą parengė darbo grupė, sudaryta socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, į kurią įtraukti visų su pensijų sistemos veikimu ir reformavimu susijusių institucijų atstovai. Nacionalinio pranešimo projektas aptartas ir su socialiniais partneriais – Trišalės tarybos, Valstybinio socialinio draudimo fondo tarybos bei Lietuvos pensininkų reikalų tarybos atstovais. Nacionalinis pranešimas parengtas įgyvendinant Europos Sąjungos valstybių narių programą, skirtą taikyti Atviro koordinavimo metodui, bei atsižvelgiant į EK pavedimą pateikti nacionalinės pensijų sistemos analizę.

 
Atgal   Spausdinti  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS