Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
2013-07-15  Kiek gyventojų apsisprendė dėl pensijos kaupimo?
Apie pusė dirbančių Lietuvos gyventojų jau apsisprendė, kaip kaups pensiją ateityje, tačiau maždaug tiek pat sprendimo dar nepriėmė, rodo birželio pabaigoje „Sodros“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

Į klausimą, ar jau apsisprendėte, kaip kaupsite senatvės pensiją, teigiamai atsakė 52 proc. apklausos dalyvių, o 48 proc. – neigiamai. Daugiausiai neapsisprendusiųjų yra tarp jaunesnių, mažesnio išsilavinimo ir mažesnes pajamas gaunančių kaimiškų vietovių gyventojų.

„Iki šių metų lapkričio 30 dienos, kuomet gyventojai turės priimti sprendimą apie pensijos kaupimo būdą, stengsimės visiems suteikti kuo daugiau ir kuo išsamesnės informacijos apie galimus pasirinkimo būdus, kad įvertinus savo asmeninę situaciją individualiai būtų galima priimti tinkamiausią sprendimą“, –  sako socialinės apsaugos ir darbo  ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Paprašyti įvardinti neapsisprendimo priežastis 46 proc. neapsisprendusių respondentų nurodė, kad tam dar yra laiko, 25 proc. teigė nežinantys kuo pasitikėti – pensijų fondais ar „Sodra“, 15 proc. nemano, kad sprendimas ką nors pakeis, nes pensijų kaupimo taisyklės nuolat keičiamos, o dar 14 proc. teigė nesidomėję arba nesuprantą dėl ko turėtų apsispręsti.

„Sodros“ užsakymu šalies gyventojų apklausą atliko tyrimų bendrovė „Spinter“. Tyrimo metu 65-iose šalies vietovėse apklausti 1006 vyresni nei 18 metų gyventojai.

Šiuo metu yra registruota per 1 mln. pensijų kaupimo sutarčių. 141,9 tūkst. gyventojų yra pateikę sutikimus į pensijų fondą pervesti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis. 5 tūkst. gyventojų pateikė prašymus nutraukti kaupimą pensijų fonduose.

Primename, kad liepos pradžioje Seimas priėmė Pensijų reformos įstatymo pataisas, pagal kurias paskutinė diena, kai gyventojai gali apsispręsti dėl pensijos kaupimo nukelta į lapkričio 30 d.

Visą informaciją apie pensijų kaupimą galima rasti internete, adresu www.pensijusistema.lt. Be to, adresu www.gyventojai.sodra.lt kiekvienas gali sužinoti, kaip keisis „Sodros“ senatvės pensija kaupiant pensiją fonduose ir atsisakius tokio kaupimo būdo.

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8-5) 266 8191, 266 8122.
 
Atgal   Spausdinti  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS