Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Pensijų skaičiuoklė

 
paklausė: ada
2004-06-30
prasau paaiskinti, ar padides darbo stazas del to, kad salia pagrindinio darbo dar dirbu butu savininku bendrijos pirm. ir nuo gaunamo darbo uzmokescio taip pat moku mokescius sodrai
Stazas nepadides, bet pensijos dydis bus apskaiciuojamas nuo visu darbo uzmokesciu, nuo kuriu mokamos socialinio draudimo imokos, sumos.
Spausdinti
 
paklausė: Vidmantas
2004-05-18
Ar galima butu suzinoti formules pagal kurias SODRA skaiciuoja senatvės pensijos dydi.

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas apibrėžia (jo tekstą galima surasti rubrikoje “Norminiai aktai“), kaip yra apskaičiuojama senatvės pensija asmenims, kurie draudėsi visai pensijai:
P= P(pagr)+0.005 * k(iki 1995) * s(iki 1995) + 0.005 * K(po 1995) * S(po 1995) ,
kur:
P (pagr) yra bazinė pensija,
dydis s,S – asmens valstybinio socialinio pensijų draudimo stažas, įgytas dirbant pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu iki 1995 m ir po 1995 m.;
dydis k, K – asmens draudžiamųjų pajamų koeficientas iki 1995 m ir po 1995 m;
dydis D – Vyriausybės patvirtintos einamųjų metų draudžiamosios pajamos, galiojančios tą mėnesį, už kurį mokama pensija.
P pagr- bazinė pensija arba jos dalis, priklausomai nuo draudimo stažo.
 
Kaip apskaičiuojamas socialinio draudimo senatvės pensijos sumažėjimas pensijų kaupimo dalyviams - galite surasti ankstesniuose atsakymuose.
Spausdinti
 
paklausė: lilija
2004-03-30
Koki darbo uzmokesti reikia nurodyti skaiciuokleje, ar gaunama "i rankas", ar "ant popieriaus, t.y. ar ta dali, kuri gaunama atskaicius mokescius, ar visa.
Aciu
 
Pensijų skaičiuoklėje reikia nurodyti oficialų darbo užmokestį (“ant popieroiaus“), nuo kurio skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos.
Spausdinti
 
paklausė: Algimantas
2004-03-04
Į pensiją, jei dagyvensiu, turėtų išmesti 2008m. Paskutinių 10m.popierinis atlyginimas 1500lt, darbo stažas virš 40m. Ar jau dabar, laikas ruoštis, skrandį kabinti ant tvoros t.y.gal galit orentaciniai nustebinti būsima sodros pensija!
Senatvės pensijos dydis apskaičiuojamas pagal darbo užmokesčio dydį per laikotarpį nuo 1984 m. iki 1994 m. ir nuo 1995 iki datos kai sukanka senatvės pensijos amžius ir nuo visi darbo stažo trukmės. Todėl Jums reikėtų kreiptis į SODROS skyrių ir jau dabar galėsite pradėti ieškoti dokumentų už laikotarpį iki 1994 m. Pristačius dokumentus jums apskaičiuos laukiamą visos pensijos dydį.
Spausdinti
 
paklausė: Tania
2004-03-01
Kodėl pagal Jūsų pateiktą pensijų skaičiuoklę Sodros kaupimo dalis mažėja nuo 33Lt. iki 21Lt. (Vyras 1948m., uždarbis 1100Lt.). Pagal mano paskaičiavimą turi sumažėti apie 6Lt.
Reikėtų konkretesnių duomenų. Parašykite pensijusistema@socmin.lt
Spausdinti
 
paklausė: andrius
2004-02-27
Ar galima butu suzinoti formules pagal kurias skaiciuoja skaiciuokle? Analitinio darbo tikslams.
algoritmas nuoroda į dokumentą yra žodyje algoritmas
Spausdinti
 
paklausė: Jonas
2004-02-26
Esu gimes 1944. Po trijų metų pensija.Kaip pasiskaičiuoti laukiamos pensijos dydį pinigine išraiška.
Pensijos dydis priklauso nuo stažo iki 1994 m. ir darbo užmokesčio dydžio 1984-1994 m. ir stažo po 1994 m. ir darbo užmokesčio po 1994 . Duomenys po 1994 m. yra fiksuoti SODROS informacinėje sistemoje, o iki 1994 m. asmuo turi surasti archyvuose. Verta būtų kreiptis į SODROS skyrių ir ramiai pradėti ieškoti savo archyvinių duomenų.
Spausdinti
 
paklausė: Vida
2004-02-24
Mano gimimo data 1947.05.05 Kada man sueis pensijinis amžius? Ačiū.
Priklauso nuo Jūsų lyties. Jeigu moteris - 2007-05-05 (60 m.), jei vyras 2009 -11-05 (62.5 m.)
Spausdinti
 
paklausė: Asara
2003-11-18
ar tinka skaiciuokle prognozuojant pensija vidaus reikalu sistemos pareigunams? Ar yra niuansai, kurie iskreipia rezultata?

Pareigūnams skaičiuoklė tinka taip pat kaip ir kitiems asmenims.
Spausdinti
 
paklausė: Ilona
2003-11-05
Suvedusi savo dabartinius duomenis i Jusu pateikta skaiciuokle galiu matyti, kad dalyvaudama pensiju kaupime, as gausiu mazesne pensija, negu nedalyvaudama. Gal galite paaiskinti kodel yra diskriminuojamos moterys ir nurodyti bent keleta priezesciu kodel tureciau dalyvauti kaupime, kuris man neduos jokios naudos.
pagarbiai,
Ilona

Pensijų skaičiuoklėje yra atsižvelgiama į esamus Lietuvos Respublikos įstatymus ir į Lietuvos gyvenimo realijas, kurias stebi ir skelbia Statistikos departamentas. Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme yra nustatytas senatvės pensijos amžius : moterims - 60 m. (pasieks 2006 m., 2004 m. bus 59 m.), vyrams – 62,5 m. Statistikos departamentas skelbia (pagal 2002 m. duomenis), kad tikėtina gyvenimo trukmė moters, sulaukusios 60 m. amžių yra 21,8 metų, o vyro, sulaukusio 62,5 m. amžių yra 14,7 metų.
Taigi, skaičiuoklė skaičiuoja, kad moteris dirbs 2,5 metų trumpiau negu vyras ir todėl, net nedalyvaujant pensijų kaupime, jos numatoma papildoma pensijos dalis apskaičiuota už laikotarpį nuo 2004 m. iki senatvės pensijos amžiaus bus mažesnė nei vyro, gimusio tais pačiais metais.
Dalyvaujant pensijų kaupime anuitetas (periodinės, pvz. mėnesinės, išmokos iki gyvos galvos) yra apskaičiuojamas sukauptą asmeninėje sąskaitoje sumą išdalinant į tiek mėnesių, kokia yra tikėtina gyvenimo trukmė, taigi moteriai į 262 dalis, o vyrui į 176 dalis. Akivaizdu, kad moters “dalis” – anuitetas bus mažesnis nei vyro. Taigi, moteris iki nustatyto senatvės pensijos amžiaus sukaupia mažiau, nes dirba trumpiau, ir gauna mažesnes išmokas, nes gauna jas ilgiau. Šias aplinkybes įvertina skaičiuoklė apskaičiuodama lauktinos pensijos ir anuiteto dydžius. Kartų solidarumo pensijų sistemoje, kokia yra valstybinio socialinio draudimo sistema, galima į lytį neatsižvelgti, tuo tarpu kaupimo sistemoje anuitetas yra mokamas iš asmeninėje sąskaitoje sukauptų lėšų.

Dalyvauti ar ne pensijų kaupime sprendžia kiekvienas asmuo asmeniškai.
Spausdinti
 
paklausė: danguole
2003-10-31
jeigu as dirbu 10 metu 0,5 etato, kaip bus skaiciuojamas darbo stazas uz si laikotarpi - 5 ar 10 metu?
Esmė ne etato dydis, o darbo užmokesčio dydis. Stažo vieneri metai bus priskaičiuoti, jei mėnesio darbo užmokestis bus ne mažesnis nei minimalus mėnesio darbo užmokestis. Šiuo metu – 450 Lt. Jeigu mažesnis, tai proporcingai mažinama stažo trukmė.
Spausdinti
 
paklausė: Domantas
2003-10-16
Kokia palukanu norma naudojama diskontuojant pensija?
Skaičiuoklė Sodros pensiją ir anuitetą skaičiuoja kiekvienų metų būsimąja verte, o po to diskonuoja į dabartinę vertę šalies darbo užmokesčio  augimo tempų verte – 2 proc.
Spausdinti
 
paklausė: Lolita
2003-10-16
Noriu pasitikslinti,ar socmin tinklapio skaičiuoklėje nėra įvertinta bazinė sodros pensijos dalis/berods ji šiuo metu apie 150 Lt./.Jeigu taip,tai reikia suprasti,kad sodros bazinės pensijos suma prisidės prie dabar skaičiuoklėje gaunamo rezultato. Ačiū

 
Visiškai teisingai. Pensijų skaičiuoklėje neatspindi pagrindinė ssocialinio draudimo pensijos dalies (kitaip vadinama bazinė pensija) ir socialinio draudimo pensijos papildoma dalis iki dalyvavimo pensijų kaupime 
Spausdinti
 
paklausė: Domantas
2003-10-14
Kokiomis prielaidomis remiantis sudaryta pensiju kaupimo skaiciuokle? Noriu pats paskaiciuoti, todel butu idomu, jei nurodytumete ir formules.

Su pensijų skaičiuoklės algoritmais galite susipažinti čia
Spausdinti
 
paklausė: Algimantas
2003-10-09
Kodel skaiciuokle rodo, kad dalyvaujantiems reformoje Sodros pensija sumazes kone trecdaliu, jei darbuotoju imokos Sodrai sumazes tik 5.5 proc. Ar neturetu Sodros pensija sumazeti tik 5.5 proc.?

Socialinio draudimo pensija mažėja dėl to, kad dalis ”SoDrai” mokamų įmokų nukreipiama į pensijų fondus. Socialinio draudimo įmokos “SoDrai“ mažėja ne 5,5 procentais, o 5,5 procentiniais punktais. Dėl šios priežasties atitinkamai mažėja ir socialinio draudimo pensija dalyvaujantiems pensijų kaupime.
Spausdinti
 
paklausė: jurgita
2003-10-02
1) Kokia šiuo metu yra maksimali Sodros papildoma pensijos dalis vyrams ir moterims? Ar tai atsispindi skaiciuokleje?
2) Kokiomis prielaidomis remiantis moterims neapsimoka kaupti lesu fonduose (tai matyti naudojantis jusu skaiciuokle), negaliu surasti tam jokiu logisku paaiskinimu? Gal skaiciuokle netiksli? Ar ji bus koreguojama?
3) Kodel keiciant administravimo mokescius nesikeicia rezultatas? Ar tas langas tik del "vaizdo"? Kaip tada isskirti vieno ar kito fondo pranasumus?

1.Maksimalus asmens draudžiamųjų pajamų koeficiento dydis naudojamas pensijos papildomos dalies formulėje yra 5.
2.Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme yra nustatytas senatvės pensijos amžius : moterims - 60 m. (pasieks 2006 m., 2004 m. bus 59 m.), vyrams – 62,5 m. Statistikos departamentas skelbia (pagal 2002 m. duomenis), kad tikėtina gyvenimo trukmė moters, sulaukusios 60 m. amžių yra 21,8 metų, o vyro, sulaukusio 62,5 m. amžių yra 14,7 metų. Taigi, moteris iki nustatyto senatvės pensijos amžiaus sukaupia mažiau, nes dirba trumpiau, ir gauna mažesnes išmokas, nes gauna jas ilgiau. Šias aplinkybes įvertina skaičiuoklė apskaičiuodama lauktinos pensijos ir anuiteto dydžius.
3.Nors lentelėje “ekonominės prielaidos”yra rodomi keturi scenarijai. skaičiuoklė skaičiuoja pagal tą scenarijų, kuris yra pasirinktas pirmame lange skiltyje “ekonominės prielaidos”.
Skaičiuoklės pirmame lange reikia pasirinkti “vartotojo” opciją, tada veiks lentelės “vartotojo” scenarijus.
Spausdinti
 
paklausė: Michailas
2003-10-01
“Skaičiuoklės” pesimistinis variantas ar iš tikrųjų yra pats blogiausias galimas (aišku, palyginus su SoDros variantu)? Ar gali būti dar blogiau? Ar galimas variantas, kai išvis nieko negausi?
Skaičiuoklės pesimistinis variantas yra pesimistinis konservatyvaus pensijų fondo variantas. Dalyvaujant akcijų pensijų fonde, ypač, kai lieka nedaug laiko iki pensijos ir finansų rinkos svyravimai gali būti nesukompensuoti, taigi,  gali būti variantai ir blogesni už pesimistinį.
Spausdinti
 
paklausė: Marijus
2003-09-29
Kaip yra su infliacija? Jūsų skaičiuoklėje paaiškinta, kad į šį rodiklį neatsižvelgta. Bet kaip yra iš tiesų? Negi infliacija neturės jokios įtakos sukauptos pensijos dydžiui?
Skaičiuoklė rezultatus skaičiuoja dabartine verte, kad asmuo galėtų realiai įvertinti dydžių skirtumą pagal perkamąją galią. Pensijos ir anuitetai ateityje dėl infliacijos  skaitmenine verte aišku bus kitokie. 
Spausdinti
 
paklausė: Irma
2003-09-24
Kam skaiciuokleje reikalingas langelis "Darbo uzmokestis pries pensija" ir kaip jis veikia? As suprantu, kad tiek Sodros pensija, tiek kaupimas priklauso ne vien nuo darbo uzmokescio dydzio, bet ir nuo to, kiek metu jis butent toks bus gaunamas. Pavyzdziui, gali buti taip, kad zmogus per 29 jam likusius iki pensijos metus 28 metus gaus po 5000 Lt per mėn., o 1 metus 1100 Lt (vieną vidutini) arba 15 metu gaus 5000 Lt ir 14 metu 1100 Lt. Abiem atvejais skaiciuokleje butu irasyti tie patys duomenys ir ji duos ta pati rezultata, bet faktiskai tiek pensija tiek kaupimas juk turetu skirtis. Todel prasau paaiskinti, kokio konkretaus laikotarpio darbo uzmokestis turi buti rasomas minetame langelyje, arba, jeigu laikotarpis nesvarbus, prasau paaiskinti, kodel.
Akivaizdu, kad ateities pensijos papildomos dalies dydis priklausys nuo asmens darbo užmokesčio dydžio, arba, tiksliau, nuo to meto darbo užmokesčio santykio su to meto šalies vidutiniu darbo užmokesčiu. Skaičiuoklėje imamas 2003 m. santykis ir "Darbo uzmokestis pries pensija" ir skaičiuoklė tiesiškai interpoliuoja šio santykio eiga iki pensijos amžiaus. Šis langelis sudaro galimybę, ypač jaunam žmogui, padaryti prielaidą apie jo būsimą karjerą, jeigu jis mano, kad dabartinis darbo užmokestis neatspindi jo galimybių.
Spausdinti
 
paklausė: Dalia
2003-09-22
Anot jusu skaiciuoklės man dalyvauti neapsimoka, nes gausiu beveik 30 Lt (342Lt jei dalyvaujau, ir 370 jei nedalyvauju) maziau pensijos jeigu dalyvausiu ... Pensiju fondu atstovai teigia, kad gausiu daugiau nei 1000 Lt pensijos... Kas teisus, o kas "mausto" mus? (atskaicius mokescius as gaunu 1500Lt)
Taip pat neaisku del pinigu nuvertejimo... neaisku kodel fondu taisykles bus patvirtintos tik po 2 metu, jau reformai ipusejus... be abejo domina ir tai, ar dalyvaujanciu reformoje nenukentes ir ju socialines ismokos: ligos pasalpos, gimdymo pasalpos ir pan.

Skaičiuoklės standartiniai scenarijai (pesinistinis, pagrindinis, optimistinis) yra konservatyvaus investavimo scenarijai su maksimaliais administravimo mokesčiais, t.y. minimalaus pelningumo scenarijai. Dažniausiai vartotojai pasirenka pagrindinį scenarijų. Tai teisinga, kaip minimalaus pelningumo riba.
Todėl vartotojas pats turi pasirinkti jo manymu tikėtiną arba maksimalią investicinę grąžą ir nustatyti realius admininstracinius mokesčius.

Spausdinti
 
paklausė: Renata
2003-09-22
Kaip suprantu, dalyvaujant pensiju reformoje, SoDros papildoma pensija bus mažinama proporcingai nesumokėtiems mokesčiams, tai turėtų būti apie 20 proc. Tad kodėl pasiskaičiavus su skaičiuoklė, SoDros pensija sumažėja 40 ir daugiau procentų???
Dėl dalyvavimo pensijų kaupime mažėja tik papildoma socialinio draudimo pensijo sdalis ir tik už laikotarpį kai asmuo dalyvauja pensijų kaupime. Tačiau pagrindinė dalis, priklausianti tik nuo draudimo stažo ir papildoma pensijo sdalies iki dalyvavimo pensijų kaupime nemažės. Papildomai socialinio draudimo pensijos daliai iš bendro tarifo skiriama 11-12 proc. Skaičiuoklėje gi matoma tik papildoma pensijos dalis už dalyvavimo pensijų kaupime laikotarpį. Atitinkamai parodomas ir jos sumažėjimas.
Spausdinti
 
paklausė: dovile
2003-09-18
Kažkokia lyčių diskriminacija ir tiek,jei ta skaičiuoklė skaičiuoja teisingai. Nes moterims niekaip neapsimoka dalyvauti šitoj sistemoj. 1970 m. gimusi moteris dalyvaudama tik praras, ar ji uždirbs 1000 Lt ar 5000 Lt. Tik jei jos mėnesinė alga dabar ir visada bus 6000 Lt., ta pensija bus šiek tiek didesnė. Ar ko nors nesupratau?

Sunku sutikti su teiginiu, kad moterims neapsimoka dalyvauti šioje sistemoje.
Siūlytume naudojant pensijų skaičiuoklę naudotis ne pagrindiniais nustatymais, kurie yra itin konservatyvus ir neatsižvelgia į dėl konkurencijos mažėjančias administravimo išskaitas, bet pasirinkti vartotojo opciją.

 

Spausdinti
 
paklausė: Zina
2003-09-17
Ar esate įsitikinę, jog Jūsų skaičiuoklėje neprivelta klaidų? Kodėl taip skiriasi vyrų ir moterų gaunamas anuitetas, jei jie gautų visiškai vienodus atlyginimus ir tomis pačiomis sąlygomis tą patį metų skaičių dalyvautų pensijų kaupime. Pvz., jei 1960 metais gimusi moteris, kurios atlyginimas 4000 Lt (visai nemažas, ar ne?) 17 metų dalyvautų pensijų kaupime, jos pensijos priedas palyginus su SODROS pensija padidėtų tik 4 Lt., tuo tarpu 1958 m. gimęs vyras, kaupdamas pensiją tuos pačius 17 metų, gautų 56 Lt. didsnį anuitetą. Jei moteris būtų 10 metų jaunesnė gim.1970, jai visai neapsimoka dalyvauti pensijų kaupime (gaunant 4000 lt atlyginimą!), nes jos pensijos priedas per 27 kaupimo metus sumažės 2 Lt, palyginus su SODROS pensijos priedu! Bet jei 1968 m. gimęs vyras kaups pensiją, jis laimės 74 litus. Kodėl taip yra???

Tam yra paaiškinimas labai paprastas ir ekonomiškai pagrįstas - kadangi moterų gyvenimo trukmė yra ilgesnė, ir jos anksčiau išeina į pensiją. Pensijos amžius šioje skaičiuoklėje yra toks, koks šiuo metu įstatymu nustatytas: moterų – 60 metų, vyrų – 62,5 metų. Taip, kad ta sukaupta suma, tiek pat metų mokant ir tiek pat uždirbant, turint tą pačią grąžą, turės būti išdalinta kur kas ilgesniam laikotarpiui – neišvengiamai ji bus mažesnė
Spausdinti
 
paklausė: bronius
2003-09-17
Vyras gimes 1950m., uzdirba 2000Lt. per menesi ir noretu kaupti dali pensijos kaupimo fonde. pagal Soc. ministerijos skaiciuokle gaunasi kad jo sodros pensijos dalis nuo 90 Lt. sumazeja iki 59Lt. (t.y. apie 30%). T.y. 5,5 proc. menesio imokos Sodrai sumazejimas issaukia 30% pensijos sumazejima. kaip tai paaiskinti? Sodra taiko baudas uz privaciu fondu pasirinkima? ar kaip?..

Tai ne bauda už pensijų fondų pasirinkimą.
Įstodami į pensijų kaupimo sistemą, dalis Jūsų mokamų socialinio draudimo įmokų bus nukreiptą ne į “soidarumo sistemą“ (”SoDrą“), bet į Jūsų sąskaitą pensijų fonde. Dėl to, kad tokio įmokų dalies atitraukimo už dalyvavimo pensijų kaupime laikotarpį jos papildoma dalis, priklausanti nuo įmokų dydžio, bus apskaičiuojama proporcingai „SoDrai” tenkančioms mažesnėms įmokoms.

Spausdinti
<< 1 2 3 4  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS