Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Apie pensijų kaupimo bendroves ir pensijų fondus

 
paklausė: Olegas
2003-10-06
Keli klausimai:
1.Kodėl PKS nėra punkto dėl adm.mokesčio didžio?
2.Kodėl PKS Bendrojoje dalyje 3 p. nekonkretizuotas taisyklių pavadinimas?
3.Ką reiškia taisyklių 3.2 p.- iki 10%?
4.Kodėl pagal taisyklių 23 p. jas labai lengva pakeisti?

1. Atsižvelgiant į tai, kad pensijų fondo taisyklės, kuriose yra nurodyti atskaitymų iš pensijų turto dydžiai, yra neatskiriama pensijų kaupimo sutarties dalis, pensijų kaupimo sutartyje nėra nurodomi atskaitymų dydžiai.
2. Konkrečios pensijų kaupimo bendrovės parengtoje pensijų kaupimo sutartyje turėtų būti aiškiai apibrėžtas pensijų fondo pavadinimas.
Norint atsakyti į 3 ir 4 klausimus, reiktų žinoti, apie kokio konkretaus pensijų fondo taisykles klausiama.

Irmina Judickaitė, Valstybinė draudimo priežiūros tarnyba prie Finansų ministerijos, tel. (8 5) 272 32 76, el. p. irmina.judickaite@vdpt.lt
Spausdinti
 
paklausė: Shvarcnegeris
2003-10-05
Siuo metu V.B.investiciju valdymas siulo 2% administracini mokesti. Ar po 1 metu ar 3 metu si firma gales keisti si procenta? Jei ne- tai kodel?
Administracinį mokestį didinti galės tik tuo atveju jei didesnis dydis yra nustatytas tos pensijų kaupimo bendrovė svaldomo pensijų fondo taisyklėse. Nustatyti didesnį mokestį nei yra įtvirtintas fondo taisyklėse bendrovė negalės.
Spausdinti
 
paklausė: marija
2003-09-30
administravimo atskaitymai paskaiciuojami nuo sukauptu lesu kas metai,ar sie atskaitymai imami atejus pensijiniam amziui nuo visos sukauptos sumos.jeigu jie paskaiciuojami kas metai,tai iseina,kad as per metus sukaupiu 3%, o prarandu 11% nuo savo pinigu,kuriuos perveda sodra?
Administravimo mokestis nuo įmokos imamas tik vieną kartą – kai įmoka patenka į pensijų fondo sąskaitą. Įmoka nuo turto imama vieną kartą per metus, nuo sumos, kuri yra sukaupta asmeninėje sąskaitoje.
Spausdinti
 
paklausė: aszx
2003-09-28
Kokius šiandien mokėsiu administravimo mokesčiu pakeičiant bendrovę ir fondus įvairiose pensijų kaupimo bendrovėse

Perėjimo mokesčiai į kitą tos pačios pensijų kaupimo bendrovės pensijų fondą ar kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą yra nustatomi pensijų fondo taisyklėse. Su aktualiais perėjimo mokesčiais galima susipažinti rubrikoje “Pensijų fondai“ palyginamojoje lentelėje
Spausdinti
 
paklausė: arturas
2003-09-28
Ar bus galima nuo kitu metu geguzes menesio, kai istosime i ES, riktis ES saliu pensiju fondus.

Jeigu turite omenyje valstybinio socialinio draudimo įmokos dalies kaupimą, dalyvauti Europos Sąjungos valstybių pensijų fonduose negalėsite, kadangi teisės aktai reglamentuojantys pensijų kaupimo veiklą nustato, kad  pensijų kaupimo bendrovės buveinė turi būti Lietuvos Respublikos teritorijoje. ES kapitalo ir paslaugų judėjimo laisvės  principai valstybinio socialinio draudimo sistemai netaikomi.


Irmina Judickaitė, Valstybinė draudimo priežiūros tarnyba prie Finansų ministerijos, tel. (8 5) 272 32 76, el. p. irmina.judickaite@vdpt.lt
Spausdinti
 
paklausė: Tomas
2003-09-22
Ar šiuo metu jau patvirtintose vieno iš pensijų fondų taisyklėse numatyti turto ir imokų mokesčių tarifai (pvz 1 ir 2,95 procento) gali būti padidinti keičiant šias taisykles, ar kokie nors įstatymai ar nutarimai tai draudžia daryti?
Pačios pensijų fondo taisyklės gali keistis. Pensijų fondo taisyklių pakeitimas turi būti patvirtintas priežiūros institucijos.
Tačiau jei  taisyklių pakeitimai pablogina dalyvių sąlygas - šiuo atveju - mokesčio padidinimas, tokį pakeitimą priežiūros institucija nepatvirtins
Spausdinti
 
paklausė: Eglė
2003-09-19
Ar pensijų kaupimo fondo administracinis mokestis bus užfiksuotas sutartyje ar galės keistis po sutarties pasirašymo.

Pensijų fondo administracinis mokestis yra įtvirtinamas to fondo pensijų fondo taisyklėse. Pensijų fondo taisyklės yra pensijų kaupimo sutarties sudedamoji dalis. Pensijų kaupimo bendrovė, administruodama tą fondą neturi teisės viršyuti taisyklėse nustatytų ribų.
Spausdinti
 
paklausė: Eimis
2003-09-19
Kur galima sužinoti sarašą visų įmonių siūlančių naują kaupimo sistemą?

Atsakyma į šį klausimą rasite tinklapio rubrikoje "Pensijų fondai".
Greitai ten galima bus surasti ir bendrovių siūlomų pensijų fondų sąrašą bei jų siūlomas sąlygas.
Spausdinti
 
paklausė: Marius
2003-09-18
Kokios yra pensijų fondo rūšys pagal rizikos grupes? Ar visos pensijų kaupimo bendrovės turi analogiškas pensijų fondo rūšis? Kur būtų galima susipažinti su šių pensijų fondo rūšių sąlygomis?

Jau pasirodė rubrikoje "pensiju fondai" nuoroda į turto administravimo ir kitų mokesčių palyginamąją lentelę 
Spausdinti
 
paklausė: RIMVYDAS
2003-09-17
Kur garantija,kad taip neivyks ? kad kai pasirašysiu sutartį su bendrovę,sakykime pas juos bus nustatytas 3 procentu administracinis mokestis ,nenurodytas sutartyja !O po metų, ar dviejų bendrovė savo nuožiura šį mokestį pakels iki 10 procentų. Iš anksto dėkoju už išsamų atsakymą.
Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad pradiniame etape, siekiant pritraukti kuo daugiau klientų, pensijų kaupimo bendrovės gali imti mažus administravimo atskaitymus (mažiau nei nussistatė paneijų fondo taisyklėse). Todėl renkantis pensijų kaupimo bendrovę ir jos valdomą fondą atkreipkite dėmesį, kokios yra atskaitymų maksimalios ribos nustatytos pensijų fondo taisyklėse. Pensijų kaupimo bendrovė neturi teisės viršyti jos valdomo pensijų fondo taisyklėse nustatytų atskaitymų ribų (nors jie ir mažesni nei nustatyti įstatymais).
Pagal Pensijų kaupimo įstatymą pensijų fondo taisyklės yra sudedamoji pensijų kaupimo sutarties dalis
Spausdinti
 
paklausė:
2003-09-11
Kas yra pensijų kaupimo bendrovės?

Tai yra tam tikrą licenciją turinčios valdymo įmonės ir gyvybės draudimo įmonės, kurios valdo (investuoja) viena ar kelis pensijų fondus.

Spausdinti
 
paklausė:
2003-09-11
Kas yra pensijų fondas?

Pensijų fondą galima apibūdinti kaip tam tikros pensijų kaupimo bendrovės dalyvių kaupiamų lėšų sumą, kuris priklauso jiems bendrosios dalinės nuosavybės teise ir kurio valdymu rūpinasi pensijų kaupimo bendrovė.
Sukauptas pensijų turtas investuojamas pagal pasirinkto fondo taisykles. Taisyklės papildomai numato atskaitymų iš dalyvių pensijų turto dydžius, išstojimo iš to pensijų fondo sąlygas ir kt. Svarbu žinoti, kad pensijų fondo taisyklės yra neatskiriamoji sutarties, kurią pasirašo žmogus su pensijų kaupimo bendrove, dalis. Todėl prieš pasirašant sutartį reikėtų atidžiai perskaityti visas pensijų fondo taisyklių sąlygas.

Spausdinti
<< 1 2  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS