Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Bendras katalogas

 
paklausė: Edita
2007-01-11
Esu šį mėnesį įsiregistravau gyventojų, vykdančių individualią veiklą registre.Mano pajamos - komisiniai nuo parduotų prekių. Man 19 metų. Ar įmanoma ir ar verta sudaryti pensijų kaupimo sutartį?


Pensijų kaupime (antrojoje pakopoje) gali dalyvauti tik tie, kurie privalomai draudžiasi visai valstybinei socialinio draudimo pensijai. Atkreipiame dėmesį, kad jums mokami komisiniai mokami civilinės sutarties pagrindu ir nuo jų nėra skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, taigi nuo jų negalėsite nukreipti įmokos į pensijų fondą. 
Kita vertus, jei galvojate apie savo ateitį, apsirūpinimą senatvėje ir toliau planuojate taip dirbti ir gauti pajamas komisinių pavidalu, galite kaupti lėšas pensijai papildomo savanoriško pensijų kaupimo sistemoje ar apsidrausti gyvybės draudimu. Tam reikia sudaryti atitinkamas sutartis su šių paslaugų teikėjais

Spausdinti
 
paklausė: Migle
2007-01-09
Laba diena.Noreciau Jusu paklausti.Ar nuo siu metu, 2007-ju, priklausys nepensijinio amziaus zmogui, naslio/nasles pensija.Aciu Jums uz atsakyma.
Našlių pensija skiriama neįgaliems asmenims, jei jie sutuoktinio mirties dieną arba per 5 metus nuo šios datos buvo pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais. Taip pat ji skiriama senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims. Taigi senatvės pensijos amžiaus nesukakusiam asmeniui našlių pensija gali būti paskirta tik negalios atveju.
Spausdinti
 
paklausė: Ilona
2006-12-28
Dirbu puse etato. Turiu ir verslo liudijima. Ar darbo stazas skaiciuojamas tokiu atveju uz pilnus metus ar dalinamas per puse?

 

Skaičiuojant valstybinio   socialinio pensijų  draudimo  stažą, įgytą dirbant pagal  darbo   sutartį , atsižvelgiama ne į tai, kiek etatų Jus dirbote, bet į metų pajamas (darbo užmokestis ir kitos pajamos), nuo kurių buvo įmokėtos ar turėjo būti įmokėtos privalomos valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos. Jei metų pajamos ne mažesnės nei 12 minimalių mėnesinių atlygių, tai į stažą įskaitomi visi kalendoriniai metai. Priešingu atveju tų metų stažas laikomas proporcingai mažesniu.

Spausdinti
 
paklausė: Inga
2006-12-12
Noreciau paklausti, kaip skaiciuojamas darbo stazas pensijai? Jei as dirbu 1.5 etato, tai kiek tai bus metu stazo? Vieneri ar 1.5 metu? Aciu uz atsakyma.

 

Bus skaičiuojami vieneri metai stažo.

 

Spausdinti
 
paklausė: Emilija
2006-11-21
Skaičiau,kad pasikeitė pensijinis amžius.Aš gimusi 1954 metais.Ar išeisiu į pensiją 60,ar jau 65 metų amžiaus?

 

Pensinis amžius moterims 60 metų, vyrams 62 metai  ir 6 mėnesiai. Jei jis būtų keičiamas ateityje, tai vyktų labai palaipsniui, po kelis mėnesius į metus.

Spausdinti
 
paklausė: violeta
2006-09-18
Ar uzsiskaito darbo stazas,jei moki privalomojo socialinio draudimo mokesti neisigyjant verslo liudijimo?

 

Savanoriškai draudžiantis socialiniu pensijų draudimu valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo  įstaigose, įmokų mokėjimo laikotarpiai yra prilyginami asmens valstybinio socialinio pensijų draudimo stažui.

Spausdinti
 
paklausė: Zita
2006-09-14
Esu apsidraudusi papildomai pensijos daliai "Hansabanke".Ką turėčiau daryti, jei netekčiau darbo? Ar reikia apie tai pranešti bankui ir nutraukti sutartį? Ar gaunant darbo biržoje nedarbingumo pašalpą, bus išskaičiuojamą į pansijinį fondą?Man 50. Ačiū

 

Ne nieko pranešti nereikia. Tiesiog Sodra, negavusi iš Jūsų įmokų, nepervedinės nieko pensijų fondui.

Sutartis galios iki senatvės pensijos amžiaus, jos nutraukti Jūs negalite.

 Įmokos į pensijų fondus mokamos tik nuo socialinio draudimo įmokų, bet ne nuo pašalpų.

Spausdinti
 
paklausė: Darata
2006-07-28
Dirbu pagal terminuotas darbo sutartis. Pasibaigus darbo sutarties terminui pasigimdžiau vaiką. Po dviejų metų toliau dirbu pagal terminuotas sutartis. Ar mano vaiko auginimo laikotarpis įeina į darbo stažą.

 

Vaiko priežiūros iki 3 metų laikotarpis įskaitomas į  pensijų socialinio draudimo stažą.

Spausdinti
 
paklausė: Kazys
2006-07-06
Ar bus didinamos pencijos dirbusiems Vidaus reikalu sistemoje? Jei taip, tai kada ir kiek?

 

Jums reikėtų kreiptis į tą instituciją, kuri Jums moka pareigūno pensiją.

Spausdinti
 
paklausė: Diana
2006-07-04
Norėčiau sužinoti, keli mėnesiai reikia išdirbti, kad prisiregistravusi darbo biržoje gaučiau bedarbio pašalpą? Grįžtu į darbą po dekretinių atostogų, bet noriu keisti darbą,ieškoti kito.Ačiū.

 

Pagal LR nedarbo socialinio draudimo įstatymo 6 straipsnį

1.   Nedarbo   draudimo  išmoka  skiriama  nuo  aštuntos     po įsiregistravimo  teritorinėje darbo biržoje dienos, išskyrus  šio straipsnio 2, 3 ir 4 dalyse nurodytus atvejus.
  2. Bedarbiams,   atleistiems  iš  darbo dėl darbuotojo  kaltės,   nedarbo draudimo  išmoka skiriama praėjus 3 kalendoriniams mėnesiams  nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos.
  3.  Bedarbiams, atleistiems iš darbo su teise pagal   įstatymus gauti  išeitinę  išmoką,  nedarbo draudimo  išmoka  skiriama   ne anksčiau  kaip  praėjus vienam kalendoriniam mėnesiui  po   darbo sutarties nutraukimo.
  4.   Bedarbiams,  gaunantiems  socialinio draudimo ligos, profesinės reabilitacijos,  motinystės,  tėvystės  ar  motinystės (tėvystės) pašalpą,  paskirtą iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos,  nedarbo  draudimo  išmoka  skiriama  ne  anksčiau,  negu baigiasi šių pašalpų mokėjimo laikas.

 

Spausdinti
 
paklausė: Rasa
2006-06-30
Noriu sužinoti, koks dabar yra minimalus darbo užmokestis. T.y. man rūpi, ar dirbdama pvz. bibliotekoje 0,5 etato ir gaudama 500 lt "ant popieriaus" (už tą pusę etato) aš gaunu pakankamą sumą pilnam socialinio pensijų draudimo stažui užsidirbti. Ar kažkiek trūksta? Kokia ta reikiama suma šiemet?

 

Nuo liepos 1 dienos  minimalus mėnesinis darbo užmokestis yra 600 Lt. Dirbdant  tik puse etato už minimalų darbo užmokestį, užskaitoma tik pusė metų socialinio draudimo stažo senatvės pensijai gauti.

Spausdinti
 
paklausė: Jurgita
2006-06-17
Laba diena, noreciau suzinoti, ar darbo stazas nutruksta, jei 2 savaites niekur nedirbi?

 

Skaičiuojant  asmens valstybinio   socialinio pensijų  draudimo  stažą, įgytą dirbant pagal  darbo   sutartį, darbo stažo pertrūkiai įtakos neturi, jei uždarbis ir kitos pajamos,   nuo kurių   buvo įmokėtos ar turėjo būti įmokėtos privalomos
valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos, per kalendorinius metus  yra ne mažesnis už minimalaus darbo užmokesčio per  visus mėnesius sumą. Šiuo atveju į stažą įskaitomi visi kalendoriniai   metai. Priešingu atveju tų metų stažas laikomas proporcingai mažesniu.

Spausdinti
 
paklausė: ausra
2006-06-15
Prieš pasirenkant pensijų kaupimo bendrovę norėčiau sužinoti kur skelbiami pensijų fondų metiniai veiklos rezultatai

 

Informaciją apie pensijų fondų metinius veiklos rezultatus rasite Vertybinių popierių komisijos internetiniame puslapyje: http://www.vpk.lt.

Spausdinti
 
paklausė: Egidijus
2006-06-09
Dirbu policijoje . 2006 vasari suėjo 20 metu..Ar man priklausys bazine pensija? Girdejau, kad nuo 2006 lieps 1d. norima VRM darbuotojams nebemoketi bazines pensijos. Ar tai tiesa?

 

Pensininkui, kuris neturi darbinių pajamų (nėra vienas iš asmenų, išvardytų Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 2 straipsnio 1 dalies 1-6, 8
ir  9  punktuose),  taip  pat nėra ūkininkas ar jo partneris pagal Ūkininko  ūkio  įstatymą,  prie  pareigūnų  ir  karių valstybinės pensijos  už  tarnybą  mokamas  valstybinės  socialinio  draudimo bazinės  pensijos  dydžio  priedas,  iki  jis  įgis  teisę  gauti valstybinę socialinio draudimo pensiją. Kai pensininkas įgyja šią teisę,    šioje    dalyje    nurodytas    priedas   nebemokamas.

Spausdinti
 
paklausė: Egidijus
2006-06-09
Dirbu pareigunu VRM,2006 vasario men. suėjo 20 metu. Noriu iseiti i pensija.Ar man priklausys bazine pensija? Girdejau, kad nuo 2006 liepos 1d. norima VRM darbuotojams nebemoketi bazines pensijos. Ar tai tiesa?

 

Pensininkui, kuris neturi darbinių pajamų (nėra vienas iš asmenų, išvardytų Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 2 straipsnio 1 dalies 1-6, 8
ir  9  punktuose),  taip  pat nėra ūkininkas ar jo partneris pagal Ūkininko  ūkio  įstatymą,  prie  pareigūnų  ir  karių valstybinės pensijos  už  tarnybą  mokamas  valstybinės  socialinio  draudimo bazinės  pensijos  dydžio  priedas,  iki  jis  įgis  teisę  gauti valstybinę socialinio draudimo pensiją. Kai pensininkas įgyja šią teisę,    šioje    dalyje    nurodytas    priedas   nebemokamas

Spausdinti
 
paklausė: Janina
2006-06-05
Gimiau 1948,12,04.Jeigu mane atleistu is darbo, kokios socialines garantijos mane laukia.Aciu

 

 Jūs gautumėte nedarbo  draudimo  išmoką, kurios mokėjimo trukmė  priklauso   nuo bedarbio  nedarbo  draudimo  stažo,  įgyto  iki   įsiregistravimo
teritorinėje  darbo biržoje dienos. Jei nedarbo draudimo   stažas mažesnis  negu  25  metai,  nedarbo  draudimo  išmoka  mokama   6 mėnesius, jei jis yra nuo 25 iki 30 metų - 7 mėnesius, jei nuo 30 iki 35 metų - 8 mėnesius, jei 35 metai ir daugiau - 9 mėnesius.

Spausdinti
 
paklausė: asta
2006-06-02
Turiu 16 metu darbo staza ir auginu 2 vaikus.antras vaikas yra su negalia.ar vaiko su negalia prieziura priskaitima prie darbo stazo.kiek reiketu dar isdirbti norint gauti pensija.

 

Jūsų turimas 16 metų stažas yra pakankamas senatvės pensijai gauti. Tačiau jei dabar dirbti negalite dėl to, kad slaugote vaiką invalidą, kuriam nustatytas nuolatinės slaugos poreikis (arba jis yra visiškos negalios invalidas pripažintas tokiu iki 2005 m. liepos 1 d.), tai Jūs būsite privalomai draudžiama valstybiniu socialiniu pensijų draudimu valstybės lėšomis, tačiau tik  tuo atveju kai negaunate  jums patiems  priklausančios valstybinės  socialinio draudimo pensijos, valstybinės  pensijos, šalpos  pensijos,  socialinės pensijos arba šalpos  pensijos   už invalidų slaugą namuose.

 

Spausdinti
 
paklausė: Vigdor
2006-05-23
Laba diena, Stazas 30m.Imones archivas kurioje dirbau sudege.As negaliu gauti duomenu apie atlygnima iki 1992.Nuo 1992.09.19 iki 1997.07.29 turiu irasus apie imoku mokejima valstybinio soc. draudimo pazymejime.Nuo 1997 bedarbis. Ar tuo uztenka paskaiciuoti pensijos dydi. Dekoju is anksto. Vigdor

 

Dėl senatvės pensijai skirti reikalingų dokumentų, pensijos dydžio paskaičiavimų reikia kreiptis į savo gyvenamosios vietos Sodros“ teritorinį skyrių.
Spausdinti
 
paklausė: Irma
2006-05-16
Pries 2,5 m.pasirasiau pensiju kaupimo sutarti ir dar negavau jokios informacijos kiek sukaupta ir pan.Noriu nutraukt sutarti,kur turiu kreiptis?

 

Dėl sukauptų lėšų būtina kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę. Sutarties nutraukti jau nebegalima.

Spausdinti
 
paklausė: Irma
2006-05-14
noreciau suzinoti, kodel Jusu puslapyje pateikti duomenys apie antoje pakopoje dalyvaujanciu asmenu skaiciu nesutampa su Sodros duomenimis. Dekoju uz atsakyma.

 

Duomenys mūsų puslapyje yra gauti iš Sodros, tačiau priklausomai nuo laikotarpio, už kurį jie paimti, jie gali šiek tiek skirtis nuo skelbiamų Sodros puslapyje.

Spausdinti
 
paklausė: Jūratė
2006-05-10
Turiu 17 metų darbo stažą.Gaunu gerą atlyginimą. Jeigu tektų pakeisti darbą ir likusius metus dirbčiau už nedidelį atlyginimą ar mano pensija sumažėtų. Kadangi jeigu dabar ji būtų skaičiuojama- būtų gana didelė. Ačiū.

 

Jūsų turimas stažas labai nedidelis – jis vos didesnis už minimalų. Jūsų  pagrindinė pensijos dalis bus  tik  kiek didesnė nei pusės bazinės pensijos dydžio. Tik išdirbusi 30 metų, galėsite pretenduoti į visą bazinę pensiją, o ir papildoma pensijos dalis bus didesnė dėl didesnio stažo.

Spausdinti
 
paklausė: dalia
2006-05-06
sakykite prasau, esu dirbus JK, taippat turiu lietuvoje 3men darbo staza.uzsiregistravus darbo birzoje pasalpos negaunu(gal tai klaida).ir ar turint invaliduma priklauso pasalpa jei darbo stazas lietuvoje tik 3menesiai?esu nedarbinga.kur kreiptis del tikslios informacijos?

 

Jūsų turimo stažo nepakanka nei bedarbio pašalpai, nei inavalidumo pensijai gauti. Norint tiksliai įvertinti, kokios pašalpos Jums priklauso, reikėtų duomenų apie Jūsų amžių ir netekto darbingumo lygį.

Spausdinti
 
paklausė: Laima
2006-05-05
Sveiki, norėčiau paklausti,Kiek litų sudaro Valstybinė pencija tapus Kraujo Garbės Donoru?Ačiū

 

Pirmieji Kraujo Garbės Donoro vardai  specialistų vertinimu bus paskirti  ne anksčiau kaip 2007 metais. Iki to laiko bus nustatytas konkretus valstybinės pensijos dydis šiems asmenims. Dėl šių klausimų rekomenduojame kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją.

Spausdinti
 
paklausė: Dalijus
2006-04-30
Man 47 metai.Darbo stazas nepertraukiamas nuo 1975 09.Nuo 1988 02dirbu pjaustytoju misku uredijoje ar turiu teise iseiti i pensija anksciau ir jei taip kokie reikalingi dokumentai

 

Išankstinė senatvės pensija skiriama, kai iki nustatyto senatvės pensijos amžiaus (dabar 62,5 metai vyrams) asmeniui liko ne daugiau kaip 5 metai.

Spausdinti
 
paklausė: angele
2006-04-13
esu gimusi 1946,esu invalide is vaikystes,turiu darbo staza 35m Ar man reikes imti senatves pensija,ar invalidumo? Kuri didesne?

 

Sukakusiems senatvės pensijos amžių invalidumo pensijų  gavėjams  netekto darbingumo pensijos neskiriamos.   Jų pageidavimu vietoj invalidumo pensijos skiriama senatvės pensija pagal  naujus  stažo  ir uždarbio duomenis arba  toliau   mokama invalidumo pensija iki nustatyto invalidumo termino pabaigos. Kuri pensija didesnė, priklauso tik nuo individualių duomenų.

Spausdinti
 
paklausė: stasė
2006-04-05
kokia pensija bus skiriama jai as isauginau 5 vaikus ir kokio amžiaus aš gausiu

 

Pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą motinos, pagimdžiusios ir išauginusios iki 8 metų penkis  ar daugiau  vaikų  ir  sukakusios  senatvės  pensijos  amžių, gauna bazinės pensijos dydžio šalpos pensiją.  

Spausdinti
 
paklausė: vilija
2006-04-03
Kaip bus suskaičiuotas darbo stažas,jeigu žmogus dirba per dieną 2val. ir negauna minimalaus atlyginimo.

 

Jei uždarbis ir kitos pajamos,   nuo kurių   buvo  įmokėtos  ar  turėjo  būti  įmokėtos     privalomos valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos, per kalendorinius metus  yra mažesnis už minimalaus darbo užmokesčio per   visus mėnesius  sumą, tai į stažą įskaitomi ne visi kalendoriniai   metai.
Tų metų stažas laikomas proporcingai mažesniu.

Spausdinti
 
paklausė: pranas
2006-03-31
esu gimes 1945 06. 20.idarba nieks neima esu per senas pragyvenimo saltinio jokio neturiu pensijos negaunu noreciau gaut nors daline senatves pencija bet nestovejau darbo birzoje gal yra kokia isimtis ja gauti

 

Išimties nėra.

Spausdinti
 
paklausė: Mykolas
2006-03-30
Kaip perskaičiuoti gaunamą senatvės pensiją? Šiuo metu dirbu. Kokios šiuo metu draudžiamos pajamos?

 

Senatvės ar netekto darbingumo pensija gali būti  paskirta iš naujo pagal naujus duomenis pensijos gavėjo prašymu, kai  jis įgyja  papildomą, ne mažesnį kaip 2 metų valstybinio  socialinio pensijų  draudimo stažą dirbdamas pagal darbo sutartį,  narystės ar tarnybos pagrindu.

Šiuo metu draudžiamosios pajamos yra 1084 litai.

Spausdinti
 
paklausė: Austeja
2006-03-29
Labadiena. Gal galite man pasakyti, koks yra pensijinis amzius vyrui ir moteriai. Ar tai nuspresta istatymo? Ar yra kokiu nors isimciu? Aciu.

 

Įstatymas nustato senatvės pensijos amžių vyrams 62,5 m. ir  moterims – 60 m.

Spausdinti
 
paklausė: Rytis
2006-03-24
norejau paklausti:nuo kokio amziaus siais metais vyrai ir moterys gali iseiti i pensija?dekui

 

2006 m. vyrai gali išeiti į pensiją nuo 65 m. ir 6 mėn., moterys – nuo 60 m.

Spausdinti
 
paklausė: dalia
2006-03-24
viename is atsakymu randu,kad dirbant anglijoje ir mokant mokescius kaupiamas bendras pensijinis amzius ir ismokos.ar anglijoje imokos i number insurance yra tos imokos.jei taip tai kokiu dokumentus is anglijos pateikti irodymui apie mokamas imokas.ar atvykusi i lietuva atostogu ir susirgusi ,gausiu nemokama gydyma.aciu.

 

Jei mokate socialinio draudimo įmokas Anglijoje, tai už tuos metus Anglija mokės Jums pensiją. Sukakus senatvės pensijos amžių, norint pensiją gauti Lietuvoje, bus surinkti stažo duomenys iš kitų šalių ir įvertintas  minimalaus stažo reikalavimas senatvės pensijai gauti pagal Lietuvoje galiojantį įstatymą. Tačiau pensija bus skaičiuojama tik pagal Lietuvoje mokėtas socialinio draudimo įmokas ir stažą.

Dėl sveikatos draudimo patariame kreiptis į Valstybinių lgonių kasų internetinį puslapį www.vlk..lt

Spausdinti
 
paklausė: Svetlana
2006-03-15
Nuo 2001 metu gaunu pareigunu valstybine pensija uz tarnyba.Ar sulaukius pensijinio amziaus,bus kokie pakeitimai pensijos ismokejime

 

Sulaukus senatvės pensijos amžiaus, bus papildomai pradėta mokėti socialinio draudimo senatvės pensija.

Spausdinti
 
paklausė: Ilma
2006-03-10
Laba diena. Norejau pasiteirauti, kur galeciau rasti informacijos apie pensiju sistemos funkcijas. Si informacija man butu labai naudinga. Labai aciu uz atsakyma.

 

Pagrindinė pensijų sistemos funkcija yra adekvačių pajamų senatvėje užtikrinimas remiantis dirbančiųjų mokamomis įmokomis..

Spausdinti
 
paklausė: linas
2006-03-08
Gal galiu kuo daugiau suzinoti informacijos apie socialinio draudimo penciju sistema Lietuvoje?

 

Pasiskaitykite Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą (Skelbta: Valstybės Žinios, 1994.08.03, Nr.: 59, Publikacijos Nr.: 1153; Valstybės Žinios, 2005.06.07, Nr.: 71, Publikacijos Nr.: 2555)
ir Sodros internetinį puslapį www.sodra.lt.

Spausdinti
 
paklausė: Jonas
2006-02-21
Laba diena, norėčiau sužinoti kaip supreasti pensijų indeksavimą, kas tai, gal galėtumėte plačiau aprašyti tai. Dėkui.

 

Indeksavimas  - tai jau paskirtų ir mokamų pensijų priderinimas prie augančių gyvenimo lygio tempų, kad nenukristų pensijų perkamoji galia. Lietuvoje nėra automatinio pensijų indeksavimo ir jis atliekamas periodiškai vyriausybės sprendimu didinant bazinės pensijos ir draudžiamųjų pajamų dydžius.

Spausdinti
 
paklausė: monika
2006-02-15
Laba diena, noreciau pasiteirauti kiek kartu gali buti perskaiciuota senatves pensija, kai zmogus toliau dirba darbovieteje ir gauna pastovu atlyginima.

 

Senatvės ar netekto darbingumo pensija gali būti  paskirta iš naujo pagal naujus duomenis pensijos gavėjo prašymu, kai  jis įgyja  papildomą, ne mažesnį kaip 2 metų valstybinio  socialinio pensijų  draudimo stažą dirbdamas pagal darbo sutartį,  narystės ar tarnybos pagrindu.

Spausdinti
 
paklausė: Asta
2006-02-11
Labas vakaras, esu sudariusi sutarti su Jusu banku.Bankas isipareigojo, kad pranesimus is bendroves as gausiu pastu, sutartyje nurodytu adresu. Praejusiais metais ataskaita gavau sausio 29 diena. O kodel bendrove tyli siais metais? Kada galima tiketis ataskaitos? Aciu, geros darbo dienos.

 

Jums reikėtų kreiptis į Pensijų kaupimo bendrovę, su kuria pasirašėte sutartį.

Spausdinti
 
paklausė: Sandra
2006-02-01
Laba diena, norėčiau pasiteirauti,mamos išauginusios 7 ir daugiau vaikų nuo kelių metų gali tikėtis valstybinės pensijos?Mano mama yra gimusi 1961-04-05 kada jai reiktų ruošti popierėlius,taipat norėčiau pasiteirauti kur rasti daugiau informacijos apie daugiavaikėms mamoms skiriamas pensijas,jej galite idėkite nuodorą,ačiū už atsakymą.

 

Jūsų motina gali gauti valstybinę I-o ir II-o laipsnio valstybinę pensiją sukakus 60 metų. Paskaityti apie Valstybinių pensijų įstatymą galite Valstybės žiniose, 2005, Nr. 71-2554.

Spausdinti
 
paklausė: Sofija
2006-01-29
Kas tai "Šalpos pensija" ir koks šiuo metu jos dydis?

 

Šalpos pensijos finansuojamos iš valstybės biudžeto lėšų ir skiriamos sukakusiems senatvės pensijos amžių ar neįgaliems asmenims, neturintiems teisės gauti kitų pensijų ir (ar) pensijų išmokų. Senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims mokama 90% bazinės pensijos dydžio (dabar 180Lt) pensija.

Spausdinti
 
paklausė: Danguolė
2006-01-25
Norėčiau sužinoti, ar į darbo stažą pensijai gauti įsiskaito dekretinių atostogų laikas,vaiko priežiūros iki metų laikotarpis ir laikotarpis vaiko priežiūrai nuo 1 iki 3 metų. Ačiu

 

Taip, dekretinių atostogų laikas ir vaiko priežiūros atostogos iki 3 metų yra įskaitomos į darbo stažą pensijai gauti.

Spausdinti
 
paklausė: Gintautas
2006-01-24
Noriu pradeti dirbti , bet nei darbo knygutes nei darbo stazo nera, esu tik tarnaves tarybu sajungos armijoje.Kokie turetu buti pirmi zingsniai

 

Kai įsidarbinsite, Jums bus išduotas Socialinio draudimo pažymėjimas ir bus pradėtas skaičiuoti stažas.

Spausdinti
 
paklausė: Jonyta
2006-01-12
Kodel į darbo stažą nepriskaičiuojami metai "dėl vaiko auginimo iki 8 metų"?Pagal ankstesnį įstatyma 1992m buvo garantuota motinoms,auginančioms vaikus iki 8 metu,kad šie metai pliusuosis prie darbo stažo metų.Jaučiuosi apgauta.

 

Pensija Jums bus mokama pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą, pagal kurį vaiko iki 3 metų  priežiūros atostogos prilyginamos valstybinio socialinio pensijų draudimo stažui.  O Jūsų minimi 8 metai pagal ankstesnį įstatymą buvo aktualūs tuo, kad nenutrūkdavo darbo stažas. Dabar, skaičiuojant pensiją, pertraukiamas darbo stažas nebeturi jokios reikšmės .

Spausdinti
 
paklausė: Dainora
2005-12-28
Dalyvauju jusu bendroves pensiju kaupime.Siais metais pakeičiau gyvenamąją vietą bei pavardę.Kaip turėčiau pranešti apie pasikeitimus?

 

Apie pasikeitimus turite pranešti sutartyje su pensijų kaupimo bendrove nurodytomis sąlygomis.

Spausdinti
 
paklausė: Kristina
2005-12-13
Norėjau pasiteirauti, kodėl Sodra atsisako mokėti pensiją asmeniui, kuris prieš 12 m. išvyko iš Lietuvos gyventi į užsienį, nors čia darbo stažas daugiau nei 20 m.? Šalis, kurioje jis gyvena taip pat nemoka už Lietuvoje įgytą darbo stažą, kadangi Lietuva yra ES narė ir turi pati sumokėti savo buvusiems gyventojams... Kur gauti teisingą atsakymą? Kodėl žmonės yra taip apgaudinėjami?

 

Teisę  gauti valstybinę socialinio draudimo  pensiją   turi
nuolatiniai  Lietuvos Respublikos gyventojai.
Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys užsienyje,
turi teisę gauti valstybinę socialinio draudimo pensiją, kai  tai
nustatyta  tarptautinėmis  sutartimis arba Lietuvos   Respublikos
Vyriausybės nustatyta tvarka.
Užsienyje  nuolat gyvenantys kitų valstybių  piliečiai   ir
asmenys  be pilietybės, kurie šio įstatymo nustatytą laiką   buvo
privalomai draudžiami arba patys draudėsi valstybiniu  socialiniu
pensijų  draudimu,  turi  teisę  gauti  valstybines    socialinio
draudimo  pensijas pagal šį įstatymą, jei tai nustatyta  Lietuvos
Respublikos tarptautinėse sutartyse.

Sprendžiant iš to, kad Sodra atsisako mokėti pensiją, Lietuva neturi tarptautinės sutarties dėl socialinės apsaugos su Jūsų minima šalimi.

Spausdinti
 
paklausė: Stasele
2005-11-21
Esu gimusi 1954-12-31, kada bus suteikta senatvės pensija?

 

Pensija Jums bus suteikta  sukakus 60 metų.

Spausdinti
 
paklausė: Irma
2005-11-18
Laba diena, Norejau paklausti jei asmuo dirba puse etato uz minimalia menesine alga, tai ar suejus pensijiniam amziui ir turint reikiama darbo staza bus mokama puse priklausancios pensijos? Is anksto dekoju Irma

 

 Jei dirbdamas puse etato asmuo uždirba pusę minimalios algos, jo stažas apskaičiuojamas dvigubai trumpesnis, todėl išdirbęs 30 metų jis turės tik 15 metų socialinio draudimo stažą. Šiuo atveju  jis gaus dvigubai mažesnę bazinę pensiją , taipogi mažesnė bus ir papildoma pensijos dalis. 

Tačiau jei dirbdamas puse etato asmuo gauna minimalią algą, stažas netrumpėja.

Spausdinti
 
paklausė: Loreta
2005-10-25
2009 metų gale bus 30 metų darbo stažas, bet man bus dar tik 48 metai. Likusius 12 metų norečiau nebedirbti arba dirbti tik pagal autorines sutartis. Pagal kuriuos metus man bus skaiciuojama pensija, kai man sukaks 60 metų?

 

Pagal dabar galiojantį įstatymą pensija Jums bus skaičiuojama pagal darbo užmokestį nuo 1994 metų ir visą įgytą stažą dirbant pagal darbo sutartį.

Spausdinti
 
paklausė: Violeta
2005-09-30
Norėčiau sužinoti, ar dekretinės atostogos (iki vaiko mokyklinio amžiaus) įskaičiuojamos į darbo stažą?
 
Į darbo stažą įskaičiuojamos tik vaiko priežiūros atostogos, iki vaikui sueis treji metai.
Spausdinti
 
paklausė: aivaras
2005-09-22
kiek procentu padidejo bazine pensija nuo siu metu pradzios? labai dekui
 
Nuo šių metų pradžios bazinė pensija padidėjo 16 proc., t. y. nuo 172 iki 200 litų.
Spausdinti
<< 1 2 3 4 >> 
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS