Pensijų sistema - Atmintinė dar nepasirinkusiems
Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
|  Atmintinė dar nepasirinkusiems

 
KĄ REIKIA ŽINOTI APSISPRENDŽIANT DĖL DALYVAVIMO NAUJOJOJE PENSIJŲ KAUPIMO SISTEMOJE?
 

Priimant šį, Jūsų ateičiai labai svarbų, sprendimą, reikia žinoti, kad:

Sudaryti pensijų kaupimo sutartis galima  galima pasirašyti bet kuriuo metu pradėjus dirbti ir mokėti valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokas. Nuo pensijų kaupimo sutarties sudarymo per 30 dienų turite teisę ją vienašališkai nutraukti ir grįžti vien į „Sodros“ sistemą. Apie sutarties nutraukimą turite raštu informuoti pensijų kaupimo bendrovę, su kuria esate sudarę sutartį. Praėjus 30 dienų, jau nebebus galima nutraukti sutarties ir grįžti vien į „Sodros“ sistemą. Socialinio draudimo senatvės pensija priklauso nuo „Sodrai“ įmokėtų įmokų dydžio, todėl, Jums kaupiant dalį socialinio draudimo įmokos pensijų fonde, atitinkamai mažės ir socialinio draudimo senatvės pensija.
  • Pensijų kaupimo bendrovė ims mokesčius už Jūsų lėšų kaupimą pensijų fonde. Pasidomėkite, kokie jie yra. Maksimalūs mokesčių dydžiai yra nustatyti pensijų fondo taisyklėse. Nuo pasirenkamo pensijų fondo investavimo krypties priklausys Jūsų kaupiamų lėšų investavimo rizika. Žmonėms, kuriems likę nedaug metų iki pensijos, reiktų rinktis mažesnės rizikos konservatyvaus investavimo fondus, kurie investuoja tik į vyriausybių garantuotus vertybinius popierius. Fondai, investuojantys į akcijas, yra rizikingesni, labiau tinkantys jaunesniems žmonėms, ilgesniam kaupimo laikotarpiui.Dalyvavimo pensijų kaupime nauda labai priklauso nuo Jūsų amžiaus bei gaunamo ir būsimo darbo užmokesčio, todėl, prieš priimdami sprendimą, įvertinkite savo galimybes sukaupti papildomą pensiją.

Patarimai kiekvienam:

-     Pasiskaičiuokite būsimąją pensijos dalį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pensijų skaičiuokle, įvesdami realius savo amžiaus, darbo užmokesčio, pasirenkamo pensijų fondo administravimo mokesčių ir numatomos investicijų grąžos dydžius.

- Pasidomėkite informacija, pateikta oficialiame tinklalapyje www.pensijusistema.lt.

-     Pasikonsultuokite su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (8~5 2664217), Lietuvos Banko priežiūros tarnybos (8~5 2680029, el. paštas: info@lb.lt) ar Jūsų regiono „Sodros“ teritorinio skyriaus specialistais.

-    Susitikite su kelių kaupimo bendrovių atstovais, paprašykite pateikti ir paaiškinti jų siūlomų pensijų fondų taisykles.

- Kaupimo bendrovės pasirinkimas – tai ne Jūsų darbdavio ar kolegų pasirinkimas. Tai yra Jūsų pasirinkimas, todėl priimkite Jums tinkamiausią sprendimą.

Sprendimas dėl dalyvavimo naujojoje pensijų kaupimo sistemoje nulems Jūsų būsimą pensiją, todėl jis turi būti rimtas ir pasvertas.

Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS