Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Apie pensijų kaupimo bendroves ir pensijų fondus

 
paklausė: Inga
2009-10-10
Kiek galima tureti pensiju fondu?ir keliose bendrovese?

 

Vienu metu asmuo gali kaupti pensiją viename pasirinktame vienos bendrovės pensijų fonde.

Spausdinti
 
paklausė: ilona
2009-07-12
Pensijų kaupimo bendrovė užregistravo sutartį be asmens kodų, Sodros Nr., tik su vardu pavarde ir tai neteisingais ir parašu. Kaip galima būtų nutraukti sutartį? Žadu kreiptis į teismą ir dar moralinę žalą teistis už tokias aferas.
Apie netinkamą pensijų kaupimo bendrovių bei joms atstovaujančių asmenų veiklą galite pranešti priežiūros institucijoms:
  •  Vertybinių popierių komisijai - tel.: 8 (5) 2714938, 2714925 ir
     el. paštu info@vpk.lt,
Spausdinti
 
paklausė: Ilona
2009-02-17
Svetainėje www.pensijusistema.lt skelbiama, kad DPK pensijų fondų veiklos rezultatus pateikia kas mėnesį. Deja, apsilankiusi DPK tinklapyje radau ataskaitą tik už 2007 m. Kur rasti naujausią informaciją apie draudimo įmonių II pakopos pensijų fondų veiklą ir fondų veiklos palyginimus?

 

Šią informaciją galite rasti Vertybinių popierių komisijos puslapyje http://www.vpk.lt/lt/pensiju-ir-investiciniai-fondai/14014/.  Čia pateikiami ir investicijų valdymo įmonių, ir gyvybės draudijmo bendrovių valdomų pensijų fondų rezultatai.

Spausdinti
 
paklausė: Rasa
2009-02-04
Esu pasirašiusi pensijos kaupimo sutartį su SEB banku prieš daugiau kaip 3 metus. Norėčiau grįžti į SODRą. Ar tai įmanoma. Ką turėčiau daryti? Ačiū.

 

Asmenų, apsisprendusių dalyvauti pensijų kaupime, tolesnis dalyvavimas negali būti nutrauktas, išskyrus įstatymo numatytus atvejus. Įstatymo numatyti atvejai yra šie:

1) dalyviui sulaukus senatvės pensijos amžiaus ir pagal išmokų mokėjimo sutartį išmokėjus jam visą pensijų išmoką;

2) dalyviui mirus; 

3) dalyviui per 30 dienų nuo pirmosios pensijų kaupimo sutarties pasirašymo vienašališkai sutartį nutrukus;

4) teismo sprendimu pripažinus pensijų kaupimo sutartį negaliojančia.

 

 

 

 

Spausdinti
 
paklausė: Vladas
2007-11-25
Buvau sudaręs pensijų kaupimo sutartį su Hansa, konservatyvią. Šiemet, atsiradus galimybei keisti fondą, sudariau sutartį su Finasta. Gavau el. laišką, kad sutartis neįregistruota. Ką daryti?

 

Pensijų kaupimo įstatymas nustato, kad asmuo, norintis pereiti į kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą, turi sudaryti naują pensijų kaupimo sutartį su kita pensijų kaupimo bendrove ir per 14 kalendorinių dienų nuo naujos sutarties sudarymo pateikti ją pensijos kaupimo bendrovei, kurios valdomame pensijų fonde jis kaupia pensijų įmokas, kartu su prašymu nutraukti pensijų kaupimo sutartį.

Kitaip tariant, nusprendęs pakeisti pensijų fondo valdytoją, turėtumėte kreiptis į „Finastą“, sudaryti naują pensijų kaupimo sutartį, o tuomet per 14 darbo dienų kreiptis į "Hansa investicijų valdymą" ir kartu su nauja pensijų kaupimo sutartimi pateikti prašymą nutraukti anksčiau sudarytą sutartį. Naujoji sutartis įsigalioja, kai sutarčių registre užregistruojami duomenys apie naujos sutarties sudarymą ir ankstesnės sutarties nutraukimą.

Kadangi naujos pensijų kaupimo sutarties bei prašymo nutraukti ankstesniąją pensijų kaupimo sutartį „Hansa investicijų valdymui“ nepateikėte per įstatymo nustatytą terminą, ankstesnė sutartis liko galioti, o naujoji nebuvo įregistruota, taigi ir neįsigaliojo.

Spausdinti
 
paklausė: Indre
2007-11-19
Norėjau pasiteirauti kaip kito pensinis amžius per 2000-2007 metus (vyrų ir moterų). Ačiū.

 

Senatvės pensijos amžiaus lentelę rasite adresu http://www.socmin.lt/index.php?-94688038.

Spausdinti
 
paklausė: Ieva
2007-11-07
Ar galima sudaryti pensijų kaupimo sutartį su kitoje ES valstybėje veikiančia pensijų fondo valdymo įmone?

 

Antrosios pakopos pensijų kaupimo sutartį (t.y. kai į privačią pensijų sąskaitą dalį įmokėtų lėšų perveda „Sodra“) galima sudaryti tik su Lietuvoje veikiančiomis pensijų kaupimo bendrovėmis.

Spausdinti
 
paklausė: Rūta
2007-08-16
Laba diena, noriu pklausti kodel negalima atsisakyti sutarties pensijų kaupimo bendrovėje ir gryzti i Sodra? ar nera jokios galimybės? Is tikruju labai ribota informacija apie pensiju fondus ir anksciau nebuvo sakoma, kad nebus galimybes atsisakyti privataus pensijų kaupimo sektoriaus.

 

Galimybės nutraukti pensijų kaupimo sutartį, jei nuo jos pasirašymo praėjo daugiau negu 30 dienų, nėra.

Visa informacija apie sutarties sąlygas, nutraukimą ir galiojimą yra pateikiama pačioje sutartyje bei pasirinkto pensijų fondo taisyklėse, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis. Taigi sutartį pasirašančiam asmeniui visa informacija apie sutarties sąlygas bei jos įsigaliojimo ir nutraukimo tvarką yra suteikiama.

Spausdinti
 
paklausė: Giedrius
2007-07-09
tarkim as tapau neigalus, ar as butinai turiu sulaukti pensijinio amziaus kad gauti ismokas is draudimo bendroves fondo. Aciu

 

Taip. Išmokos iš pensijų fondų skiriamos tik sukakus senatvės pensijos amžių.

Spausdinti
 
paklausė: Rūta
2007-05-29
Laba diena. Nor42iau paklausti kokia Pensijų kaupimo bendrovės keitimo tvarka. Aš supratau, kad ją galiu pakeisti po 3 metų, bet kaip? Ar reikia rasyti kokius prašymus, perspėjimus ir pan. bendrovei, su kuria nori nutraukti sutartį. Ar tiesiog nueiti į tą bendrovę, į kurią nori pereiti ir pasirašyti sutartį. Ačiū!

 

Dalyvis,  norintis  pereiti  į  kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą  pensijų  fondą,  turi  sudaryti  naują  pensijų  kaupimo sutartį  su  kita  pensijų  kaupimo bendrove bei pateikti pensijų kaupimo  bendrovei,  kurios  valdomame  pensijų  fonde jis kaupia pensijų   įmokas,  prašymą  nutraukti  pensijų  kaupimo  sutartį. Pensijų  kaupimo  bendrovė,  gavusi  dalyvio prašymą, per pensijų fondo,  iš  kurio  pereina  dalyvis, taisyklėse nurodytą įspėjimo apie  pensijų  kaupimo  sutarties  nutraukimą  laikotarpį, bet ne ilgesnį kaip 14 kalendorinių dienų, turi, suderinusi informacijos pateikimo  tvarką  su  VSDF valdyba, elektroniniu būdu informuoti apie tai VSDF valdybą.

Spausdinti
 
paklausė: Sonata
2007-04-11
Prieš keleta metų sudariau pensijų kaupimo sutartį. Pasimetė pensijų kaupimo sutartis. Kur galėciau suzinoti, apie imone, kurioje esu sudariusi sutartį, neturėdama nei sutarties numerio, nei duomenų apie įmonę. Ar yra galimybė pateikus asmens duomenis, gauti informaciją, apie tai, kur yra sudaryta pensijų kaupimo sutartis?


Šią informaciją galite sužinoti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Telefonai pasiteirauti:  85-2636067, 85-2730478
Spausdinti
 
paklausė: Jurga
2007-03-13
Per kiek laiko, pakeitus fondo valdytoja, pervedamos sukauptos lesos i naujaji fonda? Ir nuo kurio momento Sodra pradetu pervesti lesas i naujaji fonda, pakeitus fondo valdytoja?


Tuo atveju, kai į „Sodros” administruojamą Pensijų kaupimo sutarčių registrą iš abiejų pensijų kaupimo bendrovių patenka informacija apie naujos sutarties sudarymą bei senosios sutarties nutraukimą, įsigalioja naujoji pensijų kaupimo sutartis. Nuo to momento per 3 darbo dienas pensijų kaupimo bendrovė, iš kurios asmuo perėjo, turi pervesti asmeniui priklausančias pinigines lėšas į naujosios pensijų kaupimo bendrovės pensijų fondo sąskaitą.
„Sodra” naujas kaupiamąsias įmokas ves į naujos pensijų kaupimo bendrovės pensijų fondo sąskaitą bendra tvarka – vieną kartą per ketvirtį.
Spausdinti
 
paklausė: Rytas
2007-03-01
Kas atsitiktų jei pensijų kaupimo bendrovė bankrutuotų?

 

Pensijų kaupimo bendrovė pensijų fondo turto pati tiesiogiai neturi, todėl net ir kaupimo bendrovės bankroto atveju pensijų fondo pensijų turtas išlieka saugus depozitoriume, kuris prižiūri pensijų kaupimo bendrovės operacijų pavedimus, ar tos operacijos yra teisėtos, ar neprieštarauja pensijų fondo taisyklių sąlygoms.
Dėl šios priežasties turto atskyrimas yra viena iš svarbiausių pensijų fondo pensijų turto saugumo garantijų.

Jei taip atsitiks, kad pensijų kaupimo bendrovė bankrutuos, jūsų sukaupti pinigai nedings, nes jie yra teisiškai ir buhalteriškai, net fiziškai atskirti nuo pensijų kaupimo bendrovės nuosavo turto.

Spausdinti
 
paklausė: Vidas
2007-02-19
Norejau paklausti jei penciju fondas man uzdirbs 0.5 % sukauptu lesu, jis gales atskaiciuoti 1 % administracinio mokescio ? tada mano sukauptos lesos sumazes -0.5 %. Ar gali aplamai taip atsitikti?
Praktiškai taip gali atsitikti, kad pensijų kaupimo bendrovė, investuodama jūsų kaupiamas lėšas, jums „uždirbs” mažiau nei nuskaitys nuo jūsų sukaupto pensijų turto. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad pensijų kaupimas yra ilgalaikis procesas ir jo realūs rezultatai labiau akivaizdūs praėjus ilgesniam laikotarpiui, taip pat kad finansų rinkoje vyksta periodiniai svyravimai, pasireiškiantys tiek gerais kilimais, tiek korekcijomis.
Be to, jei akivaizdu, jog per tam tikrą laikotarpį pensijų fondas uždirba mažiau nei kitos pensijų kaupimo bendrovės tokios  pat rūšies pensijų fondų dalyviams, galite pagalvoti apie fondo valdytojo keitimą. Toks keitimas galimas praėjus 3 metams nuo pirmosios jūsų pensijų kaupimo sutarties įsigaliojimo.

Spausdinti
 
paklausė: Sigita
2007-02-05
Laba diena aš norėčiau sužinoti ar apsimoka pereiti į kitą pensijų kaupimo fondą. Pavyzdžiui iš COMMERCIAL UNION į FINASTA

 

Prieš pereinant į kitą pensijų kaupimo bendrovę siūlytume apgalvoti visas aplinkybes, juk kiekvienas pensijų fondų valdytojo pakeitimas Jums kainuos. Plačiau pasiskaitykite čia.
Be to, rekomendacijų dėl konkrečių bendrovių neteikiame

Spausdinti
 
paklausė: Iveta
2007-01-30
Noreciau, kad ivertintumete tokia situacija. Zmogus dirbantis Didziojoje Britanijoje ir mokantis mokescius vadinamai 'state' pension, taip pat moka mokescius privaciu pensiju kompanijai.Bet po dveju metu asmuo planuoja gryzti i Lietuva ir nutrauks moketi mokescius privaciai pensijai UK. Ar sukauptas lesas asmuo galetu pervesti i kazkoki ekvivalentu privacios pensijos fonda Lietuvoje? Butent, koki/Ar butu taikomi kazkokie specialus reikalavimai ar apribojimai? Gal galetumet suteikti daugiau informacijos kokios institucijos ar bendroves tuo uzsiima. Is anksto dekoju.

 

Savo sukauptas lėšas Jūs galėsite pervesti į taip vadinamą trečiosios pakopos pensijų (ar papildomo savanoriško pensijų kaupimo) fondą, sudarius atitinkamą pensijų kaupimo sutartį su pasirinkto pensijų fondo valdytoju. Valdymo įmonių, valdančių papildomo savanoriško pensijų fondus, sąrašą, galite rasti Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos interneto puslapyje www.vpk.lt .  

Atkreipiame dėmesį, kad savo lėšų negalėsite pervesti į valstybinio socialinio draudimo įmokos dalies kaupimo (antrosios pakopos) pensijų fondą, nes ten kaupiamos tik iš ”SoDros” pervedamos įmokos.

Spausdinti
 
paklausė: Erida
2006-12-19
Man sakė, kad šį mėnesį keitėsi 3 pakopos pensijų fondo sutarties sudarymo sąlygos. gal galima būtų sužinoti kas keitėsi?

 

Š. m. gruodžio 12 d. priimtas pensijų kaupimo (II pakopa) įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas. Siūloma nustatyti, kad pensijų kaupimo bendrovė, pirmą kartą sudarydama pensijų kaupimo sutartį su žmogumi, privalėtų jį supažindinti su visų jos valdomų pensijų fondų investavimo rizika tam, kad žmogus priimtų sau palankiausią sprendimą pasirinkdamas pensijų fondą (konservatyvaus investavimo, akcinį, mišrų ar pan.), bei gauti jo raštišką patvirtinimą dėl supažindinimo. Pasak projekto rengėjų, taip siekiama, kad pensijų kaupimo dalyviai būtų tinkamai ir pakankamai informuoti apie pensijų fondų investavimo riziką ir investuotų lėšų saugumą.

Be to, sudarydamos pensijų kaupimo sutartį su asmenimis, kuriems iki senatvės pensijos liko mažiau nei 7 metai, bendrovės privalėtų pasiūlyti jiems rinktis konservatyvaus investavimo pensijų fondą, taipogi paaiškindamos šio sprendimo privalumus.

Tik pačiam žmogui raštu atsisakius dalyvauti konservatyvaus investavimo pensijų fonde, su juo būtų galima sudaryti sutartį dėl dalyvavimo jo pasirinktame rizikingesniame pensijų fonde. Taip norima apsaugoti priešpensinio amžiaus asmenų interesus ir atkreipti jų dėmesį ne vien į investicijų grąžą, bet ir į su investavimu susijusią riziką.

 

Spausdinti
 
paklausė: Vida
2006-11-23
kokie yra pensijų fondų tipai?ir pagal kokius parametrus juos galėtume išskirti? ačiū

 

Pensijų fondai skirstomi į keturis tipus: konservatyvūs, mažos akcijų dalies (iki 30 proc. į akcijas), vidutinės akcijų dalies (30–70 proc. į akcijas) ir akcijų (70–100 proc. į akcijas).

Spausdinti
 
paklausė: Ramunė
2006-11-12
Tai kiek tiksliai šiuo metu veikia pensijų kaupimo veikla užsiimančių bendrovių? Vienam tinklalapyje rašo 12, Jūs išvardinate 10. Kituose šaltiniuose randu 11. Gal galite tiksliai išvardinti draudimo ir valdymo bendroves vykdančias pensijų kaupimo veiklą.

 

Šiuo metu veikia10 pensijų kaupimo bendrovių:

 1. UAB „SEB VB investicijų valdymas“
 2. UAB „Finasta investicijų valdymas“
 3. UAB „Hansa investicijų valdymas“
 4. UAB „NORD/LB investicijų valdymas“
 5. UAB „Parex investicijų valdymas“
 6. UAB „Medicinos banko investicijų valdymas“
 7. UAB „Sampo pensijų fondų valdymas“
 8. UAB „Commercial Union Lietuva Gyvybės Draudimas“
 9. UAB „ERGO Lietuva gyvybės draudimas“
10.UAB „PZU Lietuva gyvybės draudimas“

Jūsų pastebėti skirtumai yra dėl to, kad vyko kai kurių bendrovių susijungimas.

Spausdinti
 
paklausė: Skirmante
2006-10-30
Noreciau gauti informacijos apie perejima is vienos kaupimo bendroves i kita. Ar praejus 3 metams nuo sutarties pasirasymo, as vis vien turesiu moketi tam tikra imoka, priklausancia nuo sukauptu lesu, jei noresiu pereiti i kita pensiju kaupimo bendrove? Ir jei pasirasyciau sutarti su kaupimo bendrove dabar, vis vien tik po triju metu galeciau pereiti kitur? Aciu uz atsakyma.

 

Dalyvis  turi  teisę  praėjus  3  metams  nuo pirmosios pensijų kaupimo sutarties  įsigaliojimo  pereiti į kitos pensijų kaupimo bendrovės  valdomą  pensijų  fondą. Dalyvis turi  teisę  bent  kartą  per kalendorinius metus pereiti į kitos pensijų  kaupimo  bendrovės valdomą pensijų fondą padengdamas tik pensijų  kaupimo  bendrovės,  iš  kurios  valdomo  pensijų  fondo pereinama,  išlaidas,  susijusias  su  pensijų sąskaitos uždarymu  bei
lėšų pervedimu,  jeigu  tai  yra  numatyta atitinkamo pensijų fondo taisyklėse. Šios išlaidos negali viršyti 0,2 procento dalyvio vardu  pervedamų  piniginių  lėšų.

Spausdinti
 
paklausė: Simona
2006-10-16
Laba diena, gal Jus man galetumete daugiau papasakoti apie pensiju sistemos pirma, antra ir trecia lygius, kuom jie skiriasi ir t.t.? Is anksto dekoju uz atsakyma...

 

Lietuvos pensijų sistemą sudaro trys dalys:

  • I pakopa - valstybinis socialinis pensijų draudimas (privalomo socialinio draudimo įmokos sumokamos kas mėnesį ir iš gautų pinigų iškart išmokamos pensijos ar ligos, bedarbio ir kitos pašalpos);
  • II pakopa - kaupimas senatvės pensijai iš socialinio draudimo įmokų pensijų fonduose (dalis privalomo socialinio draudimo įmokų pervedama į pensijų fondus, jos kaupiamos – už jas  įsigyjami vertybiniai popieriai, kitas turtas,  gaunamos palūkanos, ir vėl perkamas turtas. Atėjus senatvės pensijos amžiui, už sukauptą sumą bus įsigyjama kasmėnesinė išmoka – pensija iki gyvos galvos, arba kitaip tariant anuitetas).
  • III pakopa  - papildomas kaupimas pensijai gyvybės draudimo įmonėse ar pensijų fonduose (nuo II pakopos skiriasi tuo, kad asmuo savarankiškai moka papildomas įmokas į pensijų fondus).
Spausdinti
 
paklausė: ina
2006-05-30
AR ŠIE METAI YRA PASKUTINIAI KADA GALIMA PASIRINKTI (II pakopos pensijinis fondas)PRIVATU PENSIJINĮ FONDĄ, AR ir nuo 2007m. galima bus apsispresti ir pasirinkti?

 

Nėra jokios ribos, kada galite pasirinkti privatų pensijų fondą (išskyrus pirmus 3 metus). Pensijų fondą nemokamai galite keisti kartą per metus.

Spausdinti
 
paklausė: kestutis vaitekunas
2006-04-09
Kaip reikėtų pasielgti turint pensijų kaupimo fondą pvz. Švedijoje, bankas apie kurį kalbama yra SEB grupės narys. Ar įmanoma tokį pansijinį fondą perkelti į jūsų banką. P.S.klausiu jau antrą kartą, o gal visik reikia nueiti asmeniškai pasitarti su vadybininku arba pasiteirauti tiesiogiai. Ačiu

 

Jums reikėtų tartis su vadybininku, nes šituos dalykus reguliuoja sutarties sąlygos.

Spausdinti
 
paklausė: VIDA
2006-03-10
Laba diena.Firma kurioje dirbu bankrutuoja.Buvo priskaičiuoti atlyginimai.Dalis pinigų ir buvo išmoketa, tačiau darbdavys nesumokėjo įmokų.Ar bus skaičiuojama pensija nuo šios priskaitytos sumos.

 

Pensija skaičiuojama nuo priskaičiuotų įmokų sumos, nepriklausomai nuo to, ar darbdavys sumokėjo įmokas .

Spausdinti
 
paklausė: Jelena
2006-03-05
Kodel "Investiciju valdimas" nedaro jokiu ataskaitu.Pensiju kaupimo sutartis-2003.11.19d .Ir jokio laisko ar ko nors apie sukauptas lesas negaunu.Prastas darbas! Kur kreiptis?

 

Kreipkitės į  pensijų kaupimo bendrovę, su kuria sudarėte sutartį ir kuri privalo teikti Jums informaciją apie sukauptas lėšas.

Spausdinti
 
paklausė: Ramute
2005-11-20
1.Pensiju fondu savoka ir funkcijos.Ju vaidmuo finansu sistemoje. 2.Kas vykdo pensiju fondu prieziura ES?

 

Informaciją Jums rūpimais klausimais rasite http://www.vpk.lt.

Spausdinti
 
paklausė: Mindaugas
2005-09-19
Laba diena, kodėl Jūsų puslapyje nėra paskutinės informacijos apie visus šiuo metu veikiančius Lietuvoje pensijų fondus (tai turėtų matytis iš pensijų fondų palyginamosios lentelės)? Ačiū.
 
Visą naujausią informaciją apie pensijų fondus galite rasti Vertybinių popierių komisijos http://www.vpk.lt ir Draudimo priežiūros komisijos http://www.dpk.lt puslapiuose.
Spausdinti
 
paklausė: Laura
2005-09-02
LABA DIENA, mano klausimas siek tiek nutoles nuo temos, bet gan paprastas. Ar yra tikimybe, kad Lietuvoje per artimiausius penkeris metus bus kuriama trecia pensiju pakopa, kai stambios imones draus savo darbuotojus imones viduje? Ar yra rengiami tokie projektai, ar yra tokiu stambiu imoniu? O jei uzsienio imone, turinti toki fonda, pradedu veikti Lietuvoje, kokiais istatymais ji remtusi, idarbindama pas save LR piliecius ir nuo ju atskaitydama imokas?
 
Jūsų klausimas labai geras.  Profesiniai pensijų fondai vadinami II-a pakopa. Lietuvoje kol kas nėra įmonių, turinčių šiuos fondus.
LR profesinių pensijų fondų įstatymo projektas jau ruošiamas.
Jame bus užtikrintas tarpvalstybinis mobilumas. 
Spausdinti
 
paklausė: Lina
2005-05-26
Norejau suzinoti, ar yra istatymais nustatuta pensiju fondams min. privaloma investiciju graza?
 
Nėra.
Spausdinti
 
paklausė: dainius
2005-02-18
Norejau paklausti, kur butu galima rasti informacijos apie tai,su
kokimis problemomis besikurdami susidure pensiju fondai?
 
Gal paieškokite informacijos šiuose puslapiuose:
Vertybinių popierių komisija
Adresas internete: www.lsc.lt
Draudimo priežiūros komisija
Adresas internete: www.dpk.lt
Spausdinti
 
paklausė: Vaiva
2005-02-04
Kur galima rasti visu pensiju kaupimo bendroviu ataskaitas apie ju pelninguma?
 
Informaciją galite rasti:
Vertybinių popierių komisija
Adresas internete: www.lsc.lt
Draudimo priežiūros komisija
Adresas internete: www.dpk.lt
 
Spausdinti
 
paklausė: Vaiva
2004-08-04
Kitamet planuoju pasirašyti pensijų kaupimo sutartį,bet labai sunku pasirinkti pensijų fondą. Jūsų tinklalpye radau labai puikią lentelę kur palyginti pensijų fondų mokesčiai. Gal galima kur nors gauti panašios išraiškos duomenis apie šių fondų veiklos rezultatus? Ačiū!
Pensijų kaupimo bendrovės realiai veikia (kaupia lėšas ir jas investuoja) nuo 2004 m. sausio 1 d. Taigi pirmi rezultatai bus matyti tik po metų.
Spausdinti
 
paklausė: Vytas
2004-06-04
Kokios pagrindinės kaupimo bendrovės? Kuo jos skiriasi? ypatingai domina Hanza ir Commercial Union. Ačiū.


 Įmonių, turinčių licencijas pensijų kaupimo veiklai sąrašas paskelbtas mūsų puslapyje rubrikoje ,,Pensijų fondai“.
Be abejonės, pagrindiniai kriterijai renkantis pensijų fondų valdytoją yra mokesčiai, kuriuos jis ima už žmonių kaupiamų lėšų administravimą bei šių lėšų investavimo  rezultatyvumas. Minėtos rubrikos apačioje patalpinta nuoroda į lentelę, kurioje patalpinti visi pensijų kaupimo bendrovių imami mokesčiai už lėšų administravimą bei dalyvių perėjimą.

Apie pensijų kaupimo bendrovių investavimo rezultatus kalbėti ankstoka, mat pirmąsias įmokas už 2004 m. I ketvirtį į žmonių asmenines pensijų sąskaitas bus pervesta birželio 15 d.

Spausdinti
 
paklausė: Justina
2004-02-11
As pacioje pensiju reformos pradzioje pasirasiau pensiju kaupimo sutarti. Bet tada dar buvo mazai informacijos, mazesne pasiula ir tik zymiai veliau, ziniasklaidai isnagrinejus reforma, supratau, kad man isiule tikrai ne geriausi pensiju kaupimo fonda. As noreciau nutraukti su juo sutarti ir pasirasyti su kitu. Kokios mano galimybes ir ka man dabar daryti?

Pagal galiojančius įstatymus, reglamentuojančius pensijų kaupimo santykius, pensijų kaupimo bendrovę galima keisti tik praėjus 3 metams nuo pirmosios pensijų kaupimo sutarties sudarymo.
Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad 2004-2006 metams nustatytas nedidelis įmokos dydis todėl pensijų kaupimo bendrovės pasirinkimo aspektas per šį laikotarpį nebus toks reikšmingas. Praėjus minėtam 3 metų terminui galėsite keisti pensijų kaupimo bendroves be apribojimų.
Keičiant bendrovę dažniau nei kartą per metus, bendrovė turės teisę nuskaityti nuo dalyvio pensijų turto iki 4 proc. (konkretus procentas yra nustatytas pensijų fondo taisyklėse).
 
Spausdinti
 
paklausė: Vilma
2003-11-24
Laba diena,
Teigiama, kad mažas pajamas gauntiems nevertetu rinktis PF. Kokios konkrečiai pajamos laikomos mažomis? Mano grynosios pajamos -900 Lt.
Ačiū.

900 litų ne tokia ir maža suma turint omenyje, kad kaupiamosios įmokos bus apskaičiuojamos nuo priskaičiuoto atlyginimo (t.y. iki mokesčių).
Tačiau ar verta jums dalyvauti - priklauso ir nuo jūsų amžiaus
Spausdinti
 
paklausė: Nijolė Prižgintienė
2003-11-18
Paskubėjau pasirinkti pensijų kaupimo bendrovę, nebuvau gerai susipažinusi su kitų siūlymais. Norėčiau keisti draudimo kompaniją. Noriu sužinoti ar galiu tai dar padaryti iki lapkričio 30 d. , jei taip tai kokiu būdu. Ačiū iš anksto.
Geros dienos

Dėja, pagal įstatymus (Pensijų kaupimo įstatymas) pensijų kaupimo bendrovės negalėsite keisti 3 metus nuo pirmosiso pensijų kaupimo sutarties pasirašymo
Spausdinti
 
paklausė: Egidijus
2003-11-18
Kur galima gauti statistinius duomenis apie tai, kiek kuris fondas ar bendrovė sudarė sutarcių dėl pensijos kaupimo ???

Nuorodą į informaciją apie sudarytų pensijų kaupimo sutarčių skaičių bei jų pasiskirstymą pagal bendroves galite rasti mūsų tinklapio naujienose
Spausdinti
 
paklausė: Giedrius
2003-11-13
Ar yra kur nors oficiali ir teisinga informacija (pvz.: lentelė) viename dokumente apie visų pensijų fondų administracinius mokesčius?

Su visų pensijų kaupimo bendrovių valdomų pensijų fondų administraciniais mokesčiais galite susipažinti rubrikoje “Pensijų fondai
Spausdinti
 
paklausė: Darius
2003-11-11
Laba, ar fondai gales keisti perejimo mokesciu dydi? Tarkim, dabar Finasta skelbia, kad jie neims mokesciu uz bet koki perejima, ar jie tures teise tai pakeisti veliau?

Teisės aktais nustatyta, kad pensijų kaupimo bendrovės valdomų pensijų fondų taisyklių pakeitimus priežiūros insitucija netvirtina kai tokie pakeitimai blogina to pensijų fondo dalyvių padėti (šiuo atveju - didina/nustato perėjimo mokesčius).
Dėl valdymo įmonių pensijų fondų taisyklių tokią nuostatą numato Lietuvos Respublikos Vertybinių popierių komisijos nutarimas “Dėl Pensijų fondo taisyklių tvirtinimo Vertybinių popierių komisijoje tvarkos” 
Spausdinti
 
paklausė: Jonas
2003-11-04
Kodėl gyvybės draudimo bendrovės administravimo mokesčiams numato apie 7%, o bankai ir investicinės bendrovės tik 2-3%?

Todėl, kad draudimo bendrovės, kaip taisyklė, naudoja kitus klientų pritraukimo metodus, t.y. pritraukia dalyvius per samdomus agentus. Už kiekvieną pritrauktą žmogų bendrovė sumoka honorarą. Tam, kad padengti honorarų agentams sumą draudimo bendrovės nustato didesnį mokesčio nuo įmokos dydį.
Bendrovės, kurios įsteigtos bankų dažniausiai remiasi jau esamomis bankų struktūromis regionuose, todėl dalyvių pritraukimo kaštai jiems yra minimalūs
 
 
Spausdinti
 
paklausė: Aida
2003-11-03
Lapkričio 2 d. į namus atėjo draudikas. Skubėjau į kapines ir pasirašiau sutartį. Deja, dabar apsigalvojau ir nenoriu sutarties su "Lietuvos draudimu"(nei su jokia kita draudimo kompanija, nes skaičiuoklė rodo, kad mano pensija padidėtų tik vienu litu. O kur dar tikimybė, kad ji gali ir sumažėti? Kaip galima nutraukti sutartį? Jokių ją patvirtinančių dokumentų dar negavau. Būsiu dėkinga už skubią informaciją.

Dėja, pensijų kaupimo sutarties nutraukti negalima.
Ministerija nuolat skatino žmones prieš pasirašant pensijų kaupimo sutartį atidžiai išnagrinėti savo ir pensijų fondo nustatytas sąlygas.
Spausdinti
 
paklausė:
2003-10-30
Ar nuo 2004-05-01, sutinkamai su ES kapitalo ir paslaugu judejimo laisve, bus galima dalyvauti ES valstybiu pensiju fonduose? Jei ne, ar bus galima si apribojima uzgincyti Europos teisingumo teisme?
Jeigu turite omenyje valstybinio socialinio draudimo įmokos dalies kaupimą, dalyvauti Europos Sąjungos valstybių pensijų fonduose negalėsite, kadangi teisės aktai, reglamentuojantys pensijų kaupimo veiklą, nustato, kad  pensijų kaupimo bendrovės buveinė turi būti Lietuvos Respublikos teritorijoje. ES kapitalo ir paslaugų judėjimo laisvės principai valstybinio socialinio draudimo sistemai netaikomi.

Irmina Judickaitė, Valstybinė draudimo priežiūros tarnyba prie Finansų ministerijos, tel. (8 5) 272 32 76, el. p. irmina.judickaite@vdpt.lt
Spausdinti
 
paklausė: Laura
2003-10-22
Sveiki!
Ar imanoma moketi Sodrai imokos dali, kaip siulo reforma, o pensiju fonda pasirinkti kitoje ES valstybeje nareje?

Ne. Pensijų kaupimo bendrovė turi turėti Lietuvos priežiūros tarnybų išduotą licenciją
Spausdinti
 
paklausė: artūras
2003-10-20
Norėjau sužinoti ar administracinis mokestis atskaičiuojamas nuo sumos įmokėtos į pensijų fondą per metus ar atskaičiuojamas nuo visos sumos esančios pensijū fonde ? ačiū.

Administracinių mokesčiai yra dvejų rūšių:
1. Vienkartinis mokestis nuo kiekvienos kaupiamosios įmokos (įstatymas leidžia pensijų fondams nustatyti iki 10 proc. nuo įmokos). Nustačius pensijų fondo taisyklėse mažesnį mokestį jį jau pensijų kaupimo bendrovė kelti negalės
2. Mokestis nuo turto (iki 1 proc. nuopensijų turto). Jis apskaičiuojamas kartą į metus nuo visos dalyvio sukauptos sumos. Šio mokesčio išskaičiavimo metodika (ar išskaičiuojamas kiekvieną darbo dieną, apskaičiuojant tai dienai tenkančią metinės atlyginimo normos dalį, ar kartą per ketvirtį, ar kartą į metus) tvirtinama pensijų fondo taisyklėse
Spausdinti
 
paklausė: Tomas
2003-10-14
Ar fondai garantuoja investicinę gražą?

Pagal bendrą taisyklę pensijų kaupimo bendrovės negarantuoja investicinės grąžos. 
Tačiau įstatymas nedraudžia tai daryti. Tuo atveju, jei bendrovė pagal pensijų fondo taisykles prisiima įsipareigojimus garantuoti dalyviams tam tikrą pajamingumą, ji turi sudaryti pakankamus pensijų kaupimo techninius atidėjimus (draudimo įmonės atveju) arba sudaryti pakankamą garantijų rezervą (valdymo įmonės atveju).
Spausdinti
 
paklausė: Kristina
2003-10-13
Kadangi yra nustatyta maksimalūs administravimo mokesčiai, numatyti pensijų fondų taisyklėse, ar pensijų kaupimo bendrovė privalo asmeniškai informuoti savo klientą apie pvz. administravimo mokesčiu padidėjimą nuo 2% iki 10%?

Pagal teisės aktų, reglamentuojančių pensijų kaupimą, nuostatas pensijų kaupimo bendrovės neprivalo asmeniškai informuoti kiekvieną pensijų fondo dalyvį apie atskaitymų iš pensijų turto dydžių kitimą, neviršijant pensijų fondo taisyklėse nustatytų ribų, tačiau kai kurios pensijų kaupimo bendrovės pensijų fondų taisyklėse įsipareigoja apie atskaitymų iš pensijų turto tarifo pakeitimą informuoti kiekvieną dalyvį raštu. Kitos pensijų kaupimo bendrovės apie priimtą sprendimą dėl atskaitymų iš pensijų turto tarifo pakeitimo skelbs interneto puslapyje.
Pagal Pensijų kaupimo įstatymo ir Papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymo nuostatas pensijų kaupimo bendrovė ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus raštu ar kita dalyviui priimtina forma pateikia informaciją apie asmeninėje pensijų sąskaitoje įrašytų apskaitos vienetų skaičių, jų vertę, investicinę grąžą, išskaitytų mokesčių dydį.

Irmina Judickaitė, Valstybinė draudimo priežiūros tarnyba prie Finansų ministerijos, tel. (8 5) 272 32 76, el. p. irmina.judickaite@vdpt.lt
Spausdinti
 
paklausė: jOLANTA
2003-10-13
UAB "hansa investicijų valdymas" pensijų kaupimo taisyuklėse nurodo maksimalų turto valdymo mokestį iki 1 proc. nuo vidutinės metinės turto vertės. Ir teigia, kad turto valdymo mokestis nurašomas nuo fondo dalyvio sąskaitos vieną kartą į kalendorinį ketvirtį. Ar tai reiškia kad turto valdymo mokestis, 1proc, nuskaičiuojmas keturis kartus į metus?
Kiekvienose pensijų kaupimo bendrovių pensijų fondo taisyklėse aprašoma tvarka, pagal kurią daromi atskaitomai nuo dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės. Su pensijų kaupimo bendrovių pensijų fondų taisyklėmis galima susipažinti rubrikoje “pensijų fondai“ bei priežiūros institucijų interneto puslapiuose  www.lsc.lt, www.vdpt.lt
Jeigu šis mokestis imamas kelis kartus tai mokestis už kiekvieną periodą yra metinio mokesčio dalis, tenkanti tam periodui. Pavyzdžiui, jeigu metinis mokestis yra 1%, o šis mokestis yra atskaičiuojamas kasdien, tai vienai dienai tenkanti mokesčio dalis apytiksliai bus apskaičiuojama 1% padalinus iš 365.

Leonidas Jelenskis, Vertybinių popierių komisijos narys, tel. 2714927, e-mail: ljelenskis@vpk.lt.
Spausdinti
 
paklausė: Arnolas
2003-10-09
Ar yra bent viena pensijų kaupimo bendrovė,įrašanti tiesiog į sutartį administravimo ir turto mokesčių dydžius,nes jų nurodymas taisyklėse, manau, nepatikima?

Pensijų fondo taisyklės yra pensijų kaupimo sutarties dalis. Todėl, norime patarti jums, kad pasirašant pensijų kaupimo sutartį, reikia atkreipti dėmesį ne tiek į pensijų kaupimo sutartyje nurodytus dydžius, bet į pensijų fondo taisyklėse nurodytus dydžius ir sąlygas. Nusistačius tam tikras dalyvavimo pensijų fonde sąlygas pensijų fondo taisyklėse, pensijų kaupimo bendrovė ateityje negalės pabloginti šių sąlygų.
Spausdinti
 
paklausė: Dalia
2003-10-09
Ar gali pensijų kaupimo bendrovė vėliau pakeisti pensijų fondo taisykles(iš viso ar kai kuriuos straipsnius)

Pensijų fondo taisyklės pensijų kaupimo bendrovė pakeisti gali, tačiau su sąlyga, jog tie pakeitimai nepablogina pensijų kaupimo dalyvių sąlygas. Tokių būdų, jei pensijų kaupimo bendrovė taisyklių pakeitimuose nustato didesnį administracinį mokestį ir pan., priežiūros institucija tokių pakeitimų netvirtins.
Spausdinti
 
paklausė: zilvinas
2003-10-09
1. Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos patvirtintoje PENSIJŲ FONDO TAISYKLIŲ SUDARYMO, KEITIMO IR PATVIRTINIMO TVARKOJE numatyta, kad:
"26. Priežiūros tarnybos valdyba atsisako patvirtinti pensijų fondo taisykles ar jų pakeitimus, jeigu:
26.2. pensijų fondo taisyklės ar jų pakeitimai blogina pensijų fondo dalyvių padėtį, palyginti su ta, kurią nustato Pensijų kaupimo įstatymas, kiti teisės aktai ar ankstesne pensijų fondo taisyklių redakcija;"
Ar tai reiškia, kad pensijų fondo taisyklės negalės būti keičiamos taip, kad padidėtų jose numatyti maksimalūs administravimo) mokesčiai?
2. Analogiškoje Vertybinių popierių komisijos patvirtintoje tvarkoje tokios nuostatos nėra. Ar tai reiškia, kad, skirtingai nuo draudimo įmonių, pensijų fondų valdymo įmonės galės keisti pensijų fondų taisykles taip, kad jose numatyti maksimalūs administravimo mokesčiai padidėtų.
Norime atkreipti dėmesį , kad analogiška nuostata, ribojanti tvirtinti pensijų fondo taisyklių pakeitimus, bloginančius dalyvių padėtį, yra įtvirtinta ir atitinkamame Vertbynių popierių komisijos patvirtintame teisės norminiame akte (22 punktas).
 
Spausdinti
 1 2 >> 
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS