Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Apie SoDrą

 
paklausė: Elvyra
2006-05-15
Šiemet išeisiu į išankstinę pensijq. Po 4 metų sukaks amžius senatvės pensijai. Kiek procentų ji bus sumažėjusi, kai jau galesiu ją gauti kaip senatvės pensiją?

 

Kiekvieną mėnesį iki senatvės pensijos amžiaus išankstinė pensija mažėja 0,4 procentais, tai per 4 metus (48 mėnesius) Jūsų pensija sumažės 19,2 proc. ir taip sumažėjusi ji  bus mokama visą likusį laiką.

Spausdinti
 
paklausė: Aiste
2006-04-26
Norejau suzinoti, kaip bus skaiciuojama man pensija, jei pagal darbo sutarti gaunu minimalu atlyginima, taciau kas menesi yra pervedamos pajamos uz komandiruotes. Tai susidaro apie 1000 lt per menesi.

 

Pensija skaičuojama nuo pajamų, kurias sudaro visos  darbo  apmokėjimo  rūšys, kurioms  pagal  tuo   metu galiojusias  taisykles  turėjo būti priskaičiuojami   valstybinio socialinio draudimo įnašai.

Spausdinti
 
paklausė: ALGIS
2006-04-26
Prašau atsakyti ar be minimalaus darbo stažo 15 metų yra ir būtinasis - vyrams 35m, moterims 30m. kodėl tai jūsų tinklapyje nerandu. Taip pat prašau atsakyti ar bedarbio pašalpos gavimo 6mėn. laikotarpis įeina į darbo stažą.

 

Būtinasis socialinio draudimo stažas senatvės pensijai gauti  yra 30 metų tiek vyrams, tiek moterims.

Bedarbio pašalpos gavimo laikotarpis įskaičiuojamas į stažą. 

Spausdinti
 
paklausė: paulius
2006-04-05
norejau paklausy ar eina darbos stazas kai dirbu ne lt o useny?

 

Stažas  skaičiuojamas ir pensija kaupiama toje šalyje, kurioje dirbate ir mokate mokesčius.

Spausdinti
 
paklausė: irma
2006-03-09
laba diena noreciau suzinoti kurios moterys yra neisdirbusios jom priklausomu metu,o namuose uzauginosios 8 ar daugiau vaiku,ka reiketu daryti del pensijos ir kokiu popieriu reiketu.asiu

 

Jūs galite pretenduoti į antrojo  laipsnio  valstybinę pensiją, kuri skiriama motinoms, pagimdžiusioms ir išauginusioms iki  8  metų  bei gerai išauklėjusioms 7 ir daugiau vaikų. Jums reikėtų kreiptis į savo miesto ar  rajono savivaldybę.

Spausdinti
 
paklausė: ausra
2006-02-27
Esu pensininke.Jeigu padirbciau metus,ar padidetu pensija?

 

Pensija Jums gali būti paskirta iš naujo pagal naujus duomenis Jūsų prašymu, kai  Jūs įgysite papildomą, ne mažesnį kaip 2 metų valstybinio  socialinio pensijų  draudimo stažą dirbdamas pagal darbo sutartį,  narystės
ar tarnybos pagrindu .

 

Spausdinti
 
paklausė: Vaida
2006-02-25
Man 45 metai (moteris)darbo stažas 26 metai. 2005 m. pasirašiau II PKS. 2006-09 mėn. išvykstu į užsienį. Grįšiu po 10 metų po to vėl planuoju dirbti Lietuvoje. Ar man mažės būsima SODROS pensija ant 5,5 proc. visus 10 metų. Ačiū

 

Jūsų pensija bus sumažinta ti už tuos mėnesius kai buvo atskaitomi 4,5 proc. nuo socialinio draudimo įmokų 2006 metais. Kai gyvensite užsienyje ir nemokėsite mokesčių Lietuvoje, tai nebus nuo ko jų ir atskaityti. Todėl tik grįžus ir vėl pradėjus dirbti, kaupimas bus atnaujintas.

Spausdinti
 
paklausė: Saulius
2006-02-07
Sveiki, Man 56 metai.Kaip priklausys mano pensija nuo dar likusio laikotarpio atlyginimo? Iš kurio laikotarpio 2012 metais išeinantiems į pensiją žmonėms bus skaičiuojama pensija? Gal aš galiu mažinti savo darbo krūvį? Pagarbiai, Saulius.

 

2012 m. išeinantiems į pensiją pensija bus skaičiuojama pagal visus metus, įskaitytus į stažą nuo 1994 m. sausio 1 d., bet ne daugiau kaip už 20 metų iš viso. Nuo  2009  m. sausio 1 d. asmens stažo metai, buvę iki 1994   m.
sausio  1  d., vidurkiui skaičiuoti neįskaitomi.

Spausdinti
 
paklausė: ALE
2006-01-17
Meno kūrejų organizacija konkurso būdu skyrė premiją iš savo lėšų autoriui(nedirbančiam įmonėje )Ar nuo šios premijos reikia skaičiuoti imokas Sodrai.

 

Tokios premijos priskiriamos prie neapmokestinamų pajamų. Įmokų "Sodrai" nuo jų skaičiuoti nereikia.

Spausdinti
 
paklausė: Janė
2005-12-27
Laba diena Noreciau suzinoti ar pensija bus skaiciuojama jei dirbau antraeilese pareigose (1980-1990 metais). I pensija iseisiu 1997 metais.

 

Pensija skaičuojama nuo visų gautų pajamų, už kurias buvo mokėtos socialinio draudimo įmokos.

Spausdinti
 
paklausė: vida
2005-11-30
Darbo knygutėje įrašas apie paskyrimą ir darbą nuo 1971.01 05 iki 1991.07.01 yra.Neišsaugotas archyvas.Kaip man už minėtą lai kotarpį bus skaičiuojama pensija?Į pensiją išeisiu 2008.Esu dirbanti.

 

Jei darbo   užmokestis nebuvo  nustatytas, laikoma, kad jis lygus tą mėnesį  galiojusiai didžiausiai  pagal dydį minimaliajai mėnesinei algai,  nustatytai
Vyriausybės nutarimu.

Spausdinti
 
paklausė: Emilija
2005-10-28
Laba diena? Noreciau paklausti ar priklauso man nasles pensija? Man 55m.,gaunu salpos kompensacija,del vaiko invalido iki 18m,dabar vaikui invalidumas nuimtas,bet as turiu gydytoju pazyma,kad esu nedarbinga. Socialiniame pasake,kad priklauso nusiunte i sodra ir ten pasake,kad nepriklauso. Aciu.

 

Iš Jūsų pateiktų duomenų matyti, kad našlės pensija Jums nepriklauso.

Spausdinti
 
paklausė: Alvyda
2005-09-09
2005 m. mirė mano mamos(55 m.) vyras (55 m.). Vyras jau turejo 30 m darbo stažo. Paskutinius kelis metus abu niekur nedirbo.Vaikų iki 19 m. jie neturi.Ar pagal šiuo metu galiojančius įstatymus mano mamai priklauso našlės pensija?
 
Teisę gauti našlių pensiją turi našlė arba našlys, kurie sukako senatvės pensijos amžių  per  5  metus   po sutuoktinio mirties. Jūsų motina sukaks senatvės pensijos amžių (60 m.) kaip tik po penkerių metų.
Našlė arba našlys,  neturėję   su mirusiu  sutuoktiniu  vaikų, turi teisę gauti pensiją  tik   tuo atveju,  jei  nuo santuokos įregistravimo nustatyta tvarka iki
sutuoktinio mirties dienos praėjo ne mažiau kaip 5 metai.
Spausdinti
 
paklausė: onutė
2005-08-20
kokio dydzio pensija bus mokama zmonai mirus vyrui I gr. invalidui? (abu pensijinio amziaus). aciu
 Netekto darbingumo ar invalidumo pensijos gavėjui mirus,  valstybinės socialinio draudimo našlių pensijos  dydžiui nustatyti  atitinkamai   naudojamas mirusiajam paskirtos netekto darbingumo ar  invalidumo
pensijos dydis, apskaičiuotas pagal 2002 metų kovo mėnesį buvusį
valstybinės  socialinio draudimo bazinės pensijos dydį ir   2002
metų kovo mėnesį galiojusias vidutines mėnesines  draudžiamąsias
pajamas.
Spausdinti
 
paklausė: Skirmunda
2005-08-07
Mano mama yra našlė nuo 1975 m. Ar pagal šiuo metu galiojančius įstatymus ji gali gauti našlės penciją.
Dėkoju už atsakymą.
 
Jūs nepaminėjote daug esminių dalykų į kuriuos atsižvelgia įstatymas.
Našlių pensija mokama tuo atveju, jei našlė sukako senatvės pensijos amžių iki sutuoktinio mirties arba  per  5  metus   po sutuoktinio mirties.
Spausdinti
 
paklausė: Sara
2005-07-25
Ar asmuo, užsiimantis individualia veikla be valstyvinio soc. draudimo įmokos, dar turi mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas? Jei taip, tai kiek?Dėkui.
 Fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia veikla,  kaip apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, įskaitant  asmenis, gaunančius pajamų už honorarus ir (ar) pagal autorines  sutartis, moka  privalomojo  sveikatos  draudimo  įmokas,  sudarančias   30 procentų  apskaičiuotos gyventojų pajamų mokesčio sumos, bet  per mėnesį  ne mažiau kaip 1/12 metinės valstybės biudžeto įmokos  už valstybės  lėšomis draudžiamus asmenis einamaisiais  mokestiniais metais.  Ši nuostata taikoma neatsižvelgiant į tai, ar   įstatymų nustatyta  tvarka  yra  sumažintas  pajamų  (verslo    liudijimo) mokestis, ar konkretus fizinis asmuo nuo šio mokesčio atleistas.
 
Asmenys,  kurie vykdo individualią veiklą turėdami   verslo liudijimą, privalomai draudžiami pensijų  socialiniu  draudimu  tik  pagrindinei pensijos daliai.

Spausdinti
 
paklausė: nadiežda
2005-06-14
turiu antrą grupę. Darbo stažas - virš 30 metų/(pagal mano skaičiavimą). Noriu sužinoti kiek padidės mano pensiją nuo š.m. liepos mėn.
Pagarbiai
Nadiežda
 
Nuo liepos 1 dienos vidutiniškai 50 litų išaugs  senatvės pensija. Jos augimą lems 28 litais (nuo 172 iki 200 litų) didinama bazinė pensija bei 94 litais (nuo 990 iki 1084 litų) kilsiančios draudžiamosios pajamos. Dėl konkretaus Jūsų pensijos dydžio apskaičiavimo kreipkitės į teritorinį Sodros skyrių.
Spausdinti
 
paklausė: Audronė
2005-03-16
Išėjau į dalinę (išankstinę) pensiją. Noriu paklausti kodėl nemoka prie dalinės pensijos tremties pensijos.Ačiu.
Išankstinę pensiją gali gauti tik asmenys, kurie negauna  kitų valstybinių socialinio draudimo, valstybinių pensijų.
Spausdinti
 
paklausė: nijole
2005-02-14
kokia pencija gauna zmogus neturintis darbo stazo
 
Neturint reikiamo darbo (socialinio draudimo) stažo (pagal galiojančius įstatymus minimalus stažas socialinio draudimo senatvės pensijai gauti yra 15 metų), asmuo neįgyja teisės į socialinio draudimo pensiją. Šiuo atveju, atsižvelgiant į asmens materialinę būklę, yra galimybė gauti tik socialinę pašalpą.
Spausdinti
 
paklausė: Andrius
2005-01-28
Sveiki, jeigu nuspresiu dalyvauti pensiju kaupime ir man is 34 proc., kurie dabar yra mokami Sodrai, bus isskaiciota 3,5-5,5 proc., ar galesiu susirgus nemokamai gydytis? Ar nesumazes man susirgus Sodros ismokama 80% atlyginimo pasalpa? Kokie norminiai aktai tai reglamentuoja? Ar mano apsisprendimas dalyvauti pensiju kaupime realiai sumazins tik Sodros senatves pensijos dydi ar dar neteksiu kazkokiu socialiniu garantiju? Kur apie tai parasyta, kokiuose dokumentuose? Is anksto sirdingai dekoju uz atsakyma.
Jūsų dalyvavimas kaupime sumažins tik SoDros papildomos pensijų dalies dydį.
Spausdinti
 
paklausė: Vida
2004-12-07
ar bus užskaityti pilni stažo metai už tuos metus, kai dalį metų dirbta nepilnu etatu? Bendra atlyginimo suma už metus viršijo 12*minimalią algą. Ar dabar jau nebeturi prasmes toks dalykas, kaip "nepertraukiamas darbo stažas"?
Jeigu bendra suma viršijo 12 minimalių mėnesinių algų, Jums bus užskaitytas stažas už visus metus. Valsybinio socialinio draudimo pensijos dydžiui nepertraukiamas darbo stažas neturi įtakos, tačiau jis turi įtaką išeitinės išmokos, kai darbuotojas atleidžiamas ne dėl jo kaltės, dydžiui.
Spausdinti
 
paklausė: Childa Gerulaitiene
2004-11-11
Siuo metu lapkricio men.10d. kreipiausi pas pon.L.Rudi, skyriaus vyr. specialista klausimu, bet atsakymo lig siuolei negavau.Pakartuosiu savo prasyma, klausima.
Mano vyras dirba Lietuvos elektrinej vyr meistro pareiguose jau nuo 1963 metu.Darbo vietos nekeite.Visi atsiskaitymai atlieka lietuvos elektrines buhalterija.Skaityciau viskas labai aisku, tik viena negaliu suprasti, kodel pensijos perskaiciavima neatlieka tam pavaldus zmones.
Siuo metu liepos menesi turejo buti perskaiciuota pensija,
Mano vyro asmens kodas :33808260083
GYv. Elektrenu sav.
Elektrenai 26125
Pergales 25-20
Gim.metai 1938-08-26
Visaka imanoma patikrinti,pagal mano duotus duomenys.paaiskinkite, kodel pinigai kas menesi pervedami automatiskai.Zmogus nepriekaistauja pries tai, bet kodel ne perskaiciujami automatiskai atejus tam tikai laikotarpiui.
Kodel as 4-ju vaiku motina nagaleciau gauti savo vyru uzdirbto priedo. Priedas prie pensijos perskaiciavimo turi buti nes jam buvo pakeltas atlyginimas.
Kur yra parasyta, kad arejus tam tikram laikui, zmogus pats privalo parasyti prasyma ,kad jo pensija butu perskaiciuota.
Dar klausimas; jegu siuo metu 2004-11 bus perskaiciuta pensija
ir zmogus iseitu is darbo 2005-06, ar pries iseinant butu dar karta perskaiciuota pensija. Kur tai butu galima paskaityti apie visuas nesusipratymus.
Prasau nurodykite adresa ,kur galeciau kreiptis mane dominanciais klausimais. Arba, kur interneto puslapiuose, galima perskaityti apie mano uzduotus klausimus.Pagarbiaia Cilda Gerulaitiene.
 
Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 40 straipsnis nustato, kad jei  asmuo,  kuriam  paskirta valstybinė socialinio draudimo senatvės  ar invalidumo pensija, įgyja papildomą, ne mažesnį kaip 2  metų  valstybinio  socialinio pensijų draudimo stažą dirbdamas pagal  darbo  sutartį,  narystės ar tarnybos pagrindu, pensija jo prašymu gali būti paskirta iš naujo pagal naujus duomenis.
 Dėl konkrečios informacijos prašome kreiptis į Sodros skyrių pagal gyvenamąją vietą.
Spausdinti
 
paklausė: algirdas
2004-11-09
Nuo kitų metų sausio bus pradėtos mokėti soc. pencijos motinoms pagimdžiusioms ir išauginusioms septynis vaikus.Norėčiau sužinoti ar galės gauti ja mano motina.Jinai gauna senatves pencija nuo 1982m.ir yra pagimdžius ir išauginus septynis vaikus. Jei taip tai kur reikia kreiptis.


Nuo 2005 metų sausio 1 dienos  teisę gauti Lietuvos Respublikos antrojo laipsnio valstybinę pensiją  turi Lietuvos Respublikos pilietės motinos, pagimdžiusios, išauginusios ir gerai išauklėjusios 7 ir daugiau vaikų,  jei jos turi Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatytą senatvės pensijos amžių arba pripažintos I ar II grupių invalidėmis. Šios pensijos gali būti skiriamos tik pagal miestų ir rajonų savivaldybių arba apskričių administracijų teikimus. Dėl šių pensijų skyrimo jos turi kreiptis į aukščiau minėtas institucijas, pateikdamos prašymą skirti antrojo laipsnio valstybinę pensiją ir pridėdamos šiuos dokumentus:

1. Išrašą iš dokumentų apie motinos darbo veiklą (darbo knygelės, toliau – socialinio draudimo pažymėjimo nuorašą).

2. Autobiografiją.

3.  Dvi fotografijas (2x3).

4. Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos išduotą invalidumo pažymą, jeigu motinai nėra sukakęs Valstybinių pensijų įstatyme numatytas senatvės pensijos amžius.

  5. Pažymą apie motinai paskirtų ir mokamų valstybinių socialinio draudimo pensijų, valstybinių pensijų ar valstybinių šalpos išmokų  dydžius (jeigu kurios nors rūšies pensija ar išmoka paskirta ir mokama).

6. Lietuvos Respublikos piliečio paso kopija arba asmens tapatybės kortelės nuorašą. Jeigu šiuose dokumentuose nėra įrašo apie motinos nuolatinę gyvenamąją vietą, tai reikalinga pateikti Lietuvos Respublikos gyventojų registro tvarkymo įstaigų išduotą pažymą apie motinos nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.

7. Visų vaikų charakteristikas, pateiktas mokymo įstaigų arba darbdavių, arba seniūnijų.

8. Visų vaikų gimimo liudijimo nuorašus.

9. Mirusių vaikų mirties liudijimo nuorašus.

Visų dokumentų nuorašai turi būti patvirtinti.

Spausdinti
 
paklausė:
2004-10-20
Mano žmona po vaikų gimimo 1979 ir 1986 metais išėjo atostogų vaikų priežiūrai tų laikų įstatymais leistiems terminams.Kokiais dokumentais tai pagrįsti ir kaip tai atsispindės pensijos apskaičiavime?
Pensijų istatymo 52 straipsnis nustato, kad asmens valstybinio socialinio pensijų draudimo stažui, įgytam dirbant pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu, prilyginamas iki šio įstatymo įsigaliojimo buvęs (1995 01 01) apdraustų (dirbančių) asmenų ligos (laikinojo nedarbingumo) bei motinystės (nėštumo ir gimdymo) pašalpų gavimo laikas.
Spausdinti
 
paklausė: Henrikas Jasudavicius
2004-10-04
AR ISTARNAUTAS LAIKAS TARYBU SAJUNGOS ARMIJOJE ISISKAITO I DARBO STAZA,IR KOKIA SUMA PINIGU PRISIDES PRIE PENSIJOS.
PAGARBIAI,

Pensijų įstatymo 52 straipsnis nustato, kad asmens  valstybinio   socialinio  pensijų  draudimo  stažui, įgytam  dirbant   pagal  darbo   sutartį,  narystės  ar  tarnybos pagrindu, prilyginami  iki šio  įstatymo  įsigaliojimo  buvęs faktinis  karinės,  pasienio bei vidaus reikalų tarnybos laikas  (išskyrus  tarnybą  naikintojų būriuose ir batalionuose), taip pat būtinosios karinės tarnybos sovietinėje armijoje laikas. Dėl padidėjimo dydžio prašome kreiptis į Sodros skyrių.

Spausdinti
 
paklausė: Irena
2004-09-15
Man senatvės pensijinis amžius sukaks 2008 birželio 24 d.Žinau,kad pagal šiuo metu galiojancią tvarką pensija man bus skaičiuojama pagal 1984-1994 metų pajamas. Ar galiu tikėtis, kad pensija bus paskaičiuota ar perskaičiuota pagal pajamas už laikotarpį nuo 1994-2004 metų? Toje pačioje darbovieteje dirbu 32 metus ir labai tikiuosi dirbti iki pensijos.
Ačiu.
Jums pensija bus apskaičiuojama pagal stažą iki 1995 m ir asmens draudžiamųjų pajamų koeficientą apskaičiuota iš 5 palankiausių paeiliui einančių metų iš 1984-1994 metų laikotarpio bei stažo ir asmens draudžiamųjų pajamų koeficiento už laikotarpį nuo 1995 m.  iki išėjimo į pensiją. Darbo trukmė vienoje darbovietėje įtakos pensijos dydžiui neturi.
Spausdinti
 
paklausė: Petras
2004-08-27
Ar būtina pateikti pensijai gauti visą darbo stažą ir gautą
atlyginimą patvirtinančius dokumentus,ar užtenka paskutinių
30-ies metų?Ačiū.
Pensijos dydis priklauso nuo stažo iki 1994 m. ir darbo užmokesčio dydžio per penkerius palankiausius paeiliui einančius metus 1984-1994 m. laikotarpyje ir stažo po 1994 m. ir darbo užmokesčio po 1994 . Duomenys po 1994 m. yra fiksuoti SODROS informacinėje sistemoje, o iki 1994 m. asmuo turi surasti archyvuose.
Spausdinti
 
paklausė: genovaite
2004-08-24
kokios nuolaidos/lengvatos suteikiamos gavus antros grupes invaliduma?
Jokios lengvatos pensiju kaupime del to, kad zmogus tapo invalidu nera numatomos.
Spausdinti
 
paklausė: Jurga
2004-07-13
Kas bus jei nepereisiu į jokį pensijų kaupimo fondą, liksiu Sodroje?
Asmenys, pasirinke pensiju kaupima gaus sumazinta Sodros pensija ir pensija arba vienkartine ismoka is pensiju fondo. Asmenys nedalyvaujantys pensiju kaupime gaus nesumazinta pensija is Sodros. Kiek pensija galetu buti sumazinta galite apsiskaicti pasinaudoje pensiju skaiciuokle.
Spausdinti
 
paklausė: Georgijus
2004-04-08
taigi esu antros (||) grupes invalidas, 25 metu, siuo metu dirbantis. man kas kazkiek laiko, Sodra perskaiciuoja pasalpa, priklausomai nuo darbo stazo ir sumoketu mokesciu sumos. Ar ta pasalpa taipogi bus kartais perskaiciuojama ir didinama, jei pasirasysiu pensiju kaupimo sutarti.


Dalyvavimas pensijų kaupime invalidumo pensijai ar pašalpoms įtakos neturės.
Spausdinti
 
paklausė: Grazina
2004-03-22
Kuri laika as gavau man neteisingai paskaiciuota pensija. Veliau pastebejau, kad eile man pazistamu zmoniu gauna didesne pensija nors ju atlyginimas ir darbo stazas buvo mazesni. Kreipiausi i Sodra. Man pensija buvo perskaiciuota ir ji padidejo. Jau du menesius gavau perskaiciuota pensija. Noriu paklausti, ar galiu gauti teisingai perskaiciuota pensija uz praeita laika. Aciu!
Su Pagarba,
Grazina


Tam, kad pilnai atsakyti į jūsų klausimą, reikia žinoti visas aplinkybes, kodel gavo sumažinta pensija.
Jei tai buvo dėl Sodros kaltės, jums turėtų būti išmokėta nepriemoka. Jei jūs pateikėt SoDrai papildomus dokumentus, naujo dydzio pensija pradedama moketi nuo sekančio mėnesio 1 dienos.

Spausdinti
 
paklausė: Aušra
2003-11-24
Ar tiesa, kad dalyvaujant pensijų kaupime, iš SODROS pensininkui bus mokama tik bazinė pensija

Netiesa. Dalyvavusiems pensijų kaupime iš SoDros bus mokama bazinė pensija bei papildoma pensijos dalis (sumažinta už dalyvavimo pensijų kaupime laikotarpį)
Spausdinti
 
paklausė: Virginija
2003-11-11
Ar bus 15 proc. apmokestinimos ismokos is gyvybes draudimo fondu, kuomet sukaupta anuiteta pensiju reformos dalyvis parduos gyvybes draudimo bendrovei ir pastaroji isipareigos atlikti periodines ismokas? Mano ziniomis visos ismokos is gyvybes draudimo bendroviu nuo siu metu pradzios yra apmokestinamos. Noreciau gauti nuorodas i dokumentus patvirtinancius ar paneigiancius si klausima. Aciu

Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. 43 punktą išmokos, mokamos pagal Pensijų kaupimo įstatymo nuostatas yra neapmokestinamos
Spausdinti
 
paklausė: Inna
2003-11-10
As dalyvausiu naujoje pensiju kaupimu reformoje. Jeigu as susirgsiu, turesiu nedarbingumo lapeli, ar ismokos is sodros bus mazesnes nei paprasai budavo ? Aciu.

Ligos pašalpos dydžiui dalyvavimas pensijų kaupime neturės įtakos
Spausdinti
 
paklausė: ruta
2003-10-07
Norciau suzinoti, kokius administracinius ir valdymo mokescius taiko SoDra. Aciu.
Dalyvaujantiems pensijų kaupime SoDra papildomų administracinių mokesčių netaiko.
Kiekvienais metais Seimas priima Valstybinio socialinio draudimo rodiklių patvirtinimo įstatymą, kuriame įtvirtintinama socialinio draudimo biudžeto dalis, skirta socialinio draudimo administravimui. Kiekvienais metais tai sudaro apie 3 proc. nuo socialinio draudimo biudžeto, t.y. nuo per metus surinktų įmokų sumos
Spausdinti
 
paklausė: Algimantas
2003-09-23
Vienam iš ankstesnių paaiškinimų buvo rašyta, kad iš dabar mokamų 34 proc. SODROS įmokų pensijoms skiriama 11 proc.. Kam paskirstomi likę 23 procentai?
8 proc. skiriami draudimo išmokoms ligos, motinystės, nedarbo, sveikatos, nelaimingų atsitikimų darbe draudimui, 5 proc. – invalidumo ir našlių pensijų draudimui , 10 proc. senatvės pensijos pagrindinei daliai (bazinei pensijai), 11 proc. papildomai pensijos daliai.
Spausdinti
 
paklausė: RAMŪNAS
2003-09-18
Kaip galima būtų įvertinti dabartinį SODROS "imamą" administravimo mokestį, t.y. kokia šiuo metu SODROS surenkamų lėšų dalis skiriama jos pačios valdymo, administracinėms etc. išlaidoms (skaičiuojant tiek socialinio, tiek pensijinio draudimo dalis) ir kaip tai galėtų būti palyginama su būsimuosius privačių pensijų fondus administruosiančių įmonių valdymo mokesčiais (t.y. iki 10% nuo įmokų ir iki 1% nuo turto)?
Kiek skiriama “SoDros“ valdymo išlaidoms, galima pamatyti kiekvienų metų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatyme. Taip, 2003 metams įstatyme nustatyta, kad “SoDros“ veiklos sąnaudoms skiriama 3,1 proc. biudžeto (4,76 mlrd.Lt).
Spausdinti
<< 1 2  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS