Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Pensijų išmokos
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
2003-09-22  Pradedama pensijų kaupimo bendrovių agitacinės veiklos aktyvi priežiūra


Pradedama pensijų kaupimo bendrovių agitacinės veiklos aktyvi priežiūra

Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos bei Vertybinių popierių komisijos dėmesį atkreipė pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodę Lietuvos gyventojų nuogąstavimai ir gauti nusiskundimai dėl pensijų kaupimo bendrovių ir jų interesus atstovaujančių asmenų agitacinės veiklos.
Priežiūros institucijos, reaguodamos į minėtus faktus, ragina pensijų kaupimo bendroves laikytis sąžiningos konkurencijos principų ir atkreipia jų dėmesį į tai, kad pagal Pensijų kaupimo įstatymo nuostatas už tinkamą asmenų, teikiančių informaciją apie pensijų kaupimo veiklą, parinkimą bei apmokymą yra atsakinga pensijų kaupimo bendrovė. Dėl šių reikalavimų nevykdymo kaltiems asmenims bus taikomos poveikio priemonės.

“Žiniasklaidoje pasirodę piliečių nuogąstavimai yra rimtas signalas susirūpinti pensijų kaupimo bendrovių vykdoma paslaugų pardavimo veikla. Tikrai neketiname susitaikyti su galimais pažeidimais, todėl tirsime kiekvieną gautą pranešimą dėl netinkamos pensijų kaupimo bendrovių ar jas atstovaujančių asmenų agitacinės veiklos”, - teigia Vertybinių popierių komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos direktorius Edvinas Vasilis-Vasiliauskas prašo šalies gyventojų apie pensijų kaupimo bendrovių nesąžiningos agitacijos atvejus nedelsiant informuoti priežiūros institucijas. Pasak jo, skaidri naujos pensijų sistemos eiga bus užtikrinta tik operatyviai pasikeičiant informacija ir imantis visų priemonių, siekiant užkirsti kelią piktnaudžiavimui.

Dėl nusiskundimų pensijų kaupimo bendrovių bei jas atstovaujančių asmenų agitacine ir kitokia veikla galima kreiptis:

į Vertybinių popierių komisiją telefonais 8 (5) 2714946, 2714927 ir elektroniniu paštu info@vpk.lt,
į Valstybinę draudimo priežiūros tarnybą - telefonais 8 (5) 2723528, 2723276, elektroniniu paštu gyvybe@vdpt.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS