Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Apie dalyvavimą pensijų kaupime

 
paklausė: Vaida J
2010-04-10
Sveiki, esu pasirasiusi pensijos kaupimo sutarti su AVIVA nuo 2010 sausio 7 d., bet noriu ja nutraukti ir pasirinkti kita draudimo imone. Juk kaupimas pensijai bus tik nuo 2011 m., ar tai tures reiksmes nutraukimui?
Atsakymas:

Pagal Pensijų kaupimo įstatymo (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=368682) 6 straipsnio 11 pastraipą "Dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti pirmą kartą sudarytą pensijų kaupimo sutartį raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo".

O pirmą kartą sudarytą Pensijų kaupimo sutartį nutraukti ir pereiti į kitą pensijų kaupimo bendrovę galima tik po 3 metų. Tai nusako šio įstatymo 8 straipsnio 1 pastraipa "Dalyvis turi teisę praėjus 3 metams nuo pirmosios pensijų kaupimo sutarties įsigaliojimo pereiti į kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą"

Spausdinti
 
paklausė: laima
2010-02-01
Sveiki.Iš įmokų sodrai išskaičiuojami pinigai į pensijų kaupimo fondą.Ar pensiją mokės ir sodrą ir kaupimo fondas?

 

Sukakus senatvės pensijos amžių, pensija bus mokama ir iš "Sodros", ir iš penisjų fonde sukauptų lėšų.

Spausdinti
 
paklausė: Vaiva
2009-10-03
Jei aš įsidarbinau pirmą kartą, ar galiu sudaryti pensijų kaupimo sutartį dabar? Ar tik iki liepos 1d.?

 

Naujai į darbo rinką ateinantys asmenys gali sudaryti pensijų kaupimo sutartis iki kalendorinių metų spalio 1 d.

Spausdinti
 
paklausė: birutė
2009-09-28
Laba diena, Kada išeina į pensiją jūreiviai, kiek reikia turėti darbo stažo? Birutė

 

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatytas pensinis amžius vyrams - 62 metai 6 mėnesiai, moterims - 60 metų. Minimalusis stažas senatvės pensijai skirti yra 15 metų, būtinasis stažas - 30 metų.

Spausdinti
 
paklausė: Klemensas
2009-02-27
Laba diena. Ar galima nutraukti pensijų kaupimo sutartį su pensijų kaupimo fondu ir grįžti į SODRA. Kas sumoketa kaupimo fondui, galeciau pervessti i Sodra arba paaukoti fondui

 

Įsigaliojusios pensijų kaupimo sutarties nutraukti nėra galimybės.

Spausdinti
 
paklausė: henrieta
2009-02-25
kur galėčiau sužinoti kokioje pensijų kaupimo bendrovėje esu pasirašiusi sutartį ir kokiais metais Ačiū

 

Pensijų kaupimo sutarčių registrą administruoja "Sodra". Informaciją apie Jūsų pensijų kaupimo sutartį galite gauti artimiausiame "Sodros" skyriuje, o taip pat šią informaciją galite rasti, prisijungę prie elektroninių viešųjų paslaugų portalo.

Spausdinti
 
paklausė: Vytautas
2009-02-17
Kokio dydžio pensiją iš sodros gaiu sulaukęs pensijinio amžiaus,jei kaupiu pensiją antros pakopos pensijų fonde

 

Atsakyti, kokio dydžio bus Jūsų pensija, neturime galimybių,  kadangi kiekvienu atveju pensija apskaičiuojama individualiai, pagal konkertaus asmens stažo ir pajamų duomenis. Šią informaciją Jums galėtų suteikti "Sodros" darbuotojai, kurie asmens pageidavimu gali apskaičiuoti prognozuojamos pensijos dydį.

Spausdinti
 
paklausė: Vida Čepukaitienė
2009-02-11
Dabartinis senatvės pensijos amžius 62m.6 mėn vyrams, 60m.moterims. Ar naujos seimo daugumos planuose numatoma keisti pensijinį amžių.

 

Jokių konkrečių sprendimų ar įstatymų projektų, numatančių didinti pensinį amžių, šiuo metu nėra.

Spausdinti
 
paklausė: dirbantis
2009-01-28
Gal galite pateikti sąrašą asmenų, kas gali sudaryti pensiju kaupimo sutarti, pasikeitus Valstybinio socialinio pensijų draudimo įstatymo nuostatoms.Aciu

 

Baigtinio sąrašo asmenų, galinčių sudaryti pensijų kaupimo sutartis, nėra, kadangi pensijų sistemos reformos įstatymas nustato, kad pensijų kaupime gali dalyvauti asmenys, privalomai draudžiami valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos daliai gauti. Asmenų, draudžiamų valstybiniu socialiniu draudimu pagal draudimo rūšis, kategorijos nustatytos Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnyje (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=334955).

Spausdinti
 
paklausė: Alfonsas
2009-01-22
Nuo 2009m pr VSDF valdyboje buvo patvirtinta mano pensijos kaupimo sutartis,taciau nusprendžiau pasirinkti kitą pensijų fondą ir per 30d atsisakiau sutarties su pirmaja bendrove.Tačiau dabar sudarius nauja sutartį VSDF ja man atmeta kodel ?

 

Pensijų kaupimo įstatymas nustato, kad per 30 dienų nuo pirmosios pensijų kaupimo sutarties pasirašymo ją nutraukęs asmuo turi teisę sudaryti naują sutartį su pasirinkta bendrove ne anksčiau kaip kitų metų, einančių po sutarties nutraukimo metų, sausio 1 d. Todėl, jei Jūsų pensijų kaupimo sutartis buvo sudaryta šiemet ir Jūs ją nutraukėte, su nauja bendrove sutartį galėsite pasirašyti 2010 metais.

Spausdinti
 
paklausė: Ruta
2007-12-06
Ar galima pereiti is II pakopos pensijų fondo į III pakopos pensijų fondą. Sutartyse ir taisyklėse nenurodyta kad negalima. leidžiama ereiti i kita pensiju fonda ir tiek. aciu

 

Pereiti iš II pakopos į III pakopos pensijų fondą negalima, nes II pakopos pensijų fonduose yra kaupiama „Sodros“ įmokos dalis, o III pensijų kaupimo pakopa - tai savanoriškas papildomas pensijų kaupimas, kai asmuo pats apsisprendžia mokėti įmokas į pasirinktą pensijų fondą.

II pakopos pensijų kaupimo dalyvis teisės aktų nustatyta tvarka gali keisti pensijų fondą bei jo valdytoją. Taip pat jis gali sudaryti sutartį su III pakopos pensijų fondu ir, mokėdamas įmokas šiam fondui, papildomai kaupti jame lėšas senatvei.

Spausdinti
 
paklausė: rasa
2007-12-04
laba diena skaičiau, kad ruošiamasi didinti bazinę pensiją ar tai paliestų pensijas, kurias gauna neįgalus asmuo iki 18 metų

 

Didinant valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją, didėja visos išmokos, kurios susijusios su šiuo dydžiu, t.y. valstybinės socialinio draudimo pensijos bei šalpos išmokos. Taigi nepilnamečiams neįgaliems asmenims  išmokos taip pat didės.

Spausdinti
 
paklausė: Vaidas
2007-11-25
Dirbu uzsienyje.Ar imanoma man kaupti pencija Lietuvoje?

 

Nemokant įmokų Sodrai, kaupti lėšas būsimai pensijai galima savanoriškai, pasirinkus atitinkamą III pakopos pensijų fondą ir mokant į šį fondą įmokas.

Spausdinti
 
paklausė: nina
2007-11-06
Ar turi įtakos pensijos dydžiui darbo stažas vienoje darbovietėje? Aš dirbau vienoje darbovietėje 19 metų, o mano bendras stažas-39 m.

 

Valstybinės socialinio draudimo pensijos dydžiui įtakos turi visas asmens įgytas pensijų socialinio draudimo stažas nepriklausomai nuo darboviečių skaičiaus ir  darbo vienoje darbovietėje trukmės.

Spausdinti
 
paklausė: Paulius
2007-10-29
Esu studentas. 2007 m gegužės mėn buvau laikinai isidarbinęs. Pilnai neapgalvojęs ateities veiklos, sudariau pensijų kaupimo sutartį. Pagal ją neįmokėta nei vieno įnašo, nes studijuoju, o baigęs nežinau ar pasiliksiu gyventi Lietuvoje. Prašau paaiškinti kokios yra mano galimybės nutraukti pensijų kaupimo sutartį su privačia bendrove.

 

Pensijų kaupimo įstatymas nustato, kad sudarytą pensijų kaupimo sutartį asmuo gali nutraukti per 30 dienų nuo jos sudarymo. Jei tai nebuvo padaryta, sutartis negali būti nutraukta.

 

Spausdinti
 
paklausė: Jadvyga Miniotaitė
2007-10-29
Esu gimusi 1949 08 09. Kada galėsiu gauti senatvės pensiją?

 

Valstybinių socialinio draudmo pensijų įstatymo nustytas senatvės pensijos amžius moterims - 60 metų. Taigi senatvės pensijos amžių sukaksite 2009-08-09.

Spausdinti
 
paklausė: ramunė
2007-10-25
norėčiau suzinoti koks šiuo metu yra bazinės pensijos dydis?

 

Valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija šiuo metu yra 266 Lt.

Spausdinti
 
paklausė: laima
2007-10-24
prašau atsiūsti man formą našlių pensijai gauti.

 

Prašymų formas skirti „Sodros“ išmokas rasite adresu http://www.sodra.lt/index.php?cid=1989.

Spausdinti
 
paklausė: toli
2007-10-18
Sveiki. Ketinu palikti savo gerai apmokamą ir legalų darbą Lietuvoje ir vykti taip pat legaliai dirbti į kitą ES šalį 2-3 metams. Kokios neigiamos pasekmės gresia mano pensijai (stažui, jo tęstinumui, pensijos dydžiui ir kt.). Man 33 metai, dalį Sodros pensijos pervedu į privačią bendrovę.

 

Tol, kol Lietuvoje nebus mokamos socialinio draudimo įmokos, nebus pervedamos ir lėšos į pensijų kaupimo sąskaitą privačioje bendrovėje. Pradėjus vėl mokėti socialinio draudimo įmokas LIetuvoje, lėšų pervedimas į pensijų kaupimo sąskaitą atnaujinamas.  

Spausdinti
 
paklausė: Genadijus Burunovas
2007-10-02
Laba diena, Noriu paklausiti del pensijos : - Man liko 2 metus iki pensijos. Ir reikia susirinkti pazymai apie darbo vietos ir uzdarbi iki 1995m. Uz kiek paskutines darbo metus priskaiciuojama pensija? Arba uz visos darbo periodas? As pradejau dirbti nuo 1964m. Pagarbiai Genadijus

 

Informaciją apie pensijai skirti reikalingus dokumentus bei pensijos apskaičiavimą rasite adresu http://www.sodra.lt/lt.php/sodros_vykdomos_ismokos/pensijos/senatves_pensija/157.

Spausdinti
 
paklausė: Aušra
2007-10-01
Eilę metų dirbau Lietuvoje registruotoje biudžetinėje įstaigoje. Po to kelis metus teko dirbti įstaigoje, kuri nebuvo registruota Lietuvoje, bet yra sudaryta pensijų kaupimo sutartis. Jos nenutraukus įmonė buvo registruota Lietuvoje. Taip durbau dar pusę metų. Dabar vėl planuoju pradėti darbą Lietuvoje neregistruotje įmonėje. Bet yra sudaryta sutartis su kompanija, kuri už darbuotojus pilnai moka įmokas Sodrai. Klausimas yra toks: ar nenukentės mano būsimos pensijos skaiciaviams jeigu vėl pradėsiu dirbti įstaigoje kuri neregistruota Lietuvoje, bet yra mokamas mokestis Sodrai? Dėkoju už komentarą.

 

Teisė gauti socialinio draudimo pensijas siejama su valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimu, t. y. skiriant pensijas, į valstybinio sociailnio pensijų draudimo stažą įskaitomi tik tie laikotarpiai, kai mokamos pensijų draudimo įmokos „Sodrai“. Atitinkamai už asmenis, kurie su privalčiomis pensijų kaupimo bendrovėmis yra sudarę sutartis dėl papildomos valstybinio socialinio draudimo įmokos dalies kaupimo, į pensijų fondus lėšos pervedamos taip pat tik tais laikotarpiais, kai mokamos „Sodros“ įmokos. Taigi, jei įmokos „Sodrai“  yra mokamos, Jūsų būsima pensija nenukentės.

Spausdinti
 
paklausė: arūnas
2007-09-26
Kaip man skaičiuotu invalidumo pensiją jei aš dalį pensijos kaupčiau privačiame pensijiniame fonde. Kiek žinau skaičiuojant invalidumo pensiją imamos įmokos į sodrą, bet jei dalį pervestų įmokų į privatų fondą įmokos sodrai sumažėtų. Ar aš nukentėsiu šiuo atveju jei dalivausiu pensijų kaupime privačiuose fonduose.

 

Skiriant netekto darbingumo pensijas asmenims, dalyvaujantiems pensijų kaupimo sistemoje, pensijos papildoma dalis nemažinama. Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatytas pensijos mažinimas taikomas tik skiriant senatvės pensiją.

Spausdinti
 
paklausė: jolanta
2007-09-18
Laba diena, Norėčiau konsultacijos - kaip susiję: pasirašyta pensijos kaupimo sutartis hansabanke ir duomenų koregavimas (pristatant senąją (tarybinę) darbo knygelę į Sodrą. Kas tą pensiją galiausiai mokės?

 

Sukakus senatvės pensijos amžiui, pensiją už įgytą socialinio draudimo ir jam prilyginamą stažą (taigi ir už sovietinį) mokės "Sodra", tačiau ši pensija bus mažinama už tuos metus, kai dalyvavote pensijų kaupimo sistemoje. Už sukauptas lėšas bus mokama papildoma išmoka.

Spausdinti
 
paklausė: dalia
2007-08-26
Dirbu Anglijoje legaliai,moku visus mokescius.Kiek metu cia reikia isdirbti,kad uzsidirbciau pensijaLietuvoje darbo stazas virs 15 metu.Jei cia uzsidirbciau pensija tai gryzus i Lietuva gauciau ir is Anglijos ir is Lietuvos?Aciu uz atsakyma
Sukakus senatvės pensijos amžiui, už Lietuvoje įgytą stažą Jums mokės Lietuva, o už Anglijoje įgytą stažą - Anglija. Kad Anglija skirtų pensiją, čia turi būti dirbta ne mažiau kaip vienerius metus.
Spausdinti
 
paklausė: Sigita
2007-08-22
Mano sūnus, būdamas nepilnametis, psirašė pensijos kaupimo sutartį. Ar tai teisėta, ar galima šią sutartį pripažinti negaliojančia

 

Jei Jūsų sūnus dirba ir yra draudžiamas valstybiniu socialiniu draudimu, pagal galiojančius teisės aktus jis gali tapti pensijų fondo dalyviu, sudarydamas sutartį su pasirinkta pensijų kaupimo bendrove.

Sudarytą pensijų kaupimo sutartį asmuo gali apsispręsti nutraukti per 30 dienų nuo jos pasirašymo. Vėliau sutartis negali būti nutraukta.

Tačiau Civilinis kodeksas numato, kad nepilnamečio nuo 14 iki 18 metų sandoris, sudarytas be savo atstovų pagal įstatymą sutikimo, laikomas nuginčijamu. Tokiu atveju nepilnamečio tėvai ar rūpintojas gali kreiptis į teismą su ieškiniu pripažinti pensijų kaupimo sutartį negaliojančia. Teismui tenkinus tokį prašymą, sutartis būtų pripažinta negaliojančia nuo jos sudarymo momento.

Spausdinti
 
paklausė: Liucija
2007-08-21
Jau ketvirti metai dalyvauju privačiame pensijų kaupimo fonde.Jei sumokėčiau SoDrai visus pervestus pinigus už visą laikotarpį, ar galėčiau grįžti į SoDrą, jei ne , ar tai nėra žmogaus teisių pasirinkimui pažeidimas. Ačiū.

 

Galimybės visiškai atsisakyti dalyvavimo pensijų kaupime įstatymai nenumato.

Spausdinti
 
paklausė: Brigita
2007-08-17
Laba diena, Domiuosi savo seneles prasymu. Ar tiesa, kad pensininkams, uzauginusiems 5 ir daugiau vaiku, priklauso didesne pensija? Aciu uz atsakyma. Pagarbiai, Brigita Vysniauskaite

 

Socialinio draudimo pensijų dydis nepriklauso nuo užaugintų vaikų skaičiaus - visos pensijos apskaičiuojamos tik atsižvelgiant į asmens įgyto pensijų draudimo trukmę bei iki pensijos skyrimo gautas pajamas.

Motinoms, pagimdžiusioms, iki 8 metų išauginusioms ir gerai išauklėjusioms 7 ir daugiau vaikų, skiriamos ir mokamos Lietuvos Respublikos antrojo laipsnio valstybinės pensijos.

Daugiau informacijos rasite adresu http://www.socmin.lt/index.php?-2008512432.

Spausdinti
 
paklausė: rita
2007-08-15
Laba diena, Esu 2 pakopos pensiju fondo dalyve.Sutartyje perskaiciau, kad galiu testamentu palikti sau priklausancia pensiju turto dali. Noreciau suzinoti kokia yra paveldejimo tvarka, jeigu man iki pensijos liko 15 metu. Ar sukaupta pensiju turto dalis bus paveldetojui ismoketa iskart ar reiks laukti 15 metu?

 

Jei pensijų kaupimo dalyvis miršta kaupimo laikotarpiu, sukauptas pensijų turtas paveldimas Civilinio kodekso nustatyta tvarka, t.y. taip, kaip paveldimas visas kitas mirusiojo turtas.  Tam, kad paveldėtojas gautų paveldėtas lėšas, 15 metų laukti nereikia.

Spausdinti
 
paklausė: Loreta
2007-08-14
Norėčiau paklausti kiek procentų sumažės mano soc. draudimo senatvės pensija pasirašius sutartį II pakopos kaupimo pensijai.

 

Būsimam pensijos dydžiui apskačiuoti galite pasinaudoti puslapyje www.pensijusistema.lt esančia skaičiuokle.

Spausdinti
 
paklausė: Aldona
2007-08-11
Noreciau suzinoti Sodros adresa Vilniuje. Dekoju

"Sodros"  Vilniaus skyriaus adresas  yra Laisvės pr. 28.

Atskirų pensijų skyrių adresus rasite interneto svetainėje http://www.sodra.lt/lt.php/telefonai/telefonai/vsdfv_teritoriniai_skyriai/7 

Spausdinti
 
paklausė: Ona
2007-07-30
Mano darbo užmokestis skaičiuojasi nuo MMA, kuris yra dabar 115 LT ar nusimato jo padidinimas kai aš esu samdomas darbuotojas ir nuo kada?

 

Tikriausiai Jums rūpi bazinės mėnesinės algos, nuo kurios apskaičiuojamas darbo užmokestis asmenims, dirbantiems biudžetinėse įstaigose pagal darbo sutartį.

Bazinę mėnesinę algą siūloma didinti nuo 2008 m. sausio 1 d. iki 128 Lt. Tam rugsėjo 26 d. pritarė Vyriausybė. 

Spausdinti
 
paklausė: irena
2007-07-30
Kitais metais man sukaks 60 metų.Turiu tremtinio pažymėjimą:...pagal Teisinio statuso įstatymo(1997 06 30,№.VIII-342)5 STR.2.1 PUNKTĄ. Kiek man prisidės Lt prie pensijos? Ačiū.

 

Pagal Jūsų nurodytą Teisinio statuso įstatymo straipsnį suteikiamas tremtinio teisinis statusas. Šį statusą turintiems asmenims kartu su jų socialinio draudimo senatvės pensija skiriama ir mokama nukentėjusiųjų asmenų valstybinė pensija. Jos dydis - 1 valstybinių pensijų bazė (šiuo metu - 172 Lt).

Spausdinti
 
paklausė: Danguole
2007-07-08
BUTU malonu jei suteiktumete informacija.Dirbu uzsienyje,darbas legalus moku mokescius toje salyje kur dirbu,ar kaupiama pensija,jei zadu dirbti dar pora metu uzsienyje?Aciu.

Jei dirbate Europos Sąjungoje ir ten mokate socialinio draudimo įmokas,  už šį darbo laiką pensiją Jums turėtų apskaičiuoti ir mokėti ta valstybė, kurioje dirbate, jei darbo laikas yra ne trumpesnis negu 1 metai.

Kadangi į privačius pensijų fondus lėšos pervedamos iš Sodrai įmokėtų įmokų, o dirbant užsienyje Sodrai įmokos nemokamos, tuo metu į fondus nieko nepervedama.

Spausdinti
 
paklausė: Aušra
2007-06-14
Laba diena, norėjau pasiteirauti apie pensijos išmokėjimą. Ar gali būti be jokių papildomų sąlygų iškart išmokėta visa suma, sukaupta privačiame pensijų fonde, išėjus į pensiją? Ar nėra kokių papildomų sąlygų? Ar nenuskaičiuojami pinigai?


Vienkartinę pensijų išmoką galima gauti, kai asmuo, sulaukęs senatvės pensijos amžiaus, savo pensijų sąskaitoje yra sukaupęs sumą, pagal kurią pagal Bazinio pensijų anuiteto skaičiavimo metodiką išeina mažesnis nei pusė bazinio anuiteto dydis.
Kita galimybė gauti vienkartinę pensijų išmoką – kai už sukauptą lėšų sumą išeina didesnė nei 3 dydžių bazinio anuiteto išmoka. Šiuo atveju gali būti išmokėtas likęs lėšų skirtumas.

Kitų galimybių gauti vienkartinę pensijų išmoką galiojantys įstatymai nenumato.

Spausdinti
 
paklausė: DOVILĖ
2007-06-14
Laba diena, esu nesudariusi pensijų kaupimo sutarties ir neturiu jokio dokumento, bet nuejusi į Sodros skyriu sužinojau, kad esu kaupimo dalyvis. Gal čia klaida? Jeigu apdrausta, tai kur man kreiptis dėl sutarties, nes dabar neturiu jokio dokumento?Pirmiausia mes siūlytume jums kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę, iš kurios sužinojote apie savo dalyvavimą pensijų kaupime ir paprašyti, kad jums būtų pateikta sutartis, kurioje turi būti jūsų parašas.
Tuo atveju, kai sutartis jūsų parašu nepatvirtinta, turite teisę kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę, kad pastaroji pateiktų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai motyvuotą prašymą dėl pensijų kaupimo sutarties išregistravimo iš Pensijų kaupimo sutarčių registro, nes sutartyje neišreikšta asmens valia dalyvauti pensijų kaupimo sistemoje.
Tuo atveju, jei jūsų parašas suklastotas, turite teisę dėl šio fakto kreiptis į teisėsaugos instituciją (policiją ar prokuratūrą). Šiuo atveju, teismui priėmus nuosprendį dėl dokumento klastojimo, pensijų kaupimo sutartis būtų išregistruota.

Spausdinti
 
paklausė: Regina
2007-05-30
Ar galima (praėjo trys metai nuo sutarties su Pensijų fondu sudarymo) nutraukti šią sutartį ir grįžti į SODRĄ?

 

Atgal į SODRĄ grįžti negalima.

Spausdinti
 
paklausė: Greta
2007-05-29
Sveiki, kaip galeciau patikrinti kiek yra sumoketa mokesciu is darbovietes, nes turiu tokiu itarimu kad nemokami mokesciai ir as neturiu soc.garantiju? Labai aciu uz atsakyma.


Šiuos duomenis galima patikrinti prisijungus prie e-valdžios portalo (https://paslaugos.evaldzia.lt/) ir pasirinkus socialinio draudimo paslaugų rubriką.
Spausdinti
 
paklausė: sigita
2007-05-11
Maždaug prieš 3-4 mėnesius sudariau pensijų kaupimo fondo sutartį, bet man nedavė jokio sutarties lapo. Ar galėčiau kaip nors išsiaiškinti ar ta sutartis galioja, ar kas nors nesinaudoja mano pinigais, ar tai įmanoma?

 

Norint pasiteirauti apie tai, su kokia pensijų kaupimo bendrove pasirašėte sutartį, prašome kreiptis į specialistą SODROJE telefonu 273-04-78.

Spausdinti
 
paklausė: Leonas
2007-05-09
Jeigu budamas 63 m.amžiaus sudarysiu pensijų kaupimo sutartį su fondu SEB pensija 1 plius ar man sumažės iš SODROS gaunama pensija ar neturės įtakos jos didinimui

 

Teisę sudaryti pensijų kaupimo sutartį turi tik asmenys, nesukakę pensinio amžiaus.

Spausdinti
 
paklausė: Ieva
2007-04-02
Laba diena, Kai kurių profesijų atstovų pensijinis amžius yra mažesnis nei įprastas (pvz, gaisrinės darbuotojai į pensiją išeina 45 metų), kas nutinka su pensijų kaupimu? Ar ji toliau kaupiama, jei žmogus dirba?

Dalyvaujant II pakopos pensijų kaupime, lėšos turi būti kaupiamos iki senatvės amžiaus, nustatyto Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme (dabar vyrams 62,5 metų, moterims – 60 metų). Tik sulaukęs tokio amžiaus asmuo turi teisę už sukauptas lėšas gauti pensiją
Spausdinti
 
paklausė: ASTA
2007-03-12
Man 20 metų, esu pasirasiusi pencijos kaupimo sutarti,kas atsitiks jei as apie metus nedirbsiu,kas bus su mano pencija?

Dėl nedarbo laikotarpio, kai įmokos į pensijų fondą nebus mokamos, jūsų dalyvavimas pensijų kaupime nenutruks. Iki to laiko sukauptos lėšos bus apskaitomos jūsų asmeninėje pensijų sąskaitoje ir investuojamos pensijų fondo valdytojo. Kai pradėsite vėl dirbti, bus atnaujintas pensijų įmokų į šią sąskaitą mokėjimas.
Spausdinti
 
paklausė: Giedrius Jakubenas
2007-03-05
Noreciau paklausti ANTRA karta, nes atsakymo negavau. Kodel apribota teise dalyvauti pensiju kaupime operatyvines veiklos subjektams? Ar ta problema yra zinoma ir ar apie tai buvo pagalvota kuriant istatyma?

 

Operatyvinės veiklos subjektams teisė dalyvauti pensijų kaupime nėra apribota, tik pati registarcijos procedūra gali būti kiek sudėtingesnė, nes „Sodroje" jie aptarnaujami Karinių ir joms prilygintų struktūrų skyriuje.

Spausdinti
 
paklausė: ausra
2007-03-01
Laba diena,as siuo metu dirbu UK.Noreciau suzinoti,koki minimalu laikotarpi reikia isdirbti UK,kad Lietuvoje man butu mokama ir Anglijoje uzdirbta pensija?Dekoju uz atsakyma. Su pagarba Ausra


Jei bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje asmuo turi bent 1 metus socialinio draudimo stažo toje valstybėje, šis laikotarpis bus įtrauktas į bendrąjį asmens socialinio draudimo stažą skaičiuojant jo socialinio draudimo pensiją. Dėl pensijos reikės kreiptis, sulaukus senatvės amžiaus, pagal gyvenamąją vietą į atitinkamą socialinio draudimo tarnybą. 
Spausdinti
 
paklausė: Nina
2007-02-25
Laba diena, metu pradzioje gavome rasta, kad mano dukra pasirinko pensiju fonda SEB pensija 2. Bet siuo metu dukra nedirba Lietuvoje ir negyvena, ji uzsienyje. Noretu atsisakyti to pensiju fondo, nes nezada grizti i Lietuva. Kokiu budu tai galima padaryti? Is anksto dekoju uz atsakyma. Geros dienos.

 

Atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime ji jau negali, tačiau nedirbant Lietuvoje, pensijų fonde įmokos nebus kaupiamos.

Spausdinti
 
paklausė: Vytis
2007-02-12
Ar galima dalyvauti pensiju kaupime, dirbant pagal verslo liudijima ar individualia veikla; mokant SoDrai puses bazines pensijos imoka (115 Lt, o nuo vasario - 133 Lt)? Kaip butu protingiausia kaupti?


Norime pastebėti, kad dirbantys tik pagal verslo liudijimą negali dalyvauti valstybinio socialinio draudimo įmokos dalies kaupime, nes draudžiasi tik valstybinei socialinio draudimo bazinei pensijai ir nemoka ”SoDrai” privalomųjų įmokų socialinio draudimo pensijos papildomai daliai.
Tokie asmenys gali dalyvauti papildomame savanoriškame pensijų kaupime bei gyvybės draudime, užtikrindami savo garantijas arba investuoti ”laisvas” lėšas į investicinius fondus.
Siūlytume prieš pasirenkant tam tikrą išvardintą taupymo būdą atidžiai išnagrinėti mokestines taisykles.
Spausdinti
 
paklausė: rimas
2007-02-10
sudariau kaupimo sutartį,sulaukiau 3 metus pagal įstatymą ir pereinų į kitą kaupimo kontorą ir su ją nauja pasirašes sutarti ,ar galiu mėnesio ,ar po mėnesio nutraukti visiškai ir grįšti į sodrą.

 

Perėjimas į kitą pensijų kaupimo bendrovę po 3 metų – tai nėra  pensijų kaupimo sutarties pasirašymas pirmą kartą. Tai tik kaupiamų lėšų valdytojo pakeitimas. Todėl tai nesuteikia teisės per mėnesį nutraukti pensijų kaupimo sutarties ir grįžti į „SoDrą".

Spausdinti
 
paklausė: Irena
2007-02-08
Laba diena, kur pasiskaityti informacija dar tik galvojantiems pasirashyti pensiju kaupimo sutarti. Dirbu jau 3 metai, mokescius i sodra atskaiciuoja. Kokia yra sistema su tom sutartim? Ar galima likti sodroj ir pasirasyti dar viena privacia pensijos kaupimo sutarti? Aciu

 

Visą naudingą informaciją rasite šiame internetiniame puslapyje. Pasirašydama sutartį su pensijų kaupimo bendrove, Jūs liekate „SoDroje", tačiau dalis socialinio draudimo mokesčio ( nuo 2007 m. – 5,5 proc.) bus pervedama į Jūsų pasirinktą pensijų fondą.

Spausdinti
 
paklausė: Vika
2007-02-08
Sudariau sutartį su privačiu pensijų kaupimo fondu. Pernai už metus gavau ataskaitą. Įdomu, ar jos siunčiamos ne kasmet, nes šiemet negavau. Ačiū už atsakymą.Praktika rodo, kad pensijų kaupimo bendrovių ataskaitos pensijų fondų dalyviams teikiamos 1 kartą per metus (kovo–gegužės mėn.).

Atkreipiame dėmesį, kad Jūs, kaip dalyvis, turite teisę bet kada kreiptis į savo pensijų kaupimo bendrovę su prašymu suteikti Jums informaciją

Spausdinti
 
paklausė: Jolita
2007-02-07
Man 38m., darbo stažas apie 10m.,dar nesu sudariusi sutarties su jokia pensijų kaupimo bendrove.Noriu patarimo , jei nemėgstu didelės rizikos ar verta sudaryti sutartį ir kokią benrovę rekomenduotumėte?

 

Nemėgstantiems rizikuoti pensijų kaupimo bendrovės gali pasiūlyti konservatyvų ar mažos akcijų dalies pensijų fondą. Norėdami teisingai pasirinkti pensijų kaupimo bendrovę, turite susipažinti su visų bendrovių veiklos rezultatais ir taikomais mokesčiais. Informaciją apie tai skaitykite šiame internetiniame puslapyje.

Spausdinti
 
paklausė: blinda
2007-01-09
Laba diena,kokiais atwejais galima nutraukti PKS ir atsiimti sukauptus pinigus (II pakopa).?

 

Įstatymai, reglamentuojantys pensijų kaupimą, tokios galimybės – anksčiau laiko (t. y. nesulaukus senatvės amžiaus) nutraukti dalyvavimą ir pasiimti  pensijų fonde sukauptas lėšas – nenumato.

Pensijų kaupimo įstatymas numato tik vadinamąjį “persigalvojimo” laikotarpį – 30 dienų nuo pirmosios pensijų kaupimo sutarties sudarymo.

Spausdinti
 1 2 3 4 >> 
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS