Svetainės pradžia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainė Rašykite mums Pensijų sistemos klausimais
eng  |  rus  | 
         
Publikacijos
Naujienos
Statistika
Pensijų fondų taikomi mokesčiai
Pensijų fondų rezultatai
Norminiai aktai
Priežiūros institucijos
Apie skaičiuoklę
Atmintinė neapsisprendusiems
Paieška svetainėje
Klausimai-atsakymai
Pasirinkite klausimų katalogą:

Bendras katalogas

 
paklausė: Dalia
2010-05-07
Mano darbo stazas siuo metu lietuvoje yra 27 metai,bet jau penki metai,kaip as dirbu UK(Didzioji Britanija)Kaip man skaiciuos pensija,kai sueis pensijinis amzius

 

Sukakus senatvės pensijos amžių, pensiją skirs ir mokės abi valstybės pagal savo teisės aktus, atsižvelgiant į jose įgytą stažą.

Spausdinti
 
paklausė: rimvydas zilinskas
2010-02-01
Ar galima nutraukti kaupiamaja pensija,ir atsimti kazkiek pinigeliu?

 

Pensijų fonde lėšos kaupiamos senatvei, iki senatvės pensijos amžiaus sukakties jų atsiimti nėra galimybės.

Spausdinti
 
paklausė: emilija
2010-01-21
Turiu individualia imone.Nevykdau veiklos 4metai,imones veikla nesustabdyta,bet as neturiu jokiu pajamu,kodel man sumazino pensija kaip dirbanciai nors deklaracijoje matosi,kad imone nedirba.

 

Savarankiškai dirbantiems asmenims pensijos dydis ribojamas, atsižvelgiant ne į deklaruotas draudžiamąsias pajamas, o į savarankiškai dirbančio asmens statusą. Pensijos dydis nebūtų ribojamas, jei būtų deklaruota, jog įmonė laikinai nevykdo veiklos.

Spausdinti
 
paklausė: Janina Petkevičienė
2009-09-12
Laba diena, šiuo metu dirbu 0,75 etato. Ant popieriaus atlyginimas 846,38Lt. Ar man skaitysis atidirbti metai skaičiuojant pensiją ar ne? Dėkoju iš anksto už atsakymą.

 

Visi metai į stažą įskaitomi, jei asmuo per metus gauna ne mažesnes kaip 12 minimalių mėnesinių algų dydžio pajamas.

Spausdinti
 
paklausė: janina
2009-02-25
ar gausiu isankstine pencija,jai iki 30m.stazo truksta 4m.nuo 2006m.turiu neigaluma 50procentu,taip pat nuo2006m.turiu laikina globa neigaliam anukui,i pensija iseisiu2017m.aciu

 

Išankstinė senatvės pensija gali būti paskirta asmenims, jei iki senatvės pensijos amžiaus sukaties jiems yra likę ne daugiau kaip 5 metai, jie yra įgiję ne mažesnį kaip 30 metų stažą, kreipimosi dėl išankstinės senatvės pensijos skyrimo ne mažiau kaip 12 mėnesių buvo registruoti bedarbiais ir neturi draudžiamųjų pajamų, negauna kitų pensijų ar pensinio pobūdžio išmokų.

Pagal Jūsų pateiktą informaciją, neatitinkate būtinų 2 sąlygų išankstinei senatvės pensijjai skirti - neturite 30 metų stažo ir gaunate netekto darbingumo pensiją.

Spausdinti
 
paklausė: marina
2009-02-17
turiu 27 metus pedagoginio darbo staza. Ar galiu gauti lengvatine(ne senatves)pensija? Anksciau buvo tokia pensija turejusems 25 m pedagoginio darbo staza. Aciu

 

Nuo 1995 metų ištarnauto laiko pensijos neskiriamos.

Spausdinti
 
paklausė: regina
2009-02-11
noriu paklausti ar ieina idarbo staza tas laikotarpis kai auginau vaikus iki 7metu ir niekur nedirbau.ar pencijai gauti reikalingas nepertraukiamas darbo stazas?

 

Į stažą pensijai skirti įskaitomi laikotarpiai, kai dirbanti motina teisės aktų nustatyta tvarka buvo išleista vaiko priežiūros atostogų, nuo 1995 metų - laikotrpiai, kai motina gavo valstybinio socialinio draudimo motinystės pašalpą arba laikotarpiai, kai vaiką prižiūrinti motina teisės aktų nustatyta tvarka buvo draudžiama pensijų draudimu valstybės lėšomis. Kitais atvejais vaikų priežiūros laikotarpiai į stažą neįskaitomi.

Skiriant pensiją, sumuojamas visas asmens įgytas valstybinio socialinio pensijų draudimo stažas; nepertraukiamas stažas nereikalaujamas.

Spausdinti
 
paklausė: jadvyga
2009-02-09
esu gimusi 1952 spalio mėn. ar galėsiu išeiti į pensiją sulaukusi 60 metų, ar gali tekti dirbti ilgiau

 

Jokių konkrečių sprendimų dėl pensinio amžiaus ilginimo šiuo metu nėra priimta.

Spausdinti
 
paklausė: eugenijus
2009-02-08
Ar laikotarpis, kuriuo buvau registruotas darbo birzoje ieina i staza skaiciuojant darbingumo netekimo pensiju ismoka? Ir jei tokia ismoka bus skirta,kaip geriausiai galeciau ja kaupti pensiju fonde?

 

Skiriant valstybines socialinio draudimo pensijas, į stažą įskaitomas nedarbo socialinio draudimo pašalpų gavimo laikas. Laikas, kai asmuo buvo registruotas bedarbiu, bet pašalpa jam nebuvo mokama, į stažą neįskaitomas.

Į antrosios pakopos pensijų fondus yra pervedama dalis "Sodrai" įmokėtų įmokų, todėl socialinio draudimo išmokų (pensijų, pašalpų) gavimo metu, kai įmokos "Sodrai" nemokamos,  lėšos į pensijų fondos nėra pervedamos.

Asmenys taip pat gali sudaryti savanoriško pensijų kaupimo sutartis ir patys mokėti įmokas į pasirinktus pensijų fondus.

Spausdinti
 
paklausė: Ona
2009-01-28
Sveiki, Jeigu vyras yra gimęs 1961 metais ir turi invalidumą, kada jis išeis į pensiją? Ar invalidumas daro įtaką, jei nori išeiti į pensiją? Dėkui.

 

Senatvės pensijos amžius nuo asmens darbingumo lygio nepriklauso, jis yra vienodas visiems. Įstatymas numato vienintelę išimtį - 15 metų mažesnis pensinis amžius yra nustatytas asmenims, sergantiems hipofiziniu nanizmu (liliputams).

Spausdinti
 
paklausė: Danius
2008-05-22
Laba diena. Aš esu VRM pensininkas. Norėčiau paklausti, kada mums VRM pensininkams bus pensija mokama už einamąjį mėnesį. Dabar gauname už praeitą. 1 mėnuo skoloje. Kitų kategorijų pensininkams jau atstatyta teisybė, o VRM visada lieka užmiršta. Ne visi gi VRM pensininkai gauna dideles pensijas. Kainuo šuoliai šokiruoja, o pensijos mūsų priklauso tik nuo bazinio dydžio.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra nustatyta, kad valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų nustatytais atvejais. Tačiau Lietuvos Respublikos Konstitucija nereglamentuoja valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo klausimų: joje nenumatyta, kam, kokiomis sąlygomis ir kokio dydžio jos gali būti skiriamos ir mokamos. Tai nustatyti yra palikta įstatymų leidėjui. Reikia pažymėti tai, kad pareigūnų ir karių valstybinės pensijos, kaip ir kitos valstybinės pensijos, yra papildomos pensijos, mokamos iš valstybės biudžeto ir yra papildomas asmens pragyvenimo šaltinis. Už praeitą mėnesį valstybinės pensijos yra mokamos dėl to, kad mokėjimas dažniausiai siejamas su draudžiamųjų pajamų neturėjimu, t .y. jeigu žmogus dirba ir turi pajamų, už kurias Sodrai mokamos soc. draudimo įmokos, tai jam pensija nemokama (tarnaujantiems pareigūnams ir kariams valstybinės pensijos nemokamos, išskyrus našlių pensijas). O duomenis apie tai pensijas mokančios įstaigos gali žinoti tik už praeitą mėnesį. Dėl šios priežasties visos valstybinės pensijos mokamos už praėjusį mėnesį.

Spausdinti
 
paklausė: povilas
2007-12-04
kodel nedideje naslaiciu pasalpa?

 

Valstybinės socialinio draudimo našlaičių pensijos didėja, kai didinama valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija ir (arba) einamųjų metų draudžiamiosios pajamos. Paskutinį kartą šie rodikliai buvo padidinti 2007 m. vasario mėn., naujas didinimas planuojamas nuo 2008 m. sausio mėn. Patvirtinus naujus bazinės pensijos ir (arba) einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžius, atitinkamai padidės ir našlaičių pensijos.

Spausdinti
 
paklausė: Juozas
2007-12-04
Ar reabilituotam politiniam kaliniui už laikotarpį sovietiniuose lageriuose stažas skaičiuojamas metai už metus, ar kitu santykiu?

 

Skiriant valstybines socialinio draudimo pensijas stažui prilyginami laikotarpiai, taip pat ir tremties bei neteisėto kalinimo laikas, įskaitomi faktine trukme.

Spausdinti
 
paklausė: AUŠRA
2007-11-28
mano tevelis mirė 200711 men.,jisgaudavo pensiją už kenksmingas darbo sąlygas ar gali dali šios pensijos gauti mano mama ,kaip likusi našlė

 

Dalies tėčiui mokėtos kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas Jūsų mama gauti negali. Tačiau jei per 5 metus nuo tėčio mirties mama bus pripažinta neįgalia, taip pat sukakusi senatvės pensijos amžių, ji galės kreiptis dėl valstybinės socialinio draudimo našlių pensijos skyrimo.

Spausdinti
 
paklausė: Genovaite
2007-10-22
nuo 1995m turiu 3 inv. grupe,3metai kaip paskirta neterminuotai 3 grupe. Iki s. m.liepos men. gaudavau 341.43lt invalidumo pensija.kadangi inv. gr.buvo prilyginamos nedarbingumo procentams,man buvo perskaiciuota pensija iki 200.54lt,noreciau paklausti kodel buvo perskaiciuota nedarbingumo pensija ir kodel jinai taip zenkliai sumazejo ar tai pagal istatyma

 

Prilyginant turėtą invalidumo grupę darbingumo lygiui, laikoma, kad:

3 grupės invaidumas atitinka 45–55 proc.  netekto darbingumo;

2 grupės invalidumas – 60–70 proc. netekto darbingumo;

1 grupės invalidumas – 75–100 proc. netekto darbingumo.

Atitinkamai pensija netekus 45–55 proc.  darbingumo apskaičiuojama taip, kaip būdavo apskaičiuojama invalidumo pensija pagal 3 grupę, netekus 60–70 proc.darbingumo – kaip invalidumo pensija pagal 2 grupę, netekus 75–100 proc. darbingumo – kaip invalidumo pensija pagal 1 grupę.

Taigi, jei vietoj turėto 3 grupės invalidumo Jums nustatyta 45–55 proc. netekto darbingumo, pensijos dydis neturėjo pasikeisti. Kodėl konkrečiu atveju Jūsų gaunama pensija sumažėjo, Jums galėtų atsakyti tik „Sodros“ teritorinio skyriaus darbuotojai.

Spausdinti
 
paklausė: Arūnas
2007-10-18
Dirbu 0,5 etato vien tik dėl to, kad įstojau į dieninę doktorantūrą. Įstatimiškai galima dirbti ne daugiau 0,5 etato jeigu sutinka mokslinis vadovas. Klausimas: pensija bus skaičiuojama nuo to pusės etato ar ir mokslas įskaitomas?

 

Valstybinio socialinio pensijų draudimo stažas įskaitomas atsižvelgiant ne į etatų skaičių, o į asmens gaunamas draudžiamąsias pajamas. Jei per kalendorinius metus asmens draudžiamosios pajamos yra ne mažesnės kaip 12 minimalių mėnesinių darbo užmokesčių, į pensijų draudimo stažą įskaitomi visi metai. Jei per metus gautos pajamos yra mažesnės, į socialinio draudimo stažą įskaitomas proporcingai trumpesnis laikotarpis.

Spausdinti
 
paklausė: Nijole
2007-10-11
Mano drauge, gimusi ir dirbusi Lietuvoje, 1979 m. isvyko i uzieni. Isvykdama gavo tik archyvine pazyma apie savo darbo staza. Dabar nori gauti darbo stazo Lietuvoje pazyma. Kur ji ar jos salies ,,Sodra’’ turetu kreiptis?

 

Dokumentus apie darbo laikotarpius, buvusius iki 1994 m. sausio 1 d., išduoda įmonės, kuriose asmuo dirbo (jei jos veikia), arba archyvai, kuriems perduoti šių įmonių dokumentai. Dokumentus apie asmens socialinio draudimo laikotarpius po 1994 metų išduoda „Sodros“ teritoriniai skyriai.

Spausdinti
 
paklausė: ernestas
2007-10-03
Legaliai dirbu Norvegijoje 2 metai. Ar sis laikas bus iskaiciuotas i darbo stažą, bei ar mano imokos bus priskaiciuotos.

 

Jei mokate socialinio draudimo įmokas Norvegijoje, už šį laiką pensiją Jums skirs ir mokės Norvegija.

Spausdinti
 
paklausė: Stase
2007-09-26
Laba diena.Neaisku,kaip yra su salpos pensijom.As esu 2gr invalide.Nedarbingumo netekau pries 2005 07 01.Gaunu is sodros man priklaisancia neigalumo pensija.Man 53mSkaitant salpos istatyma galima suprasti,jog priklauso visiems netekusiems darbingumo iki 2005 07 01.Noriu suzinoti,ar turiu kreiptis del salpos pensijos mokejimo?Jei taip,tai kur? Aciu

 

Šalpos pensijos neįgaliems asmenims gali būti paskirtos tik tuomet, jei jie nedirba, nėra įgiję teisės gauti jokių kitų pensijų arba jų gaunama pensija (ar visų pensijų suma) yra mažesnė už šalpos pensiją.

Nurodote, kad iki 2005-07-01 Jums buvo nustatytas 2 grupės invalidumas. Kadangi tiek darbingumo netekusiems asmenims galėtų būti paskirta 0,9 bazinės pensijos dydžio (šiuo metu - 239,4 Lt) išmoka, dėl jos skyrimo galėtumėte kreiptis tuo atveju, jei neturite jokių pajamų ir negaunate jokios pensijos. Jei Jūsų gaunama pensija (arba visų gaunamų pensijų suma) yra mažesnė negu 239,4 Lt, galėtumėte kreiptis dėl šalpos pensijos ir gaunamų pensijų dydžių skirtumo mokėjimo. Tačiau jei Jūsų gaunama "Sodros" pensija yra didesnė už nurodytą dydį, šalpos pensija Jums negali būti paskirta.

Spausdinti
 
paklausė: Deimis
2007-09-22
Labadiena, rengiuosi tapti jaunuoju ukininku, todel norejau paklausti, ar ukininkai gauna pensijas? kaip jos skaiciuojamos? dabar dirbu pagal darbo sutarti imoneje. kaip skaiciuosis mano darbo stazas? (tapes ukininku nebedirbsiu, tik ukininkausiu)

 

„Sodros“ pensijos skiriamos ir mokamos už įgytą socialinio draudimo stažą, t. y. už tuos laikotarpius, kai asmuo moka (ar už jį mokamos) socialinio draudimo įmokas. Visi asmenys, dirbantys pagal darbo sutartis, socialiniu draudimu yra  draudžiami privalomai. Tuo tarpu Ūkininko ūkio įstatymo 10 straipsnio 4 dalis nustato, kad „Ūkininkas  ir  jo  partneriai, nurodyti Ūkininkų ūkių registre, valstybiniu   socialiniu   draudimu  draudžiasi  savanoriškai,  o
sveikatos draudimu – privalomai“. Taigi, jei ūkininkas socialiniu draudimu draudžiasi savanoriškai, šis draudimosi laikas įskaitomas į stažą pensijai skirti. Nesidraudžiantiems ūkininkams ūkininkavimo laikas į stažą pensijai skirti neįskaitomas.

Spausdinti
 
paklausė: Jonas
2007-09-20
Rugpjūčio mėn. suėjo metai, kai paskirta senatvės pensija. Ar ji bus perskaičiuota nuo rugpjūčio mėn., ar galioja ankstesnė nuostata: perskaičiuoti tik po 2 metų

 

Nuo šių metų liepos 1 d. pensijos gali būti skiriamos iš naujo, jei asmuo įgijo papildomą, ne mažesnį kaip 1 metų, stažą po pensijos paskyrimo.

Jei po pensijos paskyrimo išdirbote kalendorinius metus, o Jūsų gautos pajamos buvo ne mažesnės negu minimali mėnesinė alga, galite kreiptis į "Sodros" skyrių dėl pensijos skyrimo iš naujo.

Spausdinti
 
paklausė: Mante
2007-09-12
Sveiki, noreciau daugiau suzinoti del pensijos, kai dirbama Lt, o paskui uzsieny. kaip Skaiciuojama pensija? kuri salis moka ir kaip? Turiu omeny moteri 55m (dirbusia Lt apie 30m0 ir siuo metu dirbancia Airijoje. Dekoju.

 

Jei asmuo dirbo Europos Sąjungos ar Europos Ekonominės erdvės valstybėse, sukakus senatvės pensijos amžiui arba tapus neįgaliam, pensiją skirs kieviena valstybė už joje įgytą stažą.

Spausdinti
 
paklausė: Barbora
2007-09-09
Lietuvoje turiu darbo stazo 35m.Airijoje 2m.Sulaukiau pensijinio amziaus.Ar pensija gausiu abieju saliu ar reiekes rinktis?
Tokiu atveju pensiją turėtų skirti kiekviena valstybė už joje įgytą stažą, t.y. Lietuva mokėtų už joje dirbtus 35 metus, Airija - už 2 metus.
Spausdinti
 
paklausė: Vytautas
2007-09-05
Laba diena, norėčiau pateikti tokį klausimą, tuo metu, kai mokiausi aukštojoje mokykloje, bendradarbiavau spaudoje, darbo sutarties nebuvo, gaudavau honorarą, tai buvo nemažos pinigų sumos.Ar dabar tas laikotarpis bus įstatytas į darbo stažą.Ar atsižvelgiama į honoraraą, skaičiuojant pensijas.
Apskaičiuojant pensijas, atsižvelgiama į pajamas, gautas dirbant pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu. Į pajamas, nuo kurių pagal jų gavimo metu galiojusius teisės aktus nebuvo atskaitomos socialinio draudimo įmokos (iki  1991-06-01 –  įnašai), atsižvelgti nėra galimybės. Taip yra ir su autoriniais honorarais – nuo jų įmokos neskaičiuojamos,  atitinkamai į jas neatsižvelgiama apskaičiuojant pensiją.
Spausdinti
 
paklausė: Juste
2007-08-30
įgijus kitos valstybės pilietybę ir ten dirbant, mokant mokesčius, kaip bus paskaičiuojama pensija, kas ją mokės? Be to, pasirašiau pensijų kaupimo sutartį su ERGO Lietuva, ten nurodyta, kad pensijų kaupimo tipas "balans", nors manęs nieks neklausė, kokį tipą norėčiau pasirinkti, ir išvis nesakė, kad jie kaip nors skiriasi. Norėčiau sužinoti, koks pagrindinis skirtumas nuo "konservatyviojo" ir kaip jį pakeisti. Dar man labai įdomu, ar banko darbuotojų etika leidžia darbuotojams "verbuoti" klientus vaikštant po įvairias darbovietes, skubinti pasirašyti sutartį, net neaiškinant sutarties sąlygų ir išvis neminint, kad į SODRĄ sugrįžti neįmanoma? Ar tai tokia dabartinė bankų politika - apsukriai prisivilioti klientus (dabar "verbuojami" pirmąjį darbą šiemet pradėję dibti jaunuoliai), kurie nelabai nutuokia, kas jiems siūloma, ir neinformuoti apie visas sąlygas?

Informacijos apie ERGO LIetuva pensijų fondus, jų skirtumus, ieškokite adresu http://www.ergo.lt/privatiems/pensiju_fondai/apie_ergo_fondus.

Norėtume atkreiti dėmesį, kad pirmą kartą pasirašytą pensijų kaupimo sutarį galima nutraukti per 30 dienų nuo pasirašymo. Vėliau to padaryti neįmanoma.

Spausdinti
 
paklausė: Vilma
2007-08-27
Ar galima ir koki laikotarpi isejus is daro galima nedirbti, norint, kad ir toliau butu skaiciuojamas nepertraukiamas darbo stazas.

Skiriant pensijas stažas yra apskaičiuojamas faktine trukme, dienos tikslumu.  Nepriklausomai nuo to, kiek laiko po išėjimo nedirbsite, stažas vienoje darbovietėje pasibaigs išėjimo iš jos dieną, o stažas kitoje darbovietėje prasidės priėmimo į ją dieną.

Spausdinti
 
paklausė: angelė
2007-08-23
Kokiu būdu galima išeiti iš pensijų kaupimo bendrovės, nepasirenkant kitos. Ačiū

 

Jei praėjo daugiau nei 30 dienų nuo pensijos kaupimo sutarties pasirašymo, visiškai atsisakyti dalyvavimo pensijų kaupime neįmanoma.

Spausdinti
 
paklausė: irma
2007-08-22
Kokia yra bazinė pensija? Dėkoju.

 

Šiuo metu bazinė pensija yra 266 Lt.

Spausdinti
 
paklausė: Genute
2007-08-21
Noreciau paklausti, ar priklauso socialinio draudimo stazas senatves pensijai gauti nuo to, kad dirbu pagal darbo sutarti, bet tik 0,5 etato (4 val i diena)?

 

Vastybinio socialinio pensijų draudimo stažas po 1994 metų priklauso ne nuo etatų skaičiaus, bet nuo asmens gaunamų pajamų, t.y. jei asmuo per kalendorinius metus gauna ne mažesnes kaip 12 minimalių mėnesinių algų dydžio pajamas, į stažą įskaitomi visi kalendoriniai metai. Jei per metus gautos pajamos yra mažesnės už 12 minimalių mėnesinių algų sumą, atitinkamai ir į stažą įskaitomas proporcingai trumpesnis laikotarpis.

Spausdinti
 
paklausė: aleksas
2007-08-15
iki pensijos man liko 1,5 metu, darbo stazas virs 30 metu, savaite pries gavau 1 invalidumo grupe, jei iseisiu i prieslaikine pensija, tai sukakus pensijiniam amziui mano pensija bus mazesne? ar nebus atskaiciuojama, kad isejau i prieslaikine pensija?

 

Jei Jums nustatytas darbingumo lygis ir paskirta netekto darbingumo pensija, senatvės pensija dėl to nesumažės. Be to, netekto darbingumo pensijos gavimo laikas bus įskaitytas į Jūsų stažą skiriant senatvės pensiją.

Spausdinti
 
paklausė: rita
2007-08-04
Laba diena, Mano tėvas buvo politinis kalinys, tremtyje išbuvo 11metų. Kai tėvą suėmė buvau 12 metų. Prašau pasakyti ar man priklauso priedas prie pensijos?

 

Jūsų minimas priedas prie pensijos greičiausiai yra Nukentėjusiųjų asmenų valstybinė pensija. Ar turite (arba turėsite) teisę šią pensiją gauti, priklausys nuo to, ar Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pripažins Jus nukentėjusiu nuo okupacijų asmeniu, išduodamas atitinkamą pažymėjimą, bei nuo to, koks teisinis statusas Jums bus (arba yra) suteiktas. Daugiau informacijos teiraukitės artimiausiame „Sodros“ skyriuje.

Spausdinti
 
paklausė: janina
2007-08-02
laba diena.. ar priklauso nasles pencija jeigu vyras mires 1996?

Daugiau informacijos apie našlių pensijų skyrimo tvarką rasite puslapyje www.socmin.lt (rubrika "Socialinis draudimas"). Pateikiate pernelyg mažai informacijos, kad būtų galima atsakyti konkrečiai. Tačiau jei našlys (našlė) yra sukakęs senatvės pensijos amžių ir atitinka kitas įstatymų nustatytas sąlygas, našlių pensija skiriama nepriklausomai nuo to, kada sutuoktinis mirė.

Spausdinti
 
paklausė: Juozas
2007-07-26
Esu pensijinio amziaus,zmona mirusi. Gaunu ir naslio pensija.Noreciau suzinoti jei as uzregistruosiu tik baznytine santuoka ar prarasiu pensija.

Teisė gauti našlių pensiją prarandama naujai susituokus. Pagal galiojančias Civilnio kodekso normas bažnytinės santuokos yra įregistruojamos civilinės metrikacijos skyriuose. Be to, pensijų gavėjai apie aplinkybes, turinčias įtakos pensijų mokėjimui, privalo pranešti "Sodros" skyriams (nauja santuoka yra būtent tokia aplinkybė). Nepranešus apie naujos santuokos sudarymą, pensijos permoka teisės aktų nustatyta tvarka bus išieškota.

Spausdinti
 
paklausė: Gitana
2007-07-23
Esu gimusi 1954m.Dirbau tekstilės pramonėje,darbo stažas šioje profesijoje 23 metai.Nuo kada galėsiu gauti lengvatinę pensiją dėl kenksmingų darbo sąlygų?Ačiū už atsakymą.

 

Jokios pensinio amžiaus lengvatos asmenims, dirbusiems kenksmingomis darbo sąlygomis, nėra numatytos. Tačiau tikėtina, kad iki senatvės pensijos amžiaus sukakties Jums gali būti paskirta ir mokoama kompensacija už ypatingas darbo sąlygas. Ar teisę gauti šią kompensaciją įgijote, įvertinę Jūsų dokumentus, Jums atsakytų artimiausio Sodros skyriaus darbuotojai.

Spausdinti
 
paklausė: INGA
2007-07-19
Laba diena, man 20metų ka tik baigiau mokykla, bet ketinu vėl stoti, taciau aš išteku ar man priklausys tada našlaitės pašalpa(miręs vienas iš tėvų)?

Jei studijuosite nustatyta tvarka registruotos mokyklos dieniniame skyriuje, našlaičių pensija bus atnaujinta nuo mokslo metų pradžios ir galės būti mokama ne ilgiau, negu sukaksite 24 metus. Santuoka našlaičių pensijos mokėjimui įtakos neturi.

Prasidėjus mokslo metams, nepamirškite kreiptis į teritorinį "Sodros" skyrių ir pateikti pažymos apie Jūsų studijas.

Spausdinti
 
paklausė: Aldona
2007-07-15
Norėčiau sužinoti, iš kokių metų bus skaičiuojama pensija, jei 2015-06-20 sueis 60 metų, ar verta dabar daug dirbti, kad gauti dideles pajamas.Ir ar tiesa, kad nuo 2012m.didės pensijos amžius ir man reikės dirbti dar vienerius metus.

 

Kuo didesnes pajamas, nuo kurių mokamos Sodros įmokos, gausite, tuo didesnės pensijos galite tikėtis. Taigi ar verta dabar daug dirbti, turite apsispręsti Jūs.

Jokių sprendimų dėl pensinio amžiaus didinimo nėra, teisės aktų projektai, numatatys amžiaus didinimą, šiuo metu nėra rengiami.

Spausdinti
 
paklausė: Irena
2007-07-11
Ar keičiami pensininkų pažymėjimai, kuriuose visi įrašai įforminti buvo tik lietuvių kalba į pažymėjimus įformintus kuria nors užsienio kalba, pav.anglų ir kur kreiptis dėl keitimo

 

Jei asmeniui paskirta pensija pagal LIetuvoje galiojantį Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą, ameniui išduodamas pensijos gavėjo pažymėjimas. Šis pažymėjimas yra išduodamas valstybine - lietuvių - kalba.

Spausdinti
 
paklausė: Dalia
2007-07-09
Habilituotas mokslų daktaras nuo 2006 m. gruodžio 1 d. dirba mokslo institute Direktoriumi, direktoriaus pavaduotoju mokslui, moksliniu sekretoriumi ar kitu administratoriumi, administruojančiu mokslinę veiklą įstaigoje. Ar šis laikotarpis įsiskaitys į mokslininko darbo stažą mokslininko pensijai gauti?

 

Į mokslininko darbo stažą valstybinei mokslininkų pensijai skirti įskaitomas tik mokslinis (ner administracinis ar kt.) stažas. Mokslininkų valstybinė pensija skiriama, jei asmuo moksinį darbą dirbo ne mažiau kaip 10 metų.

Spausdinti
 
paklausė: elena
2007-07-07
keliu metu amziaus daugevaikes mamos gali gauti senatves pensija
Jokių amžiaus lengvatų daugiavaikėms motinoms įstatymai nenumato, senatvės pensijos amžius moterims - 60 metų.
Spausdinti
 
paklausė: Valentinas
2007-07-05
1975 man nustatė 1 invalidumo grupę.Tuo metu man buvo 27 metai.Darbo stažas-10 metų.Tai yra 7 metai virš reikalingo maksimalaus stažo invalidumo pensijai gauti.Ar didės pensija nuo 2007.07.01 už išdirbtus 7 metus virš normos?

 

Priedas už stažo metus skiriamas ir mokamas tik tiems asmenims, kurie yra dirbę daugiau kaip 30 metų.  

Spausdinti
 
paklausė: Leonas
2007-06-29
1970-1972 metais po aukštojo mokslo baigimo buvau pašauktas tarnauti (dirbti) sovietinėje armijoje tolimoje šiaurėje.Baigus tarnybą, man išdavė pažymą, kad vieni metai tarnauti tolimoje šiaurėje užskaitomi į du metus darbo stažo. Ar skaičiujant darbo stažą SODRA privalo taip skaičiuoti?

Nuo 1995 metų galiojančioje pensijų sistemoje jokios stažo apskaičiavimo lengvatos nenumatytos. Stažas apskaičiuojamas kalendorine trukme nepriklausomai nuo darbo podūdžio ar vietos.

Spausdinti
 
paklausė: SIMONA
2007-06-10
Laba diena. Norejau pasiteirauti , esu pencininke , siuo metu jau antrus metus dirbu Siaurineje Airijoje. Kiek metu man reikia isdirbti, kad gauciau didesne pencija? Lauksiu atsakymo.


Už pensijos mokėjimą už darbo kitoje ES valstybėje laikotarpį yra atsakinga ta valstybė, kurioje dirbate, bet ne Lietuvos valstybinio socialinio draudimo įstaiga. Pastaroji įstaiga yra atsakinga už pensijos mokėjimą už darbo Lietuvoje laikotarpį.

Siūlome šiuo klausimu kreiptis į Jungtinės Karalystės pensijų tarybą

Spausdinti
 
paklausė: Edita
2007-05-31
laba diena noreciau pasiteirauti del nasliu ir naslaiciu pensijos pakeitimu.nuo 2007-01-01.jai bendra suma buvo 280lt.dabar as atsisakiau nasles pensijos kiek gaus 2 vaikai.kokio dudzio bus ju pensija.

 

Vaikai gaus po 50 procentų apskaičiuotos mirusiojo pensijos. Jų pensijos bus nuolat indeksuojamos (didinamos), skirtingai nei anksčiau Jums mokėta našlės pensija.

Spausdinti
 
paklausė: eglė
2007-05-31
Esu gimusi 1949 metais, dirbu nuo 1972 metų rugsėjo pirmos dienos, esu našlė, vyras žuvo 1980 metais, užauginau du vaikus. Nuo kokio atlyginimo man bus apskaičiuojama seantvės pensija, šiuo metu mano atlyginima syra 1200 litų. Ar honoraras neturi jokios įtakos pensijai, žurnaliste dirbu nuo 1972 metų

 

Dirbantys pagal autorines sutartis nemoka socialinio draudimo mokesčio, todėl  pensijos dydžiui honorarai įtakos neturės. Pensija bus mokama tik nuo atlyginimo, kurį gaunate dirbdama pagal darbo sutartį. 

Spausdinti
 
paklausė: Edita
2007-05-30
Ar yra galimybe: uzienyje (UK) pensiju fonde sukaupta suma pervesti i lietuvos pensijos fonda? Dekui


Yra galimybė persivesti Jūsų minėtas lėšas tik į Lietuvoje įregistruotą papildomo savanoriško pensijų kaupimo fondą ar profesinių pensijų kaupimo fondą.
Į vadinamąjį 2-os pakopos pensijų fondą lėšų iš kitokios rūšies pensijų fondo persivesti negalima.
Spausdinti
 
paklausė: Elena
2007-05-30
Laba diena. Kaip sužinoti ar apskaičiuoti asmenų draudžiamųjų pajamų koficientus nuo 1984 m. iki 1993 m. ir nuo 1994 m. Taip pat kur galima sužinoti apie Vyriausybės patvirtintas draudžiamąsiąs pajamas einamo mėnesio. Kad būtu galima preliminaliai sužinoti nedarbingumo pensijos dydį.

 

Jums reikia kreiptis į savo teritorinį SODROS  skyrių.

Spausdinti
 
paklausė: ausra
2007-05-15
man 59 metai.nedirbu. mano darbo stazas 23metai.kada iseisiu i pensija? ir kokio dydzio gausiu pensija?

 

Įstatymų nustatytas senatvės pensijos amžius moterims – 60 metų, taigi teisę gauti pensiją įgysite sukakusi šį amžių. Kokio dydžio bus pensija, atsakyti negalime, nes kiekvieno asmens pensija apskaičiuojama individualiai, atsižvelgiant į konkrečius jo stažo ir pajamų, gautų iki pensijos skyrimo, duomenis.

Spausdinti
 
paklausė: Ramunas
2007-05-11
Noreciau paklausti,jei keleta metu dirbai uzsienyje(europos sajungos)salyje,tai tie metai bus priskaiciuoti prie bendro darbo stazo ar ne.

 

Jei dirbdamas Europos Sąjungos valsybėje mokėjote socialinio draudimo įmokas, skiriant pensiją šį stažą prisiims ir už jį mokės ta valsybė, kurioje dirbote.

Spausdinti
 
paklausė: Julijus
2007-03-25
Noriu pakeisti pensiju fornda bei pereiti pas kita pensiju fondo valdytoja. Ka reikia daryti?


Norint pakeisti pensijų kaupimo bendrovę, reikia atlikti šiuos veiksmus:

1. Sudaryti naują sutartį su kita pensijų kaupimo bendrove.

2. Per 14 dienų pateikti pensijų kaupimo bendrovei, iš kurios ketinate išeiti, prašymą nutraukti pensijų kaupimo sutartį  bei pensijų kaupimo sutartį, sudarytą su kita bendrove.

Spausdinti
 
paklausė: Deividas
2007-03-04
Noreciau paklausti kur galoma suzinoti kiek buvo sukaupusios imoku pensiju kaupimo imones per 2005, 2006 metus ir kiek surinko mokesciu, bei kur investavo sukauptas lesas. Kur galima rasti pilna informacija, gal kur yra viesai skelbiama tokia glausta informacija?? Dekui uz atsakyma is anksto

 

Informaciją apie pensijų kaupimo bendrovių grynųjų aktyvų vertę, pensijų fondų  vieneto vertės pokyčius nuo veiklos pradžios galite rasti šio puslapio „Statistikos" skyriuje, pensijų kaupimo bendrovių taikomi mokesčiai pristatyti specialiame skyriuje „Pensijų fondų taikomi mokesčiai".

Nemažai Jus dominančios informacijos galite rasti  Vertybinių popierių komisijos  http://www.vpk.lt , Draudimo priežiūros komisijos  http://www.dpk.lt
ir kiekvienos pensijų kaupimo bendrovės puslapiuose.

Spausdinti
 1 2 3 4 >> 
Atmintinė neapsisprendusiems

Sužinok per 3 minutes
© 2017 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sprendimas:
IDAMAS