|  APIE PENSIJŲ SKAIČIUOKLĘ

APIE PENSIJŲ SKAIČIUOKLĘ

Skaičiuoklės rengėjai. LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos bankas, „Sodra“, Lietuvos investicijų ir pensijų fondų bei Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos parengė šią skaičiuoklę, kad kiekvienas asmuo galėtų pasiskaičiuoti, kokią pensiją jis gali gauti pasirinkęs vieną iš galimų būdų.

Būdai kaupti savo pensiją. Sutartis su pasirinktu pensijų fondu iki š. m. balandžio mėnesio sudariusieji galės rinktis iš šių trijų savo ateities lėšų užsitikrinimo galimybių:

I variantas:  toliau dalyvauti tik „Sodros“ pensijų sistemoje ir senatvėje gauti jos pensiją kaip vienintelę (iki nutraukiant sutartį pensijų fonde sukauptos lėšos toliau bus investuojamos kol asmuo sulauks pensinio amžiaus).Tam reikėtų parašyti prašymą pensijų pensijų kaupimo bendrovei (tačiau dar kartą stabdyti kaupimo nebebus galima);

II variantas: toliau kaupti, kai į pensijų fondą pervedama nustatyta procentinė „Sodros“ įmokos dalis;

III variantas: toliau kaupti, kai kaupimo sumą sudaro minėtoji dalis, paties asmens nuo atlyginimo skiriama procentinė dalis ir valstybės skiriama to paties procento dalis nuo šalies vidutinio darbo atlyginimo (pateikus pensijų kaupimo bendrovei sutikimą dėl papildomos įmokos mokėjimo; vėliau šio susitikimo atsisakyti negalima).

Būdų įvertinimas. Skaičiuoklė padės kiekvienam įsivertinti, kuri galimybė yra parankiausia pagal uždirbamą atlyginimą, amžių, darbo stažą ir kita.

Skaičiuoklės rezultatai. Skaičiuoklė pateikia apytikslius būsimos pensijos dydžius. Norint tiksliai ją įvertinti, reikėtų žinoti daugelį ją lemiančių aspektų. Todėl naudojamos bendros prielaidos, o rezultatai yra orientaciniai – bendrai parodantys, kokia galėtų būti būsima pensija pasirinkus skirtingas pensijų kaupimo alternatyvas.

Rekomenduojame susipažinti su kitomis svarbiomis šios skaičiuoklės prielaidomis, taip pat, kaip tiksliausia būtų vesti duomenis, tikintis kuo tikslesnių rezultatų.